Кіровоградщина: змагались учасники дитячого руху «Школа безпеки». Фото

Днями на базі комунального закладу Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді відбулись обласні збори-змагання Кіровоградського відділення Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки».

Вже 9 років існує цей юнацький рух, основною метою якого є навчити дітей самостійно діяти у надзвичайних ситуаціях, вирішувати проблеми безпеки і виживання в умовах впливу різних шкідливих й небезпечних факторів. Це справжня школа життя, що гартує умілих, відважних та мужніх людей, які у складній ситуації не будуть чекати допомоги, а діятимуть чітко і зважено.  

Змагання складаються з двох дистанцій, на кожній з яких по три етапи. На першій дистанції учасники здійснюють бойове розгортання та гасіння умовної пожежі, проводять рятувальні роботи у зоні техногенної аварії. І завершує цю дистанцію етап під назвою «Азимут» - за допомогою компасу необхідно знайти контрольні точки.

P2580946

 

P2580981

 

Найкращі результати за підсумками проходження першої дистанції показали команди Добровеличківського району (ІІІ місце), Долинського району (ІІ місце) та Онуфріївського району (І місце).

Не менш складною і відповідальною була й друга дистанція, на якій довелось рятувати постраждалих. Було змодельовано декілька ситуацій з постраждалими, що потребували допомоги, як-то врятування з висотного об’єкту, порятунок на воді, а також надання першої невідкладної допомоги та транспортування постраждалого на суддівських ношах з різними видами травм. Найбільш підготовленими до такого роду випробувань виявилися команди з Добровеличківського (ІІІ місце),  Маловисківського (ІІ місце) та Новгородківського (І місце) районів.

Не лише спортивні досягнення, але й  творчі здібності мали можливість продемонструвати суддівській колегії учасники руху у конкурсах «Візитка» та у конкурсі кращої стіннівки з тематики безпеки життєдіяльності. Найкраще це вдалося юним рятівникам з Онуфріївського та Добровеличківського районів,  міста Олександрії.

Організатори змагань, а цеУправління ДСНС України у Кіровоградській області, департамент освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації та наставники Кіровоградського відділення Всеукраїнського громадського дитячого руху “Школа безпеки” зробили все можливе, щоб  змагання пройшли на найвищому рівні.

- Звичайно, така підготовка не стане тягарем і обов’язково знадобиться дітям у їх дорослому житті. - зазначає заступник начальника навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Кіровоградській області Леонід Шевченко. – Адже у наш техногенізований час завжди варто дбати про особисту безпеку. І дуже доречно, коли людина у складний час може розраховувати на підтримку і допомогу інших. «Школа безпеки» у цьому плані є справжньою школою життя… і виживання.

Вже не одне покоління старшокласників пройшли випробування «школою безпеки», багато з них вже давно стали студентами. На їх місце прийшли інші. Але незмінним залишається те, що питання безпеки у житті завжди буде найважливішим. І вже наступного року  громадський дитячий рух «Школа безпеки» знову скликатиме прихильників та відзначатиме свій перший серйозний  ювілей – десятиріччя існування.

У таких змаганнях важко визначати кращих, тому що всі учасники сильні духом, фізично загартовані й не тільки знають теорію, а й майже професійно  можуть надати допомогу тим, хто її потребує. Отже, подолали усі труднощі дистанцій з найвищими результатами у загально-командному  заліку такі команди: третє місце поділили учасники з Онуфріївського району та міста Олександрії, друге місце – у команди Новгородківського району, а на першому місці - члени руху з Добровеличківського району. Вітаємо команди з перемогою й бажаємо нових досягнень та перемог!

peremozhci

 

 

Управління ДСНС в Кіровоградській області

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии