В економіці України спостерігаються позитивні тенденції, - І.Прасолов

Ситуація, що склалася у світовій економіці, та інші зовнішні фактори обмежують зростання економіки України. Враховуючи це, Уряд працює над створенням умов для стимулювання розвитку внутрішнього ринку та внутрішнього виробництва, зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов в ході прес-конференції 27 травня.

Так, він нагадав, що у 2013 році прийнята та реалізується Державна програма активізації розвитку економіки на 2013–2014 роки. Її реалізація має позитивно вплинути на прискорення зростання економіки України у найближчий час.

Міністр відзначив, що хоча у І кварталі 2013 року порівняно із І кварталом 2012 року ВВП України і скоротився на 1,3%, проте на відміну від ІІ півріччя минулого року зафіксовані певні позитивні зміни в динаміці ВВП. Так, сезонно скоригований ВВП у І кварталі 2013 року до ІV кварталу 2012 року зріс на 0,5%.

Крім того, експерти прогнозують пожвавлення європейської економіки, починаючи з ІІ півріччя 2013 року, що позитивно вплине на динаміку економіки України.

«Ми прогнозуємо, що позитивні тенденції зберігатимуться і посилюватимуться під впливом створення умов для розвитку вітчизняної економіки, у тому числі за рахунок реалізації Державної програми активізації розвитку економіки на 2013 – 2014 роки. Мета Програми - побудова сильної, прагматичної та відкритої політики, націленої на захист національних інтересів, модернізацію базових галузей національної економіки та досягнення прискореного економічного зростання», - зазначив І. Прасолов.

На думку Міністра, важливим завданням Державної програми є початок широкої модернізації промисловості, а пріоритетом – підтримка національного товаровиробника та реалізація політики імпортозаміщення.

Ключовий принцип, закладений у Програму, полягає у максимально ефективному управлінні фінансовими ресурсами й повній прозорості прийняття управлінських рішень.

Уряд планує здійснити перехід на нові принципи кредитування та пропонує застосувати низку механізмів державної підтримки підприємств базових галузей і підприємств, які мають значний потенціал імпортозаміщення, у тому числі шляхом пільгового кредитування.

За інформацією Міністра, на сьогодні підготовлено 65 проектів для направлення в банківські установи, 49 з яких вже розглядаються, а по двох вже прийняті позитивні рішення. Перший проект, обсягом коштів 148,2 млн. грн., передбачає створення потужностей для серійного виробництва широкозахватних посівних комплексів та дискових борін на ПАТ «Червона Зірка» (м. Кіровоград), що забезпечить збереження 2 200 робочих місць. Другий проект - заміна мартенівського способу виробництва сталі на електросталеплавильний на ПрАТ «Донецьксталь» (м. Донецьк), обсяг коштів - 320 млн. грн.

«Я впевнений, що реалізація заходів Державної програми та інвестиційних проектів сприятиме розвитку пріоритетних галузей економіки», - зазначив Ігор Прасолов.

Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Працівники ДСНС приймають участь у тренуваннях з метою формування готовності до різного роду подій. Про це повідомляє пресслужба ДСНС у Кіровоградській області, пише 0522. Бути готовими протистояти будь-яким загрозам рятувальникам допомагають постійні тренування та відпрацювання взаємодії між всіма екстреними службами, які дбають про безпеку громадян та захищають територію України. Тож, фахівці ДСНС регулярно беруть участь у командно-штабних, тактико-спеці...
Суспільство
МОЗ у Кіровоградській області доводить до відома стосовно ситуації захворювань на COVID-19. Про це повідомляє пресслужба Кіровоградської обласної ради, пише 0522. Всього: 1068 позитивних результатів; одужали - 814; летальних випадків - 55. За минулу добу: 15 позитивних результатів; одужали - 1; летальних випадків - 0.
Суспільство
У Бобринецькому, Знам’янському та Новгородківському районах було проведено профілактичні заходи для житлового сектору. Про це повідомляє пресслужба ДСНС у Кіровоградській області, пише 0522. Сьогодні працівники Знам’янського, Бобринецького та Новгородківського районного Управління ДСНС України у Кіровоградській області здійснили попереджувальну роботу у житловому секторі щодо запобігання пожежам та загибелі людей на них. У рамках заходу рятувальники поспіл...
Суспільство
На місці авіаційної катастрофи у Харківській області було розгорнуто пункт по психологічному забезпеченню.  Про це повідомляє пресслужба ДСНС у Кіровоградській області, пише 0522. На території місці катастрофи у пункті фахівці Служби порятунку надають психологічну допомогу родичам загиблих.  Працюють вісім співробітників лабораторії екстримальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України.  Ними створено "місце скорботи",...
Суспільство
У Кропивницькому оголошено День жалоби з приводу вшанування пам’яті загиблих у авіакатастрофі літака АН-26. Про це повідомляє пресслжба Кропивницької міської ради, пише 0522. Сьогодні у Кропивницькому оголошено День жалоби для вшанування пам’яті 25 українських воїнів – офіцерів і курсантів, які загинули внаслідок страшної трагедії – падіння літака АН-26 у Харківській області біля Чугуєва. На знак жалоби в обласному центрі приспущені прапори на майдані пере...
Суспільство
За даними Кіровоградського обласного Гідрометцентру, у період з 26 по 27 вересня на території області передбачаються сильні дощі (ІІ рівень небезпечності, помаранчевий). А саме 26 вересня у західній частині, 27 вересня у більшості областей країни пориви вітру 15-22 м/с, місцями грози, в окремих районах град. 27 вересня у західних, вночі очікуються значні дощі (І рівень небезпечності, жовтий).
Суспільство
На території Ковалівського парку можна скуштувати чимало смаколиків на фестивалі вуличної їжі. Цього року фестиваль вуличної їжі розташований всередині Ковалівського парку відпочинку. Чимало кращих закладів міста перемістились сюди аби пригостити містян смачненьким та незвичайним. Кожна страва стає по-справжньому неповторною. Адже вони готуються та споживаються на свіжому повітрі у компанії кращих друзів та рідні. Ми вже побували у самому центрі подій та в...
Суспільство
Стала відома точна іфнормація щодо падіння літака. Про це повідомляє пресслужба ДСНС у Кіровоградській області, пише 0522. Вчора до ДСНС надійшла інформація, що поблизу м. Чугуїв на відстані 2 кілометрів до військового аеропорту відбулось падіння літака АН-26 ЗС України, із возгоранням корпуссу. Бизько 22 пожежу літака було ліквідовано. За інформацією диспетчера аеродрому на борту перебувало 27 осіб (одного курсанта не допустили до виконання польоту). Знай...
Суспільство
Комісія з призначення іменних стипендій міського голови Кропивницького визначилась з іменами 6 студентів - стипендіатів на 2020 – 2021 навчальний рік. Про це повідомляє пресслужба Кропивницької міської ради, пише 0522. Стипендія міського голови призначається студентам вищих навчальних закладів міста відповідно до рішення комісії і перераховується на банківську картку студентів додатково до основної стипендії. Розмір іменних стипендій міського голови склада...