• Головна
  • У кропивницькому літературно-меморіальному музеї звучали козацькі пісні
13:29, 6 серпня 2022 р.

У кропивницькому літературно-меморіальному музеї звучали козацькі пісні

Учора, 5 серпня, у міській садибі  Тобілевичів –  у виконанні етнографічного ансамблю «Млиночок», керівником якого є директор Кропивницького музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександр Полячок.

Наприкінці червня нинішнього року у садовій зоні музею учасники ансамблю презентували цикл чумацьких пісень. Тема козацьких є продовженням проєкту «Чумацькі пісні», який реалізовувався музеєм музичної культури імені Короля Шимановського на основі праць фольклориста музею Олександра Терещенка.

З привітальним словом до учасників зустрічі звернулася старший науковий співробітник літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого Тетяна Ревва, яка наголосила на тому, що традиційні мистецькі зустрічі, започатковані свого часу Іваном Тобілевичем та його однодумцями, нині продовжують сучасники. А також зазначила, що козацька тематика  безпосередньо пов’язана і з Тобілевичами, адже мати відомих театралів, Євдокія Зіновіївна, походила з відомого козацького роду на Катеринославщині (нині Дніпропетровщина). Окрім того, І. Карпенко-Карий у своїй творчості звертався до одного із найславніших періодів нашої історії – козаччини. Йдеться про драму Івана Карповича «Сава Чалий» (1899).

Олександр Полячок розповів гостям про суть проєкту, який   був задуманий за підтримки Українського культурного фонду, але у зв’язку з війною не реалізується. Говорив він і про  майбутні плани щодо створення  на сайті музею музичної культури імені Кароля Шимановського  віртуальної виставки козацьких пісень нашого краю до Дня незалежності України. Це робиться з метою показати, чим старовинні козацькі пісні можуть бути близькими сучасним українцям.

Пісні збирали по Кіровоградщині та суміжних областях фольклористи Наталія та Олександр Терещенки разом зі своїми колегами протягом 1990– 2000-х рр. Деякі їхні старші колеги записували пісні у 1980-х рр. Всі ці записи та матеріали опрацював Олександр Терещенко, частина їх увійшла до збірки про ліричні пісні Кіровоградщини, іншу частину планують публікувати надалі.

Символічно, що у музейному саду, де наприкінці ХІХ століття звучали пісні у виконанні майбутніх корифеїв, сьогодні знову лунають  пісні. Козацькі пісні. Адже саме зараз, коли наша країна мужньо бореться з російським агресором, ми як ніколи повинні пам’ятати, «що ми, браття, козацького роду» і надихатися силою і славою наших пращурів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Кропивницького
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...