• Головна
  • День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада
Цікаво знати
08:30, 24 листопада 2021 р.

День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада

Цікаво знати
День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада

24 листопада — 328-й день року (329-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 37 днів.

Іменинники – Вікентій, Віктор, Євгеній, Максим, Степан, Федір

Релігійні свята:

День пам’яті святих мучеників Віктора та Стефаниди, які були страчені за небажання відмовитися від християнської віри.

День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада, фото-1

У часи правління Марка Аврелія святий Віктор був на службі у римському війську у місті Дамаск. Під час гоніння християн воєначальник вимагав від воїна зречення від віри. Але той твердо заявив про свої переконання, за що був підданий жорстоким тортурам. На жах та здивування катів, на тілі святого не залишалося ран, а його молитви зцілювали осліплих воїнів.

Побачивши ці чудеса, дружина одного з катів, на ім’я Стефанида, відкрито заявила про бажання перейти у християнство. За це вона була схоплена, прив’язана між двома схиленими пальмами та страчена через розірвання. Водночас Віктор був обезголовлений.

Прихильники святої віри таємно поховали тіла святих у Дамаску, де вони знаходяться й до наших днів.

День пам’яті преподобного Феодора Студита.

День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада, фото-2

Цей святий все життя присвятив служінню християнській вірі, незважаючи на заслання й тортури, яким неодноразово піддавався з боку жорстоких правителів.

Феодор Судіт народився у 758 році у багатій родині. До того, як одружитися та розпочати чернече життя, він здобув багатосторонню освіту у Константинополі. Відправившись у монастир у Саккудіані, чоловік продовжував ретельно вивчати Святе Письмо, й невдовзі був призначений ігуменом. Незабаром він викрив злочинні дії царя Костянтина, який заради одруження на своїй родичці заслав законну дружину у монастир. За це Феодора було ув’язнено, піддано жорстоким катуванням й заслано до міста Солунь.

Після смерті Костянтина Феодора було звільнено, після чого під його управління надали Студійський монастир. Але подальші правителі продовжували на нього гоніння, тому святий ще неодноразово зазнавав тортур та вигнання. Тільки у 820 році йому дозволено було повернутися до Константинополя. Але святий Феодор разом з кількома учнями оселився у відокремленому місці на мисі Акрит, де й помер у 826 році.

Народні прикмети:

  • дивилися, який сьогодні день: якщо яскраво світить сонце, скоро буде холодна погода;
  • протягом тижня йде мокрий сніг – чекайте на відлигу;
  • 24 листопада тепла погода – зима буде теж теплою, і навпаки;
  • якщо вночі на небі багато зірок, то наступного року буде хороший урожай на гриби.

Всесвітні свята і пам'ятні дні:

Міжнародний день еволюції.

День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада, фото-3

Присвячене це свято річниці публікації відомої для широкого загалу праці «Походження видів», що була написана Чарльзом Дарвіном 24 листопада 1859 року. Оскільки книга була написана не в науковому, а в популярно-публіцистичному стилі, то викликала справжній ажіотаж в суспільстві. Це один з найбільш вагомих творів в історії науки, який детально та логічно пояснює засади існування життя на планеті та виникнення великого розмаїття флори та фауни. Так з’явилася на світ теорія еволюції, яку згодом стали називати дарвінізмом. Ідея цього свята виникла ще в 90-х роках 20-го століття, проте запровадити її вдалося лише у 2001 році, коли була створена некомерційна організація «Програма Дня Дарвіна». Паралельно з Міжнародним днем еволюції також 24 листопада відзначається День Дарвіна чи Міжнародний день науки та гуманізму. Свято, приурочене до виходу першої праці про еволюцію відзначається в багатьох вишах по всьому світу. І хоча теорія еволюції неодноразово піддавалася критиці, географія святкування річниці публікації «Походження видів» розширюється. Свято набуло міжнародного значення.

Міжнародний день вина «Карменер».

Свято засноване у 2014 році на честь 20-ї річниці відродження однойменного сорту винограду, який вважався французькими виноробами безповоротно втраченим.

Спочатку у провінції Бордо виноград Карменер був найпопулярнішим сортом. Його цінили за інтенсивність кольору та нотки слив, м’яти й кедру, які він надавав винам. Але все змінилося у шістдесятих роках XIX століття, коли плантації винограду виявилися зараженими попелицею філоксери, завезеною з Америки. Мабуть, карменер було б назавжди втрачено, якби чилійські винороби не вивезли заздалегідь декілька саджанців та не почали вирощувати на своїх плантаціях. Однак через непорозуміння до 1994 року вони приймали його за мерло, доки вчений Жан-Мішель Бурсіко не почав вивчати ДНК цього винограду та не довів його істинне походження. Цей день і став датою відродження карменера, яку тепер відзначають у багатьох країнах світу.

День моржа.

Заснований був за поданням Всесвітнього фонду дикої природи. Моржі є одними із найбільших ссавців, котрі мешкають в північній частині нашої планети. Наприкінці осені (24 листопада) відбувається міграція моржів. Вони покидають свою домівку, на березі Чукотського моря і вирушають на зимування у Берингову протоку. Під час своєї подорожі, ці ссавці стають значно вразливішими і часто потребують допомоги.

Заснувавши День моржа, захисники природи намагаються привернути увагу громадськості до проблеми зменшення їх популяції та спонукають людей більш гуманно ставитися до природи. Одна з таких проблем – зміна клімату. Глобальне потепління призводить до зменшення льодового покриву земної кулі. В результаті цього, моржі вимушені змінювати місця для своїх стоянок, і тому дуже багато представників цього виду гинуть.

Події:

1638 — Козацька рада в урочищі Маслів Став затвердила «Ординацію Війська Запорозького Реєстрового» — статут запорізьких козаків.

1859 — Чарльз Дарвін опублікував свою працю «Походження видів», що є одним з найзнаменитіших творів в історії науки й основоположним у сфері еволюційного вчення.

1910 — у Севастополі розпочала роботу офіцерська школа авіації.

1918 — ескадра Антанти взяла Севастополь.

1969 — Договір про непоширення ядерної зброї ратифікований у США та СРСР (президент США Річард Ніксон підписав відповідний законопроект, договір був ратифікований Президією Верховної Ради СРСР).

1974 – американо-французька експедиція в Ефіопії знаходить скелет австралопітека афарського, який назвали «Люсі».

День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада, фото-4

1994 — в Україні розпочала свою діяльність місія ОБСЄ.

День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада, фото-5

2004 — Центральна виборча комісія України оприлюднила офіційні результати виборів Президента України. Переможцем було визнано Віктора Януковича. Протокол підписали 11 членів комісії, один із яких, Олександр Чупахін, підписав його з позначкою, що цей документ «не відповідає волевиявленню українського народу». Не підписали протокол троє членів ЦВК — Андрій Магера, Руслан Князевич і Ярослав Давидович.

2015 — солдати Вільної сирійської армії підбили у вівторок російський вертоліт у Сирії поблизу Латакії, змусивши його здійснити аварійну посадку

2015 — початок загострення конфлікту між Росією і НАТО на дипломатичній арені унаслідок небувалого протягом понад 50-річну історію збиття (зранку 25 листопада) турецькими силами російського винищувача «СУ-24», що перетнув кордон між Сирією і Туреччиною Як наслідок розгортання реакції, оголошено про проведення позачергового засідання НАТО[1].

Народились:

1632 — Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, один з найвідоміших пантеїстів.

День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада, фото-6

1655 — Карл XI, король Шведської імперії.

День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада, фото-7

1729 — Олександр Васильович Суворов, російський полководець, фельдмаршал.

День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада, фото-8

1826 — Лоренціні Карло (Carlo Lorenzini), італійський журналіст і письменник, відомий під псевдонім Карло Колоді (Carlo Collodi) (†1890), автор казки «Піноккіо».

День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада, фото-9

1849 — Френсіс Годґсон Бернет, американська письменниця. Класик англійської дитячої літератури.

1864 — Анрі Тулуз-Лотрек (Henri Marie Raymond de Toulouse-Lautrec-Monfa), французький маляр, постімпрессіоніст (†1901).

День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада, фото-10

1888 — Дейл Карнегі, американський психолог, педагог, письменник.

День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада, фото-11

1934 — Альфред Шнітке, радянський композитор німецького походження, теоретик музики. Останні роки жив у Німеччині (†1998).

День еволюції та день народження Дейла Карнегі: у цей день 24 листопада, фото-12
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Іменинники #релігійні свята #народні прикмети #всесвітні свята і пам'ятні дні
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...