• Головна
  • Підприємства Кіровограда переживають фінансові труднощі
16:36, 18 серпня 2009 р.

Підприємства Кіровограда переживають фінансові труднощі

У процесі господарських відносин підприємства мають змогу здійснювати кредитування одне одного у вигляді відвантаженої товарної продукції, надання послуг, виконання робіт у борг. Внаслідок цих відносин виникає дебіторська та кредиторська заборгованість суб'єктів господарю-вання, від стану погашення якої суттєво залежить їх фінансовий стан.

Станом на 30 червня 2009 року загальна сума дебіторської заборгованості підприємств м.Кіровограда (крім малих підприємств та бюджетних установ) становила 2623,4 млн.грн., кредиторської – 3224,7 млн.грн., - повідомляє головне управління статистики в Кіровоградській області.

Незважаючи на значні труднощі, які переживають підприємства міста в умовах фінансової кризи, прострочені борги підприємств порівняно з відповідною датою попереднього року зменшились на 2,6 млн.грн. і склали 6% у структурі поточної кредиторської заборгованості (станом на 30 червня 2008р. – 6,6%).

Значну частку у структурі дебіторської (99,2%) та кредиторської (91,1%)
заборгованості займала поточна заборгованість, яка виникла в ході операційної діяльності підприємств і має бути погашена найближчим часом. Частка довгострокової дебіторської та кредиторської заборгованості склала лише 0,8% та 8,9% загальної суми заборгованості.

Основна частина боргу підприємств м.Кіровограда виникла між підприємствами та установами в межах України і лише 3,6% у дебіторській та 4,1% у кредиторській – заборгованість з країнами СНД та далекого зарубіжжя.

Більше двох третин загальної суми взаємозаборгованості припало на підприємства торгівлі (35,1%) та промислові підприємства міста (33%).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...