• Головна
  • Насильство не завжди очевидне: як його розпізнати і до кого звернутися за допомогою
13:20, 25 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Насильство не завжди очевидне: як його розпізнати і до кого звернутися за допомогою

Сьогодні, 25 листопада, відзначається міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок. Але мало хто знає, що, окрім фізичного, є ще психологічне, емоційне, економічне та сексуальне насильство. Далі детальніше розглянемо кожен з перелічених видів.

·Фізичне насильство. Все, що завдає шкоди здоров`ю жертви. Це можуть бути побої, ляпаси, поштовхи, стусани, укуси, викручування рук, удушення, смикання за волосся, позбавлення їжі та води. Також воно проявляється у залякуванні жертви, шантажі, погрозах, ізоляції від зовнішнього світу, відсутності можливості піти.

·Психологічне насильство. Гнів зі сторони насильника, в результаті якого жертва погоджується на насилля та мовчить про факт скоєного. Пильний напружений погляд. Покарання ігноруванням. Маніпуляції. Проекція – звалювання всіх проблем на жертву, що викликає постійне почуття провини. Перекладання відповідальності у конфлікті, звинувачення в усьому, що скоїв він сам, підміна фактів та очікування вибачення від жертви. Маніпуляція співчуттям, в народі викликання жалю, стверджуючи, що насильник сам насправді являється жертвою, таким чином отримуючи контроль над ситуацією.

·Емоційне насильство. Приниження перед іншими, знущання, постійне нагадування про недоліки пасивно-агресивним тоном. Знецінення жертви як особистості. Контроль дій, телефонних дзвінків, переписок, переміщення, звалювання відповідальності. Беззахисність – насильник ставить жертві завідомо неможливі завдання, змушуючи терпіти невдачі, звертаючись до неї як до нижчої істоти. Позиціонування жертви як частини насильника, що перетворює її на його власність, а не окрему особистість.

Економічне насильство. Заборона користуватися грошима, майном, щоб створити умови залежності жертви. Насильник змушує жертву переводити заробітну плату жертви на свій рахунок. Вимагання переписати всю власність жертви на насильника. Втручання в роботу, порушення робочого процесу жертви, в результаті чого йде падіння по кар`єрній драбині. Заборона заробляти гроші. Покарання за будь-яку витрату коштів.

·Сексуальне насильство. Згвалтування. Принижуючі гідність дії. Примус до контакту шляхом домагань, нав`язування почуття просини або сорому. Руйнування принципів, примушуючи жертву робити те, що вона вважає неприйнятним. Ультиматуми – вимоги стосовно зовнішнього вигляду, перетворення тіла жертви на свою власність. Відмова в статевому контакті як покарання. Погроза зрадою. Люті ревнощі.

Якщо щось із вищеописаного вам знайоме, обов`язково звертайтеся за допомогою:

Національна поліція України: 102

Урядова гаряча лінія: 15-47

Безоплатна правова допомога: 0-800-213-103

З 25 листопада до 10 грудня в Кропивницькому триватиме кампанія «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Усі бажаючі можуть долучитися до однієї з акцій: написання унікального маніфесту проти домашнього насильства. На площі перед будівлею міської ради 25 листопада о 12.00 буде встановлено тематичну зону, де усі охочі зможуть написати свої заклики проти домашнього насильства, висловити підтримку постраждалим і пропозиції щодо викорінення проблеми.

Ці матеріали використають також і для розробки відповідної всеукраїнської соціальної реклами. Організатори закликають кропивничан приєднатися до інтерактивного опитування, а також зробити селфі з місця подій та опублікувати його у своїх соцмережах із гештегом #Кропивницький_проти_насильства.

26 листопада UNFPA Україна проведе розіграш серед усіх опублікованих дописів і три переможці з кожного міста отримають пакунок із брендованою продукцією кампанії.

Насильство не завжди очевидне: як його розпізнати і до кого звернутися за допомогою, фото-1


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#домашнє_насильство #Кропивницький_проти_насильства #види_насильства
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...