• Головна
  • У селищi на Кiровоградщинi закривають садочок
08:33, 15 серпня 2022 р.

У селищi на Кiровоградщинi закривають садочок

У селищi на Кiровоградщинi закривають садочок, фото-1

У селищi Смолiне Новоукраїнського району Кiровоградської областi закривають дитячий садок “Теремок”.

Вiн працюватиме до 26 серпня, потiм 32 дiтей переведуть у дитсадок “Ромашка”.

Про причини розповiла начальниця вiддiлу освiти Смолiнської селищної ради Олександра Майстренко.

У селищi знизилась народжуванiсть

За її словами рiшення ухвалили, щоб не утримувати два напiвпустi заклади. До прикладу, “Теремок”, розрахований на 80 вихованцiв i чотири групи, вiдвiдували 32 дитини, працювали 29 працiвникiв. У 2021 роцi робота дитсадка обходилося у понад 4 мiльйони гривень:

“Ми маємо на одну дитину одного дорослого працiвника. На сьогоднiшнiй день держава розпорядилася так, що садочки утримуються за кошти мiсцевого бюджету. Ранiше зарплату вихователям платили з освiтньої субвенцiї. От скажiть, чи будемо ми гарними господарями, коли утримуватимемо два напiвпустi заклади?”

Ще однiєю з причин, зi слiв Олександри Майстренко, є зниження народжуваностi у селищi:

“Якщо у 2019 роцi у Смолiному народилося 63 дитини, то у 2020 роцi – 39”.

З дитсадка “Теремок” батькам пропонують перевести дiтей в дитячий садок “Ромашка”. Заклад розрахований на 256 вихованцiв та 13 груп.

“Вiдвiдують “Ромашку” 180 дiтей та працюють вiсiм груп. За рахунок переведення вихованцiв, будемо мати ще одну групу. Ми готовi органiзувати пiдвезення дiтей шкiльним автобусом. 63% працiвникiв “Теремка” уже працевлаштували”.

Зi Смолiного за кордон виїхали 60 дiтей

Наразi у Смолiному працюють черговi групи дитсадка “Теремок”, якi вiдкрили з середини квiтня. Вiдвiдують заклад 23 дитини.

Дитсадок “Ромашка” готують до вiдкриття. В закладi облаштували укриття. Його перевiрили представники Держпродспоживслужби, тероборони та рятувальники. Це споруда подвiйного призначення, яка має три запаснi виходи.

“У цьому садочку гарнi коридори, де є несучi стiни та немає вiкон. Там ми i облаштували укриття. Зробили ремонт, зняли стенди, розмалювали стiни. У разi надзвичайної ситуацiї з цього примiщення буде легко вийти”.

За словами Олександри Майстренко, з початку повномасштабного росiйського вторгнення зi Смолiного за кордон виїхали 60 дiтей. Сiм’ї 24 з них планують повернутись, 36 дiтей навчатимуться за кордоном.

Запрацює дитсадок “Ромашка” 29 серпня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Кропивницького
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...