• Головна
  • Водiй кропивницької маршрутки увiмкнув у салонi росiйську музику
16:25, 2 серпня 2022 р.

Водiй кропивницької маршрутки увiмкнув у салонi росiйську музику

Водiй кропивницької маршрутки увiмкнув у салонi росiйську музику, фото-1

Водiй маршрутки №220 увiмкнув у салонi росiйську музику, що заборонено законодавством.

Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, iнформує Златопiль.

Кропивничанка Марiя Боцман зробила йому зауваження, але водiй грубо вiдмовив.

“Ми з донькою їхали на роботу та почули росiйську музику, – згадує той день Марiя Боцман. – Я не вперше чую, як її вмикають у маршрутках. Ми завжди робимо зауваження, i водiї нормально реагують: перемикають на українськi хвилi”.

Проте коли про це попросили водiя автобуса №220, почули рiзку вiдмову.

“Вiн почав кричати. Казати, що народився у Радянському Союзi i говорити українською не буде. Хамив i гучнiше вмикав росiйську музику”.

Далi, розповiла кропивничанка, сказав вийти, якщо щось не подобається.

“Ми вiдповiли що вийдемо, якщо вiн поверне грошi за проїзд. Але вiн вiдмовився”.

Керуючий пiдприємством-перевiзником “Урса-Транс” Анатолiй Щербина сказав журналiстам, що така ситуацiя дiйсно була. За словами керуючого, з водiєм проведуть виховну бесiду. Надалi росiйську музику в салонi вмикати не буде. 

Вмикати росiйську музику заборонено законом

Росiйську музику у громадських мiсцях, зокрема й у салонах автобусiв, забороняють вмикати Закон України “Про забезпечення функцiонування української мови як державної” та Закон щодо обмеження публiчного використання музичного продукту держави-агресора.

За порушення мовного закону можуть накласти штраф вiд 3 400 до 8 500 гривень, якщо воно вчинено вперше. За повторне – вiд 8 500 до 11 900 гривень, розповiв уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремiнь.

“Народнi депутати розробили i затвердили закон, який не дозволяє вмикати пiснi недержавною мовою у маршрутних таксi. Цей закон – наслiдок численних звернень i скарг як на нашу адресу, так i до Верховної Ради України. Тому сьогоднi немає проблем перемкнути радiостанцiю, ввiмкнути українську пiсню”, – сказав уповноважений.

За його словами, закон дiє також для залiзничного та авiатранспорту. “Iнформацiйне поле України повинно належати українцям: музика це, радiо чи телебачення”.

“Якби не було закону, я б i не просила водiя, – сказала Марiя Боцман. – Але менi все одно б болiло. У нас вiйна також через мову i через те, що люди багато вживають росiйськомовного контенту”.

За словами керуючого пiдприємством-перевiзником Анатолiя Щербини, водiй маршруту №220 про iснування такого закону не знав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Кропивницького
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...