• Головна
  • Соціальна підтримка кропивничан: які категорії людей можуть її отримувати
15:20, 30 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Соціальна підтримка кропивничан: які категорії людей можуть її отримувати

Соціальна підтримка кропивничан: які категорії людей можуть її отримувати

Ситуація з наданням соціальної підтримки та соціальних послуг кропивничанам стала одним із головних питань порядку денного апаратної наради міського голови з керівниками виконавчих органів міської ради вчора, 29 листопада, за інформацією Кропивницької міської ради.

Як повідомила директорка департаменту соціальної політики міської ради Юлія Вовк, станом на 01 жовтня поточного року на обліку перебуває 20104 отримувачів субсидій, 16787 отримувачів державних допомог та 50652 осіб, які мають право на пільги та компенсації.

До основних пільгових категорій громадян, що потребують соціального захисту, належать особи з інвалідністю, ветерани війни, діти війни, учасники бойових дій АТО/ООС, члени сімей загиблих учасників АТО/ООС, постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС, внутрішньо переміщені особи, сім’ї з дітьми.

Спеціалісти департаменту працюють на базі Центру надання адміністративних послуг «Прозорий офіс», де й проводиться прийом громадян, які звертаються за призначенням різних видів допомог, у тому числі житлових субсидій.

Заяву про призначення допомоги громадяни можуть надіслати також поштою або через електронний сервіс Міністерства соціальної політики України.

Стрімкий розвиток цифрових технологій вкупі з карантинними заходами сприяли збільшенню звернень громадян за призначенням різних видів допомог через електронні сервіси. Саме тому у вересні запровадили спеціальний програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада».

Департамент здійснює забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни, осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства і осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Наразі за бюджетні кошти оздоровилося 214 осіб, 60 кропивничан отримали компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування.

Крім того, 29 осіб з інвалідністю, які потребують реабілітаційних послуг, було направлено до реабілітаційних центрів державної та комунальної форми власності.

Технічними та іншими засобами реабілітації забезпечено 211 осіб.

Окремо Юлія Вовк зупинилася на заходах щодо забезпечення соціальної підтримки та соціального забезпечення учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів їх сімей. На обліку в департаменті перебуває 3760 осіб зазначеної категорії. На виконання низки комплексних програм щодо соціального захисту учасників АТО/ООС у поточному році було використано 43 млн. 104 тис. грн.

Розповіла Юлія Вовк і про роботу комунальних закладів міста, які також є вагомою ланкою у соціальному захисті населення та надавачами відповідних послуг. Це, зокрема, міський терцентр, на обслуговуванні в якому перебуває 4164 особи похилого віку та з інвалідністю.

Цьогоріч з'явився у Кропивницькому шелтер для жертв домашнього насильства, на його створення з державного бюджету було виділено майже 4,4 млн. грн.

Міський центр соціальних служб за 9 місяців поточного року охопив 6257 осіб та сімей такими соціальними послугами як соціальна адаптації, інтеграція та супровід, екстренним та кризовим втручанням, консультуванням, посередництвом (медіація), соціальною профілактикою.

У 2021 році у міському соціальному гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування проживало 33 особи, їм допомогли у вирішенні різних проблем, починаючи від побутових питань — придбання одягу та взуття, завершуючи - відновленням документів та влаштуванням на навчання.

За допомогою у міський центр обліку та тимчасового перебування бездомних осіб звернулося 76 жителів міста, їм також допомагали із відновленням документів, працевлаштуванням, 12 осіб були влаштовані до інтернатних закладів з геріатричними відділеннями.

Протягом 2021 року реабілітаційні послуги в центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю надано 91 дитині з інвалідністю, базову послугу денного догляду отримали 55 дітей. З кожним роком в центрі розширюється спектр соціальних послуг в тому числі і за рахунок коштів громадського бюджету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...