• Головна
  • Лептоспіроз на Кіровоградщині
08:30, 11 червня

Лептоспіроз на Кіровоградщині

Лептоспіроз на Кіровоградщині, фото-1

З початку 2022 року в Кіровоградській області зареєстровано один випадок захворювання людини на лептоспіроз у пенсіонерки з                     Соколівської ТГ Кропивницького району. Нажаль, захворювання мало важкий перебіг та жінка померла. Діагноз у цьому випадку було підтверджено сучасним методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) на базі  лабораторії особливо-небезпечних інфекцій ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України». Джерело інфекції та шлях передачі точно встановити не вдалось, але ймовірно зараження відбулось від мишовидних гризунів, через травмовану шкіру рук.

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба з групи особливо-небезпечних інфекцій (зоонозів), що перебігає із гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом.

Основний шлях зараження лептоспірозом для людини – водний, зараження відбувається при купанні та вживанні води з неблагополучної водойми. Лептоспіри з виділеннями тварин (сечею) потрапляють у воду водойм, а в домашніх мовах – на продукти харчування або у ємності із застійною водою. В організм людини збудники можуть потрапити через шлунково-кишковий тракт при вживанні продуктів, забруднених інфікованою сечею гризунів, але частіше - при купанні та риболовлі через порізи та мікротравми шкіри, слизові оболонки порожнини рота, очей і носа.

У воді відкритих водоймищ збудники лептоспірозу зберігають свою життєздатність, залежно від умов, протягом 30 днів і більше, у вологому грунті – до 3-х місяців, на зволожених харчових продуктах – декілька днів, добре переносять замороження. Проте, лептоспіри миттєво гинуть при кип’ятіні, у кислому середовищі, при потраплянні прямих сонячних променів та впливі звичайних дезінфікуючих розчинів, швидко гинуть у морській воді.

В Україні лептоспіроз  реєструється в усіх областях. За 2021 рік в країні на лептоспіроз захворіло 122 особи.    

У Кіровоградській області в 2021 році зареєстровано 7 випадків лептоспірозу проти 5 випадків  за 2020 рік.

Випадки реєструвались на територіях 6-ти територіальних громад  (Кропивницька, Олександрійська, Гайворонська, Новгородківська, Добровеличківська та Петрівська). Усі хворі пов’язували своє захворювання із купанням або риболовлею у водоймах та річках. В одному випадку захворювання на лептоспіроз закінчилось летально, від ускладнень хвороби помер 58-річний чоловік з Олександрійської ТГ Олександрійського району.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лептоспіроз
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...