• Головна
  • Кваліфікаційні вимоги до розробників документації з просторового розвитку та актуальність навчальної програми «Нові можливості громад в управлінні землями»
Новини компаній
17:00, 18 листопада 2021 р.

Кваліфікаційні вимоги до розробників документації з просторового розвитку та актуальність навчальної програми «Нові можливості громад в управлінні землями»

Новини компаній
Кваліфікаційні вимоги до розробників документації з просторового розвитку та актуальність навчальної програми «Нові можливості громад в уп..., фото-1

«Нові можливості громад в управлінні землями» – новітня навчальна програма, що розпочата в рамках проєкту «Підтримка громад в управлінні землями» та реалізується Громадською спілкою «УкрГео» за договором субгранту з компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.». Ініціатива проходить за сприяння Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Актуальність навчальної програми зумовлена суттєвими змінами, які нещодавно відбулися в земельному і містобудівному законодавстві (Закони №№711-IX, 1423). Ці зміни вимагають від керівників громад швидкого реагування і розширення компетентностей розробників документації з просторового розвитку.

Зокрема, поява нового виду документації – комплексного плану просторового розвитку територіальних громад (далі – комплексний план) та сучасні підходи до розробки генеральних та детальних планів зумовили інтеграцію завдань містобудівної і землевпорядної діяльності. Законами України «Про землеустрій» (ст. 25) та «Про регулювання містобудівної діяльності» (ст. 1) визначено, що комплексні плани просторового розвитку територій територіальних громад, генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій є особливим видом документації, яка одночасно є землевпорядною та містобудівною на місцевому рівні.

Законом 711-IX (ст. 16, п. 13; ст. 17, п. 12) та Порядком розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації (Постанова КМУ №926, ст. 39) встановлено, що комплексний і генеральні плани розробляють у формі електронного документа. Даний документ підписується електронними підписами його розробників: сертифікованих архітектора та інженера-землевпорядника. Розробником детальних планів території може виступати суб’єкт господарювання, який має право готувати містобудівну документацію (відповідно до Закону України «Про архітектурну діяльність») та документацію із землеустрою (відповідно до Закону України «Про землеустрій»).

Візуалізація комплексного та генеральних планів здійснюється за допомогою програмно-апаратних засобів Державного земельного кадастру, містобудівного кадастру або інших геоінформаційних систем (Закон 711-IX, ст. 16, п. 13; ст. 17, п. 12). Візуалізація створюється у вигляді пакета файлів у визначених форматах (Постанова КМУ № 632).

Зважаючи на сучасні виклики, фахівці, залучені до розвитку територіальних громад, мають не тільки розуміти сучасні вимоги до планування і використання земель, а й постійно підвищувати кваліфікацію з урахуванням сучасних міждисциплінарних підходів до їхньої реалізації.

Таку можливість і надає навчальна програма «Нові можливості громад в управлінні землями». Програма орієнтована на дві цільові групи: керівників громад і землевпорядників. Для кожної з груп створено п’ять тематичних напрямків, які охоплюють останні зміни законодавства: землеустрій, містобудування, топографію, геоінформаційні системи та практичне застосування.

1. Тематичний напрямок «Землеустрій» спрямований на висвітлення сучасних механізмів вирішення таких складних завдань, як:

  • розроблення документації із землеустрою на місцевому рівні;
  • процедури передачі земель громади у власність/користування;
  • проведення електронних земельних аукціонів та земельного аудиту;
  • формування та реєстрація обмежень у використанні земель;
  • резервування земель під суспільні потреби та заповідання;
  • розроблення інвестиційних паспортів тощо.

2. Тематичний напрямок «Містобудування» включає роз’яснення таких нагальних питань, як:

  • новітні зміни законодавства у галузі просторового планування;
  • система містобудівної документації та зв’язок з документацією із землеустрою на місцевому рівні;
  • порядок організації громадських слухань;
  • обмеження щодо використання земель, що визначаються містобудівною документацією;
  • правові засади розвитку системи містобудівного кадастру та інші.

3. Тематичний напрямок «Геоінформаційні системи». Значення таких систем в умовах сучасної диджиталізації важко переоцінити. Тож використання геоінформаційних систем в управлінні територією громади спрямовані на роз’яснення наступних питань:

  • законодавчі основи формування національної інфраструктури геопросторових даних на рівні громади;
  • механізми оприлюднення даних на геопорталах;
  • переваги та недоліки створення власних геопорталів і використання діючих;
  • навички роботи з геопросторовими даними в середовищі геоінформаційних систем тощо.

4. Тематичний напрямок «Топографія». Значну увагу програма приділяє підготовці топографічних даних, їх значенню для землевпорядних та містобудівних робіт і для формування інформаційної системи громади. Зокрема, в рамках напрямку розглядаються наступні практичні питання:

  • вимоги до технічного завдання на виконання аерофотозйомки, створення ортофотоплану;
  • створення топографічних карт відповідних масштабних рядів;
  • особливості приймання матеріалів аерофотозйомки, ортофотопланів та топографічних карт, а також основні етапи контролю їхньої якості;
  • організація публічних закупівель на виконання топографічної зйомки, отримання дозволів на виконання робіт тощо.

5. Тематичний напрямок «Практичне застосування». В рамках цього напрямку вивчається, як застосування сучасних методів управлінні земельними ресурсами та просторового планування дозволить збільшити надходження до бюджету громади.

Навчання проходить у дистанційному форматі. Після успішного проходження курсу видається сертифікат.

Реєструйтесь за посиланням https://education.geoportalua.com та отримуйте повну професійну інформацію про сучасні методи управління землями.

Петраковська О.С.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...