09:30, 15 червня

Всесвітній день донора крові

Всесвітній день донора крові, фото-1

З 2005 року 14 червня відзначається Всесвітній день донора крові.

В День донора  Всесвітня організація охорони здоров’я привертає увагу до необхідності регулярного здавання крові.

Обрана дата 14 червня  - день народився Нобелевський лауреат Карл Ландштейнер, який зробив видатні наукові відкриття в області вивчення крові. Зокрема, він відкрив АВО систему поділу крові на групи, що в подальшому дало можливість використовувати донорську крові для лікування.

Здача крові на регулярній основі сприяє  самооновленню всього організму, у постійних донорів рідше спостерігаються інфаркти,  сердечні напади, атеросклероз, залізодефіцитна анемія та інше. У донорів кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень — отже, менша ймовірність серцево-судинних хвороб та менші ризики захворіти на рак легень, прямої кишки, шлунку та гортані

Переливання часто необхідне жінкам із ускладненнями вагітності, дітям з тяжкою анемією, людям, що дістали важкі травми внаслідок нещасних випадків або природних катастроф, всім тим, кому призначено складні медичні процедури і хірургічні операції, також для регулярного переливання людям, які страждають такими захворюваннями, як таласемія та серповидноклітинна анемія, а також для приготування таких продуктів, як фактори згортання крові для людей, хворих на гемофілію.

Доступ до безпечної крові і її компонентів – це головна мета.

Бути донором – почесна і благородна справа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#день донора крові
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...