Цікаво знати
08:30, 6 листопада 2021 р.
У цей день 6 листопада: свята, прикмети, події, іменинники
Цікаво знати
6 листопада — 310-й день року (311-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 55 днів.
Іменинники — Афанасій, Олексій, Іраклій, Лаврентій, Микола, Петро, Іван та Вікторія.
Релігійні свята — день чудотворної ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість».
Народні прикмети:
- Ворони у зграї збираються - до рясного снігопаду
- Тріска тріщить – до морозу.
- Тріска метає іскри і не загоряється – до відлиги.
Всесвітні свята і пам'ятні дні:
День визволення Києва. На 4 годину ранку 6 листопада 1943 року Київ повністю визволили від нацистських військ.
Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів. Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/56/4 Генеральної Асамблеї ООН, яка враховувала, що шкода, заподіяна довкіллю під час збройних конфліктів, призводить до погіршення стану екосистем та природних ресурсів на тривалий період після припинення конфліктів і часто торкається не тільки однієї держави і не тільки нинішнього покоління. Війна, якими б не були її причини, приносить невимовні жахи для цивільного населення і може протягом лічених хвилин знищити те, що іноді було створено цілими поколіннями. Крім людських страждань, що завдає війна, вона також веде до руйнування довкілля.
Міжнародний день пам’яті тварин, загиблих від рук людини. Щорічно гине до 40 мільйонів тварин на планеті заради хутра, 100 мільйонів – від дослідів при випробовуванні косметики, побутових засобів та ліків. Багато тварин страждає від експлуатації в розважальній сфері (зоопарки, цирки, прогулянки та фото з тваринами, дельфінарії тощо), від рук живодерів, під час полювання. Беззахисні тваринки часто піддаються усиплянню в притулках, так і не дочекавшись люблячого господаря. 6 листопада заведено запалювати свічки в знак пам’яті та скорботи за тих, хто не заслужив жорстокого ставлення до себе.
День саксофона. Дата святкування була обрана на честь дня народження Адольфа Сакса, котрий винайшов та сконструював саксофон на основі кларнету в 40-х роках 19 сторіччя. Сакс прагнув заповнити тональні проміжки між секціями завдяки гнучкому та потужному духовому інструменту. Саксофон вважається одним з основних інструментів джазу, проте підходить майже під усі музичні стилі. Інструмент має велику технічну рухливість, співучий тембр та потужне звучання, добре поєднується з іншими музичними інструментами. Цікаво, що сам Адольф Сакс назвав свій винахід «мундштучним офіклейдом», а відома всім назва «саксофон» прийшла пізніше, запропонував її Гектор Берліоз.
Всесвітній день без паперу.World No Paper Day був створений за ініціативи некомерційної організації “Асоціація з керування інформацією та зображеннями”. AIIM спочатку запровадила святкову дату на четвертий четвер листопада. Але нещодавно було встановлено фіксований День без паперу – 6 листопада. Організатори рекомендують населенню та підприємствам країн відмовитися від використання паперу хоча б на одну добу. Члени Асоціації переймаються тим, що людство неекономно витрачає цей ресурс на роботі та для особистих цілей. Метою святкування є пропаганда скорочення витрат паперу у всьому світі.
День сумчастого мурахоїда (День намбата). Щорічно у першу суботу листопада відзначається День сумчастого мурахоїда або День намбата (World Numbat Day). Смугасті тварини мешкають у Південній Австралії, їдять термітів та роблять собі хованки у повалених стовбурах дерев. У мурахоїдів дуже довгий липкий язик, завдяки чому вони без зусиль дістають комах. Гострий нюх дозволяє тваринам швидко знаходити їжу. Протягом доби мурахоїд може поласувати величезною кількістю термітів – понад 20000 комах. Наразі популяція сумчастих мурахоїдів суттєво зменшилася через знищення тварин лисицями. Тож останнім часом вони зустрічаються переважно у західноавстралійських регіонах. Намбати занесені до Червоної Книги як тварини, що зникають. День сумчастого мурахоїда Marsupial Anteater Day відзначають для того, щоб привернути увагу світового суспільства до необхідності збереження та збільшення популяції австралійського ендеміка.
Національний день баскетболу в США. Традиційне неофіційне свято. 6 листопада 1861 року народився Джеймс Нейсміт, який працював викладачем фізичного виховання Спрінгфілдської міжнародної тренувальної школи в США. У пошуках збільшення фізичних навантажень студентів в зимовий час він придумав гру з м'ячем в залі – баскетбол.
Події:
1657 — відбулася Корсунська рада, документ про українсько-шведський військово-політичний союз.
1860 — Авраам Лінкольн обраний 16-м президентом Сполучених Штатів Америки
1919 — відсутність боєприпасів і медикаментів, епідемія плямистого тифу — у цих умовах командування Української Галицької армії уклало перемир'я і союзний договір з Добровольчою армією.
1932 — на виборах у Німецькій Державі більшість голосів отримала партія націонал-соціалістів
1944 — відбудована і відновила свою роботу Київська радіостанція.
1951 — почав працювати Київський професійний телецентр на Хрещатику, 26. Початок історії Українського телебачення
1960 — у Києві запущена перша черга метрополітену — 5-кілометрова ділянка Святошино-Броварської лінії з'єднала станції «Вокзальна», «Університет», «Хрещатик», «Арсенальна», «Дніпро»;
1962 — Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджувала расистську політику апартеїду у Південно-Африканській Республіці і закликала всіх членів ООН припинити будь-які економічні та військові відносини з ПАР.
1980 — у Миколаєві збудований новий Інгульський міст, довжина моста складала 485 м.
1984 — на президентських виборах у США переконливу перемогу вдруге отримав республіканець Рональд Рейган;
1986 — у залізничній катастрофі на станції Користівка загинуло 44 особи, ще 100 були поранені.
1987 — у Києві відкрито 28-у станцію метрополітену — «Ленінська» (тепер «Театральна»)
1991 — розпущено Комуністичну партію Радянського Союзу
1998 — Повінь на Закарпатті.
1999 — в Австралії 54,5 % виборців висловилось проти проголошення країни республікою, знову визнавши формальним главою держави британського монарха.
Народились:
15 — Агріппіна Молодша, римський політичний діяч, дочка Германіка і Агрипіни Старшої, сестра Калігули, остання жінка Клавдія, мати Нерона.
1494 — Сулейман I Кануні, османський султан (1520—66 рр.) з династії Османів;
1771 — Алоїс Зенефельдер, винахідник літографії.
1811 — Маркіян Шашкевич, український письменник, поет, культурно-громадський діяч, голова «Руської трійці»;
1814 — Адольф Сакс, бельгійський майстер духових інструментів, винахідник саксофону;
1855 — Дмитро Яворницький, український історик, дослідник козацтва, археолог, етнограф, фольклорист, письменник, академік АН УРСР (1923).
1860 — Ігнацій Ян Падеревський, польський піаніст-віртуоз, композитор, політик;
1861 — Джеймс Нейсміт, канадський вчитель фізкультури, винахідник гри в баскетбол (1891);
1931 — Майк Ніколс (Михайло Пешковський), американський режисер, лауреат «Оскара»;
1936 — Еміль Лотяну, молдовський режисер.
1988 — Емма Стоун, американська акторка.
1988 — Кончіта Вурст, австрійський співак, переможець «Євробачення 2014».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Топ ефективних методів кодування від алкоголю Кропивницький
Новини компаній
17:00
Вчора
15:00
9 грудня
23:00
8 грудня
Оголошення
14:44, 28 листопада
4
14:44, 28 листопада
8
13:20, 1 грудня
7
11:07, Вчора
live comments feed...