Європейський ринок у зовнішньоторговельному обороті області займає вагому позицію

Семінар пройшов в Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті за сприянням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та проекту "Сприяння розвитку міжнародної торгівлі" Програми розвитку ООН. Під час семінару в першу чергу було обговорено питання положень, здобутків та ризиків від запровадження зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, діючим угодам про вільну торгівлю, як щойно розпочатим Україною, так і тим, що вже тривають, проаналізовано також перспективи торгівлі між Україною та Митним Союзом.

У розмові із учасниками семінару перший заступник голови облдержадміністрації наголосив, що для світового економічного процесу давно притаманний процес глобалізації, надзвичайно активно зростають масштаби світової торгівлі. Не є винятком для цього процесу і Україна. - На прикладі Кіровоградщини ми спостерігаємо щорічне збільшення обсягів як експорту, так і імпорту. Зокрема, показник зовнішньоторговельного обороту області за 2012 рік склав 915,5 млн. дол.. США, що на 36,6% більше у порівнянні із 2011 роком. А за темпами росту експорту серед регіонів України Кіровоградщина посіла 2 місце, імпорту -4. Товарна структура обласного експорту містить олійну продукцію, жири, машини, обладнання та механізми, продукти рослинного походження та харчові продукти.

У загальному обсязі зовнішньої торгівлі частка країн Європейського союзу складає більше 30%. Підприємства області співпрацюють практично із усіма країнами Євросоюзу. Російська Федерація теж має вагому складову у зовнішньоторговельному обороті нашої області.

Підсумовуючи, Віктор Серпокрилов наголосив, що сьогодні, відкриваючи свої ринки, змінюючи торговельні режими, бізнес отримає ряд нових можливостей доступу товарів та послуг на ринок ЄС, збільшення обсягів іноземних інвестицій. Не виключені і ризики витіснення вітчизняного товаровиробника із внутрішнього ринку. Тож, оцінюючи ці процеси, ми повинні усвідомити, що наша економіка має бути конкурентноздатною, підприємства модернізовані та переоснащені.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

политические новости
17:00, 21 июня
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua