21:50, 5 грудня 2021 р.
Надійне джерело

5 грудня - день волонтера

5 грудня - день волонтера

День волонтера, або його повна назва "Міжнародний день добровольців в ім'я економічного та соціального розвитку", засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.

Це свято має на меті привернути увагу громадськості до такої важливої ​​ справи, як волонтерство — безоплатна допомога на благо суспільства. Існує так багато різних видів такої допомоги, що кожен знайде щось собі до душі. Далі приведемо декілька прикладів, щоб підтвердти ці слова.

Відповідно до цілей волонтерську діяльність прийнято ділити на п`ять основних направлень:

  • соціальне
  • екологічне
  • культурне
  • спортивне
  • медичне

Насправді, їх набагато більше. Волонтерство буває груповим чи індивідуальним. Добрі справи можна вершити наодинці або в компанії однодумців, але вирішувати проблеми все-таки краще разом – так більше можливостей допомогти людям. Тому ті, для кого волонтерство не разова акція, а система, вступають у добровольчі організації.

На даний момент сформувалися суттєві особливості волонтерської діяльності в Україні:

- високий рівень ініціативності та незалежності діяльності волонтерських структур;

- становлення волонтерських структур як організацій громадянського суспільства, що професійно задовольняють певні потреби;

- прихід багатьох волонтерів не із структур громадянського суспільства, а із різних сфер професійної діяльності, зокрема, ІТ-технологій, підприємництва тощо;

- певна «вимушеність» волонтерських ініціатив – наслідок недостатньої ефективності державних інституцій чи обмеженості ресурсів держави.

Отже, волонтерський рух в Україні на сучасному етапі є проявом певної зрілості громадянського суспільства, доповнює функції державних органів, сприяє стабілізації та регулюванню суспільних відносин в умовах децентралізації.

Бути волонтером легко і приємно, тож долучайтеся!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#волонтер #волонтерство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...