• Головна
  • Переваги та недоліки фундаменту на палях
Новини компаній
17:44, 24 травня 2022 р.

Переваги та недоліки фундаменту на палях

Новини компаній

Щоб більше дізнатись про зведення основи під будівлю, редакція 0522 звернулась за консультацією до компанії «Бурові технології», яка спеціалізується на бурінні свердловин під палі. Інженери розповіли нам, в яких умовах краще використовувати цю технологію та які плюси й мінуси вона має.

Що таке фундамент на палях?

При будівництві будь-якого об'єкту спочатку закладається основа. В залежності від типу та складу ґрунту, конструкції споруди чи місця розташування ділянки обирається потрібний варіант фундаменту. Надійно облаштована опорна частина — це запорука довготривалої служби для кожної споруди.

Фундамент на палях — відносно нова технологія в будівництві, хоча відома вона вже давно. Це конструкція, яка складається з вертикальних опор (паль), занурених у ґрунт за допомогою технології буріння свердловин. На поверхні землі бетонні палі з'єднуються між собою ростверком (верхній елемент фундаменту, що йде по всьому периметру будівлі — прим. ред.). Дана технологія здобула популярність завдяки скороченню витрат на матеріали та мінімальному обсягу земляних робіт.

Переваги та недоліки фундаменту на палях, фото-1

Переваги пальового фундаменту для забудовників

Перш ніж остаточно визначитись із типом опорної частини споруди, варто детальніше ознайомитися з її сильними та слабкими сторонами. Фундамент на палях став фаворитом серед багатьох забудовників через наявність цінних характеристик:

  • Висока опорна здатність. При монтуванні паль використовуються обсадні труби та арматурні каркаси, які заливаються бетоном. Ці елементи укріплюють опори та значно посилюють їх міцність.
  • Доступна ціна. Оскільки технологія не потребує дорогих будматеріалів та зменшує кількість використання бетону для заливки, то її підсумкова вартість зазвичай менша, ніж в інших варіантах облаштування фундаменту.
  • Незначна загальна маса. Опорна частина будівлі з 20-25 бетонних паль буде важити менше, ніж залізобетонна конструкція в тій же кількості. Завдяки цьому не створюється додаткове навантаження на землю.
  • Можливість встановлення на нестійких ґрунтах. Початкова ціль використання пальового фундаменту — це будівництво на торф'яних, болотистих місцевостях чи ділянках з незначними шарами гірських порід. Щоб палі мали під собою тверду опору, використовується професійна техніка для буріння свердловин. Вона дозволяє зануритись на потрібну глибину та дістатись до щільної частини ґрунту.
  • Швидкий процес облаштування. Роботу над пальовим фундаментом можна проводити безперервно. Навіть в умовах суворої зими бурові установки легко проріжуть твердий ґрунт та дістануться до рівня його замерзання. Розміщення опор на такій глибині дозволяє збільшити їх міцність.
  • Можливість встановлення паль в різному положенні. Завдяки застосуванню спеціального обладнання фундамент можна прокласти не тільки вертикально, але й під нахилом. Це сприяє використанню даної технології при будівництві мостів чи на ділянках з рельєфними перепадами.
  • Низький рівень шуму та вібрацій. Перевага, яка робить процес зведення пальового фундаменту актуальним в умовах будування серед житлових кварталів населених пунктів. Буріння свердловин та подальше монтування паль також має мінімальні вібрації, а це запобігає можливим зсувам ґрунту чи обвалам сусідніх споруд.

Недоліки технології зведення основи на палях

Переваги та недоліки фундаменту на палях, фото-2

Такий фундамент однозначно варто використовувати для зведення будівель на проблемних ділянках землі. Але він має декілька слабких сторін, про які треба знати, якщо збираєтесь облаштовувати житловий будинок:

  • Необхідність використання тільки спецтехніки, хоч і в невеликій кількості. В іншому випадку можна зіпсувати свердловини чи встановити палі на недостатню глибину, що негативно вплине на міцність усієї споруди.
  • Складність у складанні розмітки території та постійний контроль за виконуваним технологічним процесом.
  • Обов'язкове проведення геологічного дослідження перед роботами. Проведений професіоналом аналіз ґрунту на ділянці дозволить визначити термін служби вибраного типу фундаменту та вид техніки для буріння свердловин.
  • Відсутність підвальних приміщень. У таких конструкціях над землею розташований над ростверком, тому неможливо облаштувати цокольний поверх чи підвал.

Висновок

Попри слабкі сторони пальового фундаменту, забудовники часто зупиняють свій вибір саме на ньому. Якщо обрати досвідчену професійну компанію, як, наприклад «Бурові технології», що вже понад 10 років надають комплексні послуги з буріння свердловин, то ви навіть не помітите цих недоліків. Завдяки гнучким умовам співпраці та якісній роботі фахівців вдається досягти балансу між всіма плюсами й мінусами та отримати дійсно довговічну будівлю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...