• Головна
  • У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС
Цікаво знати
08:30, 17 листопада
Надійне джерело

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС

Цікаво знати
У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС

17 листопада — 321-й день року (322-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 44 дні.

Іменинники – Ілля, Олександр, Іван, Порфирій, Семен, Степан, Федір, Фаїна.

Релігійні святадень пам’яті святих мучеників Нікандра єпископа Мирського і Єрмея (пресвітера). Згідно переказів, Єрмей та Нікандр навчалися у святого Тита, а він був учнем апостола Павла. Через проповідування вони навернули багатьох людей до християнської віри. Правителі, які все ще поклонялися ідолам, дізналися про двох проповідників. За це Нікандра та Єрмея схопили в катували, умовляючи відмовитися від віри. Вони не відреклися від Христа, за що поплатилися життям.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-1

Народні прикмети:

  • якщо мишей більше, ніж зазвичай, зима буде холодною;
  • на небі молодий місяць і випав сніг – скоро він буде танути;
  • на небі новий місяць – дивилися, який сьогодні день і погода, бо вона буде триматися до грудня;
  • здалеку ліс здається чорним – буде відлига;
  • навколо сонця білі круги – буде сніжна буря;
  • побачити комара - до теплої і пізньої зими;
  • якщо качки не полетіли зимувати, то зима буде теплою;
  • хвилясті хмари віщують погіршення погоди;
  • сніг випав - до ранньої і теплої весни.

Всесвітні свята і пам'ятні дні:

Міжнародний день студента.  Студенти - це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

Міжнародний день солідарності студентів, який відзначається у всьому світі щорічно 17-го листопада, яскраве тому підтвердження. Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.

Українська спільнота, видчуваючи глибоку солідарність до принципів демократії, з ініціативи студентської молоді, приєдналося до цієї міжнародної ініціативи і закріпило в своєму законодавстві День студента, що відзначається 17-го листопада додатковим Указом Президента України від 16 червня 1999 року № 659/99.

У цей День проект 0522.ua, відчуваючи загальну підтримку, приєднується до привітань на адресу всіх студентів і викладачів. Бажаємо вам завжди бути переможцями, не втрачати дух свободи і впевнено дивитися в завтрашній день! З Міжнародним днем студентів Вас!

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-2

Всесвітній день передчасно народженої дитини. Ініціатором створення свята став Європейський фонд допомоги новонародженим і вперше цей день відсвяткували в 2009 році. Спочатку назва була інакшої і звучала “Міжнародний день поінформованості про недоношеність”. Але оскільки від 2010 року до святкування події приєдналося багато країн, було вирішено її змінити. Тема передчасного народження є досить важливою для будь-якого суспільства. Згідно зі статистикою, кожна десята дитина народжується недоношеною. Мета свята – надавати всю необхідну інформацію про дану проблему.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-3

Всесвітній день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Цей день створила Глобальна ініціатива з боротьби проти даного захворювання. ХОЗЛ відрізняється постійним обмеженням повітря, яке надходить до дихальних шляхів. Основні причини: тютюновий дим, інфекції, забрудненість повітря.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-4

Всесвітній день географічних інформаційних систем. Його святкують в третю середу листопада. Цього року він припадає на 17 листопада. З’явилося це свято ще у 1999 році, хоча навіть сьогодні про нього мало хто знає. Географічна інформаційна система – комп’ютерна система, за допомогою якої можна збирати, використовувати, зберігати, редагувати, відображати та аналізувати просторові дані з усією потрібною інформацією.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-5

Події:

1663 — укладені т. зв. «Батуринські статті» між гетьманом І. Брюховецьким та московським урядом що дещо обмежували гетьманську владу в Україні на користь московського царя.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-6

1804 — Засновано університет у Харкові.

1869 — в Єгипті офіційно відкрився Суецький канал.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-7

1913 — Панамським каналом проходить перше судно.

1921 — закінчився поразкою Другий Зимовий похід Армії УНР. Волинська повстанська група генерал-хорунжого Юрка Тютюнника зазнала поразки під с. Малі Миньки на Житомирщині, усіх полонених було розстріляно під Базаром

1939 — тисячі студентів міста Праги та їхніх викладачів вийшли на вулиці міста, протестуючи проти нацистської окупації, але були арештовані й розстріляні або відправлені в концтабори. На пам'ять про цю подію Україна, згідно з Указом Президента (№ 659/99, від 16 червня 1999), разом із світовою спільнотою відзначає День студента.

1948 — введено в експлуатацію газопровід Дашава — Київ, діаметром 500 мм і довжиною 509 км. Офіційний день заснування «Київтрансгазу».

1959 — Південноафриканьска компанія «Де Бірс», Йоганнесбург, починає виготовлення штучних діамантів.

1964 — Велика Британія заявляє про свій намір заборонити експорт зброї до Південної Африки.

1966 — у ніч з 16 на 17 листопада 1966 р. зареєстрований найбільший метеорний дощ: метеори потоку Леонідів (з'являються регулярно через кожні 33,25 року) були видні на небі між східною частиною СРСР і західною частиною Північної Америки.

1967 — «The Beatles» закінчують роботу в студії над альбомом «Magical Mystery Tour».

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-8

1968 — Переговори в Солсбері між представниками Великої Британії і Родезії заходять в безвихідь.

1969 — В Гельсінкі починаються радянсько-американські переговори по обмеженню стратегічних озброєнь.

1970 — Після м'якої посадки на поверхню Місяця в районі Моря Дощів космічної станції «Місяць-17» в подорож по супутнику Землі відправляється «Місяцехід-1».

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-9

1971 — Військовий переворот в Північній Ірландії.

1989 — Поліція розігнала студентську демонстрацію в Празі, приурочену до 50-річчя протестів проти нацистської окупації 1939 р. З цього фактично почалася «оксамитова революція», що повалила комуністичну владу в Чехословацькій Соціалістичній Республіці.

1989 — Беназір Бхутто обрали прем'єр-міністром Пакистану.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-10

1994 — Верховна Рада України скасувала Декларацію про суверенітет Криму (Постанова ВРУ № 250/94-ВР «Про виконання Постанови Верховної Ради України „Про політико-правову ситуацію в Автономній Республіці Крим“»).

2000 — Україна ніколи не буде ядерною державою, заявив екс-президент України Леонід Кучма на зустрічі із студентами Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

2020 — скасовано футбольний матч Швейцарія - Україна в Лізі націй.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-11

Народились:

9 — Веспасіан, римський імператор, засновник династії Флавіїв, один з найбільш діяльних та успішних принцепсів I сторіччя.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-12

1749 — Ніколя Аппер, французький винахідник; розробив метод консервації продуктів (т. зв. апертизація)

1788 — Михайло Щепкін, видатний актор української та російської сцени.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-13

1790 — Август Фердинанд Мебіус, німецький геометр і астроном.

1869 — Климентій (Шептицький), Блаженний Католицької Церкви, церковний діяч і архімандрит монахів Студійського уставу, захисник Української греко-католицької церкви.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-14

1896 — Лев Виготський, психолог, засновник культурно-історичної школи в психології (†1934).

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-15

1901 — Лі Страсберг, американський режисер, актор і продюсер українського походження.

1906 — Хонда Сойтіро, японський інженер та підприємець. У 1948 році заснував компанію Honda, яку зробив великою транснаціональною корпорацією.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-16

1942 — Мартін Скорсезе (Martin Marcantonio Luciano Scorsese), режисер американського і світового кіно.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-17

1944 — Денні ДеВіто (Daniel Michael «Danny» DeVito), комедійний актор.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-18

1955 — Денніс Марук, українсько-канадський професійний хокеїст українського походження, грав в Національній хокейній лізі (НХЛ).

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-19

1965 — Руслана Писанка, українська акторка та телеведуча.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-20

1966 — Софі Марсо, французька акторка й режисер кіно.

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-21

1989 — Роман Зозуля, український футболіст, нападник збірної України та ФК «Дніпро» (м. Дніпро).

У цей день 17 листопада: Міжнародний день студента, передчасно народженої дитини, ХОЗЛ та ГІС, фото-22
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Іменинники #релігійні свята #народні прикмети #всесвітні свята і пам'ятні дні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...