08:00, 23 жовтня 2021 р.

У цей день 23 жовтня

23 жовтня — 296-й день року (297-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 69 днів.

Іменинники (православні) — Євлампій, Євлампія, Іннокентій, Амвросій, Андрій, Василь, Федір, Євгенії

Релігійні свята — пам'ять мучеників Євлампія і Євлампії.

Народні прикмети:

  • Дме східний або північний вітер – чекайте похолодання;
  • немає морозу – зими ще 4 тижні не буде;
  • Євлампій лучину відщеплює, вогонь роздмухує, темноту лякає.
  • Окрім цього, подейкують, сьогодні не можна вживати алкоголь та жирну їжу, а також купувати щось нове та починати відносини.

Всесвітні свята і пам'ятні дні:

День змін на краще. Щороку у четверту суботу жовтня відзначають День змін на краще. Свято National Make A Difference Day присвячене тому, щоб люди мали змогу спільними зусиллями змінити світ, допомогти оточуючим та зробити життя кращим. Ця подія була започаткована у 1992 році журналом USA Weekend, до якого приєдналася компанія Points of Light. Більше 20 років організації займалися спонсорською роботою національного свята.

День Моля. Неофіційне свято, що відзначається серед хіміків. Моль - це така кількість речовини, в якій міститься певна кількість частинок (молекул, атомів, іонів), що дорівнює постійній Авогадро.

День створення Землі. Умовна дата на основі хронології Ашшера - це хронологія історії світу 17-го століття, сформульована з буквального прочитання Старого Завіту Джеймсом Ашшером, архієпископом Арми і Предстоятелем всієї Ірландії.

Міжнародний день снігового барса. 23 жовтня кожного року у світі відзначають Міжнародний день снігового барса (ірбіса). У 2013 році в Бішкеку (столиця Киргизстану) відбувся перший Міжнародний форум, присвячений питанню збереження популяції ірбісів в ареалах їхнього проживання в природі. У конференції взяли участь представники 12 держав, на території яких зустрічаються снігові барси: Індія, Бутан, Казахстан, КНР, Монголія, Непал, Пакистан, Киргизстан, РФ, Афганістан, Узбекистан і Таджикистан. Це країни, частину територій яких займають високогірні райони Центральної Азії. Сніговий барс знаходиться під захистом Червоної Книги. Наразі популяція ірбісів нараховує від 4000 до 7500 тварин. Через цінне хутро незвичного окрасу барс став здобиччю браконьєрів. А в результаті поступового розширення пасовиськ для худоби ареал мешкання ірбісів зменшився. Свято створене з метою привернути увагу до нагальної проблеми та зберегти цих диких хижаків в природному середовищі.

День організатора ток-шоу.

Події:

1917 — Павла Скоропадського обрано гетьманом українського козацтва.

1946 — Розпочалося перше засідання Генеральної Асамблеї ООН.

1956 — в столиці Угорщини, Будапешті почалося антирадянське повстання: 200-тисячна народна демонстрація солідарності з повсталими робітниками Польської Народної Республіки, яка пройшла від пам'ятника польському полководцю Бему до пам'ятника Петефі була розстріляна прорадянською службою безпеки. Після цього в Угорській Народній Республіці почалося загальнонаціональне антирадянське повстання.

1990 — Верховна Рада УРСР, внаслідок Революції на Граніті проголосувала за відставку Прем'єр-міністра Масола.

2001 — Компанія Apple представляє перший iPod.

Народились:

1805 — Адальберт Штіфтер, австрійський письменник, поет, художник і педагог.

1817 — П'єр Ларусс, французький філолог, письменник, педагог, мовознавець, лексикограф та видавець; започаткував видання 17-ти томного Великого універсального словника 19 сторіччя.

1844 — Вільгельм Лейбл, німецький художник-реаліст.

1868 — Фредерік Ланчестер, англійський ерудит і інженер, зробив значний внесок у автомобілебудування, аеродинаміку.

1886 — Харитон Славоросов, український авіаінженер, спортсмен. Один з перших авіаторів Російської імперії. Жертва сталінського терору.

1898 — Гайсинський Моїз, французький хімік українсько-єврейського походження, один з основоположників радіаційної хімії. Навчався в Харківському університеті.

1905 — Фелікс Блох, швейцарсько-американський фізик.

1920 — Джанні Родарі, італійський письменник.

1928 — Артур Войтецький, український кінорежисер.

1940 — Пеле (Едсон Арантес ду Насіменту), бразильський футболіст, трикратний чемпіон світу (1958, 1962, 1970 рр.), міністр молоді та спорту Бразилії.

1989 — Андрій Ярмоленко, український футболіст, гравець лондонського «Вест Гем Юнайтед». та збірної України з футболу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Іменинники #релігійні свята #народні прикмети #всесвітні свята і пам'ятні дні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...