• Головна
  • На Кіровоградщині не вистачає тест-систем для виявлення ВІЛ-СНІД
14:43, 21 липня 2009 р.

На Кіровоградщині не вистачає тест-систем для виявлення ВІЛ-СНІД

Мешканці Кіровоградської області, які за власним бажанням вирішили дізнатися про свій ВІЛ-статус, не можуть пройти обстеження через брак тест-систем.

Про це «Кіровоград.proUA.com» заявила голова Кіровоградської обласної благодійної організації «Відкрите серце» Аліна Ярославська.

«Олександрійська регіональна лабораторія обстеження населення на ВІЛ, яка обслуговує і п'ять прилеглих до Олександрії районів, не проводить тестування навіть контингенту груп ризику, бо тест-систем вистачає тільки на донорів та вагітних. Такі обставини сприяють подальшому поширенню ВІЛ-інфекції та перешкоджають вчасному початку лікування людей, які живуть з ВІЛ. А тому ми не можемо говорити про зменшення кількості нових випадків інфікування ВІЛ як про результат проведення профілактичних заходів та покращення свідомості населення щодо способу свого життя. Так, наприклад, за перші два квартали минулого року, Олександрійською регіональною лабораторією було проведено 7491 обстеження та виявлено 59 ВІЛ-інфікованих, а за два квартали поточного, 2009 року, обстежено лише 4139 осіб, з них 34 особам встановлено ВІЛ-позитивний діагноз», – розповіла Ярославська.

«Люди, які вже виявилися ВІЛ-інфікованими, не можуть отримати якісне медичне обслуговування та підтримку у обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІД, через невідповідність матеріально-технічної бази потребам. Апарат для безкоштовного проведення ультразвукового обстеження ВІЛ-інфікованих не працює понад рік – немає приміщення для його розміщення. Лікар-інфекціоніст, яка приймає пацієнтів, знаходиться у одному кабінеті з головним лікарем, який під час прийому пацієнтів вирішує адміністративні питання. Психолог знаходиться в маніпуляційному кабінеті, а тому їй доводиться бігати за пацієнтами, щоб перехопити їх у коридорі чи у іншому зручному місці, поговорити про ВІЛ та надати літературу. Педіатр та епідеміолог теж розміщені в одному кабінеті, а для того, щоб виміряти вагу дитини, лікар зважує спочатку маму з дитиною, потім маму без дитини та визначає різницю, а зріст відмічається рискою на дверній коробці. Гінеколога взагалі немає, хоча згідно штатного розкладу він передбачений», – також повідомила вона.

За словами лікаря-інфекціоніста Валентини Лазарєвої, станом на перше липня в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІД на обліку знаходиться 1096 осіб, з них 119 особам встановлено діагноз «СНІД». Антиретровірусне лікування отримують 63 особи, з них – 17 дітей.

«Ми не відмовляємо нікому і намагаємося кожному, хто до нас звертається, приділити максимум уваги. Головне, щоб люди, які отримують ВІЛ-позитивний статус розуміли, що тільки вчасне звернення до лікаря зможе продовжити як якість їх життя, так і життя загалом. Антиретровірусне лікування доступне та безкоштовне. Особливо ці препарати необхідні вагітним жінкам, тому що з їх допомогою вони можуть уникнути ризику інфікування майбутньої дитини», – наголосила Лазарєва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...