• Головна
  • На Кіровоградщині продовжують обговорювати проект Концепції реформування місцевого самоврядування
17:00, 18 липня 2013 р.

На Кіровоградщині продовжують обговорювати проект Концепції реформування місцевого самоврядування

Існуюча система місцевого самоврядування на сьогодні потребує докорінних змін, без яких неможливе покращення якості життя наших співгромадян. Це – вимога часу. Такої думки дійшли керівники органів місцевого самоврядування Знам`янського, Світловодського, Олександрійського, Олександрівського, Кіровоградського та Новгородківського районів, які зібралися у с. Дмитрівка Знам’янського району.

Звертаючись до учасників засідання заступник голови облдержадміністрації Віктор Рєзнік відзначив: "Мусимо констатувати, що органи місцевого самоврядування у своїй більшості не є ефективними органами управління. Подрібненість територіальних громад, законодавча невизначеність територіальної основи місцевого самоврядування, відсутність відповідних фінансових та матеріальних ресурсів – причини через які більшість сільських територіальних громад не здатна виконувати повноваження".

За статистикою дотаційність майже 5,5 тисяч місцевих бюджетів у державі становить понад 70%, а 483 територіальні громади на 90% утримуються за рахунок коштів державного бюджету.

Учасники засідання відзначили, що особливої актуальності також набувають проблеми дублювання повноважень громад, наявність специфічних громад, так званих «матрьошок», на території яких діють кілька інших адміністративно-територіальних одиниць, наприклад, селищ, але які не мають своєї територіальної громади.

- Саме тому, з урахуванням існуючих проблем, Главою держави було ініційовано проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, – наголосив Віктор Рєзнік.

Стратегічним напрямком реформування місцевого самоврядування у новій Концепції визначено посилення фінансової платоспроможності територіальних громад. Суттєво розширюються права органів місцевого самоврядування щодо податкової бази та регулювання ставок оподаткування.

Також передбачається розширення можливостей для залучення населення до прийняття управлінських рішень.

На численні зауваження учасників засідання стосовно того, що при об’єднанні у рамках співробітництва майна та ресурсів можуть постраждати інтереси тої чи іншої територіальної громади, Віктор Рєзнік відзначив, що у проекті Концепції закладена «м'яка модель» проведення реформи місцевого самоврядування, що передбачає можливість введення поступового, виваженого, прозорого і відкритого алгоритму реформи, що дозволить врахувати інтереси усіх місцевих громад.

Учасники засідання в цілому підтримали Концепцію Президента України, відзначивши, що лише реформування нинішньої системи місцевого самоврядування дозволить сформувати територіальні громади, здатні ефективно вирішувати нагальні питання сьогодення, ефективно використовувати бюджетні кошти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...