В економіці України спостерігаються позитивні тенденції, - І.Прасолов

Ситуація, що склалася у світовій економіці, та інші зовнішні фактори обмежують зростання економіки України. Враховуючи це, Уряд працює над створенням умов для стимулювання розвитку внутрішнього ринку та внутрішнього виробництва, зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов в ході прес-конференції 27 травня.

Так, він нагадав, що у 2013 році прийнята та реалізується Державна програма активізації розвитку економіки на 2013–2014 роки. Її реалізація має позитивно вплинути на прискорення зростання економіки України у найближчий час.

Міністр відзначив, що хоча у І кварталі 2013 року порівняно із І кварталом 2012 року ВВП України і скоротився на 1,3%, проте на відміну від ІІ півріччя минулого року зафіксовані певні позитивні зміни в динаміці ВВП. Так, сезонно скоригований ВВП у І кварталі 2013 року до ІV кварталу 2012 року зріс на 0,5%.

Крім того, експерти прогнозують пожвавлення європейської економіки, починаючи з ІІ півріччя 2013 року, що позитивно вплине на динаміку економіки України.

«Ми прогнозуємо, що позитивні тенденції зберігатимуться і посилюватимуться під впливом створення умов для розвитку вітчизняної економіки, у тому числі за рахунок реалізації Державної програми активізації розвитку економіки на 2013 – 2014 роки. Мета Програми - побудова сильної, прагматичної та відкритої політики, націленої на захист національних інтересів, модернізацію базових галузей національної економіки та досягнення прискореного економічного зростання», - зазначив І. Прасолов.

На думку Міністра, важливим завданням Державної програми є початок широкої модернізації промисловості, а пріоритетом – підтримка національного товаровиробника та реалізація політики імпортозаміщення.

Ключовий принцип, закладений у Програму, полягає у максимально ефективному управлінні фінансовими ресурсами й повній прозорості прийняття управлінських рішень.

Уряд планує здійснити перехід на нові принципи кредитування та пропонує застосувати низку механізмів державної підтримки підприємств базових галузей і підприємств, які мають значний потенціал імпортозаміщення, у тому числі шляхом пільгового кредитування.

За інформацією Міністра, на сьогодні підготовлено 65 проектів для направлення в банківські установи, 49 з яких вже розглядаються, а по двох вже прийняті позитивні рішення. Перший проект, обсягом коштів 148,2 млн. грн., передбачає створення потужностей для серійного виробництва широкозахватних посівних комплексів та дискових борін на ПАТ «Червона Зірка» (м. Кіровоград), що забезпечить збереження 2 200 робочих місць. Другий проект - заміна мартенівського способу виробництва сталі на електросталеплавильний на ПрАТ «Донецьксталь» (м. Донецьк), обсяг коштів - 320 млн. грн.

«Я впевнений, що реалізація заходів Державної програми та інвестиційних проектів сприятиме розвитку пріоритетних галузей економіки», - зазначив Ігор Прасолов.

Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua