08:00, 28 жовтня 2021 р.
У цей день 28 жовтня: свята, прикмети, події, іменинники
28 жовтня — 301-й день року (302-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 64 дні.
Іменинники (православні) — Денис, Іван, Лукіян (Лука), Юхим (Єфимій)
Релігійні свята:
- Преподобного Варса Едеського
- Святого Лукіяна Антіохійського
- Святого Єфимія Нового Солунського
Народні прикмети:
- Якщо людина народилася 28 жовтня, то талісманом є камінь амазоніт. Такі люди зазвичай повні енергії і мають відмінні організаторські здібності.
- Увечері навколо місяця спостерігаються кола великого розміру, але саме небо залишається чистим – зовсім скоро вдарять морози. Червонуваті і розпливчасті кола, за прикметами, віщують сніг і вітер
- З’явилися комарі 28 жовтня – зима буде теплою
- Видно хмара над сонцем, що сходить – прикмета, що найближчими днями буде негода.
Всесвітні свята і пам'ятні дні:
День визволення України від фашистських загарбників. 28 жовтня кожного року Україна святкує День визволення від фашистських загарбників. Річниця була офіційно затверджена Указом Президента Ющенка у 2009 році. Пам’ятний день присвячений історичним подіям, які відбувалися під час Другої Світової війни. На українській території пройшли вирішальні битви, що відіграли важливу роль у ході військових дій. 28 жовтня 1944 р. після п’ятнадцяти наступальних операцій стратегічного та фронтового масштабу (січень 1943 – жовтень 1944 років) землі нашої країни були повністю звільнені від фашистських загарбників. Упродовж відзначення річниці визволення в країні відбуваються меморіальні заходи з ушанування пам’яті мільйонів жертв жорстокої війни. Громадяни України віддають пошану воїнам-визволителям, покладаючи квіти біля меморіалів, стел та пам’ятників загиблим солдатам. Американський історик Тімоті Снайдер відніс територію України до так званих “кривавих земель”, а українці стали одним з найбільш постраждалих народів – під час Другої світової війни загинуло понад 9 мільйонів українців.
День бабусь та дідусів в Україні. Хто як не бабуся може зігріти своїм теплом, хто як не дідусь підтримає в складній ситуації? Всім нам такий знайомий аромат бабусиних смаколиків та дідових смішних життєвих історій. Ми дорослішаємо, а для них завжди залишаємося малими бешкетниками. Вони завжди так радісно нас зустрічають і чекають нової зустрічі. На жаль, у вирі щоденних справ не завжди достатньо часу, щоб навідатися до найрідніших. Саме тому з’явилося свято бабусь та дідусів. Це саме той день, коли можна відкласти всі справи та завітати з подаруночками до бабусі та дідуся. В Україні його святкують 28 жовтня.
Всесвітній день дзюдо. Мільйони дзюдоїстів на всій планеті збираються разом на реальних зустрічах та в інтернеті, щоб відзначити World judo day – визначну подію в сфері бойових мистецтв. На кожне свято обирають цікаву тему. Історія цього напрямку бойових мистецтв почалася у 1882 році, коли 21-річний японець Дзігоро Кано заснував школу «Кодокан» в буддійському храмі Ейсьодзт в Токіо. Кано почав вивчати джиу-джитсу (від назви цього бойового мистецтва походить слово «дзюдо») в Токійському Імператорському університеті та зумів за короткий термін досягти неабияких вершин. Дзюдо – це мистецтво м’якості, філософія життя, боротьба без зброї, коли вміння полягає не стільки у силі, скільки у спритності, хитрості та винахідливості. Дзігоро Кано зробив значний внесок у розвиток джиу-джитсу (або дзюдзюцу), адже у XIX столітті зацікавленість бойовим мистецтвом майже зійшла нанівець. Кано об’єднав досвід різних шкіл та створив новий стиль – дзюдо. У 1886 р. цей напрям бойових мистецтв було визнано у Японії, а з 1964 олімпійці також змагаються у мистецтві дзюдо.
Міжнародний день анімації. Кожного року 28 жовтня світове суспільство святкує Міжнародний день анімації. Відзначати цей день запропонувало французьке відділення ASIFA у 2002 р. на честь 110-річчя першої публічної вистави анімаційної технології. ASIFA – це Міжнародна асоціація анімаційного кіно. Вперше анімаційна подія «Оптичний театр» Еміля Рейно відбулася у 1892 році в Парижі у вигляді зображень, що рухалися під час проєктування. Видатний художник та винахідник Еміль Рейно запросив глядачів на шоу, яке ще ніхто ніколи не бачив. Оптичний театр (Theatre optique) викликав справжній успіх. Талановитий митець показав публіці праксиноскоп – апарат, який показував рухливі зображення. Ця подія стала стартом анімаційного кіно. Координацією та організацією святкових заходів на честь International Animation Day займається ASIFA. Мета свята – привернути увагу до мистецтва анімації. Останнім часом у святкуванні події беруть учать понад 50 країн світу. Анімація є всюди – у 3D-кінотеатрах, в ЗМІ, на телебаченні, в інтернеті, в рекламі та музичній індустрії. В анімаційному кіно застосовують різноманітні засоби, технології, вражаючі спецефекти. Ця форма мистецтва продовжує розвиватися та широко використовується для створення мультимедійних та художніх фільмів.
День любителів плюшевих тварин. Плюшеві іграшки асоціюються з турботою, ніжністю, щирістю. Це ідеальний подарунок для маленьких та дорослих любителів м'яких іграшок.
Міжнародний день креольської культури. International Creole Day носить офіційний характер. Історія виникнення свята почалася у 1983 році за ініціативи ЮНЕСКО. Ця подія була запроваджена, щоб підтримати креольські мови і культуру в різних суспільствах, адже більше 10 мільйонів людей належать до креольських спільнот в різних країнах світу. Креоли – це нащадки міжетнічних та міжрасових шлюбів. Креольські народи значно відрізняються між собою, а виникли вони передусім у колоніальний період у країнах Африки, Америки та Азії. Змішане за походженням населення дотримується власної культури та мови. Вперше свято Дня креолів відбулося в Сент-Люсії в останню неділю жовтня 1983 року. Домініка святкує подію у п’ятницю, а офіційно International Creole Day затверджено 28 жовтня. На честь події проводять заходи, які знайомлять місцевих мешканців з креольською культурою.
Події:
1913 — відкрито трамвайний рух у Вінниці.
1920 — країни Антанти підписали з Королівством Румунія «Бессарабський протокол», який віддавав Бессарабію Румунії.
1938 — 17 тисяч польських євреїв заарештовано у Третьому Рейху і відіслано до польського кордону. Польський уряд відмовляється їх прийняти. Вислані залишаються між двома країнами у таборі біженців.
1989 — Верховна рада Української РСР ухвалила закон про державний статус української мови (Закон «Про мову в Українській РСР»).
1993 — Сенат Австралії визнав Голодомор в Українській РСР актом геноциду.
2007 — представлений список «100 геніїв сучасності, які живуть сьогодні» британської газети The Daily Telegraph. До нього увійшов український художник Іван Марчук.
Народились:
1466 — Еразм Ротердамський, голландський мислитель, один з найбільших гуманістів Північного Відродження, письменник, філолог, богослов.
1550 — Станіслав Костка, польський святий, єзуїт, покровитель Польщі, молоді та дітей.
1585 — Корнелій Янсен, нідерландський єпископ, засновник католицького богословського вчення, відомого як янсенізм.
1845 — Зигмунт Врублевський, польський фізик. Навчався в Київському університеті.
1854 — Жан Марі Гюйо, французький філософ, етик, поет.
1895 — Майк Йогансен, український поет, прозаїк доби Розстріляного відродження.
1955 — Білл Ґейтс, засновник і голова ради директорів корпорації «Майкрософт».
1967 — Джулія Робертс, американська акторка.
1972 — Бред Пейслі, американський кантрі-співак та автор пісень.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
23:00
Вчора
18:45
6 грудня
Оголошення
14:44, 28 листопада
4
14:38, 26 листопада
21
12:50, 25 листопада
4
live comments feed...