Спадкоємці-нерезиденти сплачують податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Сума доходу у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права), що підлягає оподаткуванню, зазначається у річній податковій декларації. Водночас, це правило не стосується спадкоємців-іноземних громадян, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини. Також виняток становлять спадкоємці, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку.

Нотаріус видає спадкоємцю-іноземному громадянину свідоцтво про право на спадщину за наявності документа про сплату податку з вартості об’єкта спадщини. Зазначена інформація відображається нотаріусами в податковому розрахунку за формою №1ДФ.

Слід зазначити, що нотаріус щокварталу подає до органів Міністерства доходів і зборів України за місцем розташування державної нотаріальної контори (робочого місця приватного нотаріуса) інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчення договорів дарування.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии