• Головна
  • Йога: здорове тіло і здоровий дух
Інтерв'ю
10:45, 23 липня 2013 р.

Йога: здорове тіло і здоровий дух

Інтерв'ю

Неодноразово на білбордах нашого міста я помічала рекламу курсів йоги. Її зміст завжди приблизно такий: модно, популярно, престижно. А як же здоров’я? Не говорячи вже про якісь духовні основи. Взагалі, що ми знаємо про йогу, окрім давнього індійського походження і того, що йог легко може скрутитись в три погибелі? За відповідями я звернулась до майстра йоги, сертифікованого інструктора центру здоров’я “Драйв”, президента кіровоградського велоклубу “Там-De-Ми” Сергія Ларшина.

  • Сергію, до якої категорії варто зараховувати йогу? Чи це є спортом чи мистецтвом?

    Йога не спорт і не мистецтво. Скоріше, це спосіб життя, форма комплексного розвитку людини як на фізичному так і на духовному рівні. З досконалістю тіла, з’являється й духовна гармонія, набуваються навики дивитись на себе з іншого боку, абстрагуватись в тій чи іншій ситуації. На відміну від фітнесу, де під музику пострибали, після тренування поплескали собі і побігли далі займатись своїми справами, йога налаштовує на саморегуляцію, релаксацію. Навряд чи ви будете думати про якісь проблеми виконуючи якусь повітряну стойку. Тобто ми працюємо і над глибокою концентрацією.


    • Через що йога така популярна? Які існують її різновиди?

      Популярність йоги полягає в її універсальності та багатстві різновидів. Можна займатись йогою на рівні підтримання форми, можна поглиблено вивчати дихальні вправи, залучати емоційну сферу. Існує вісім ступенів йоги, кожен з них несе більше навантаження, більше заглиблюється в духовну частину. Освоївши один рівень, людина переходить до складнішого. Йога надзвичайно багата різновидами: йога на стіні, у воді, у повітрі. Часто такі заняття виконують підводники і космонавти. В деяких країнах її часто застосовують в армії.


      • З чого почався ваш шлях до йоги? Де цьому можна навчитись і чи існують ранги в йозі як, наприклад, пояси в карате?

        Мене підштовхнуло до занять слабке фізичне здоров’я. І, як виявилось, я не прогадав. Пройшовши спеціальний тест, я дізнався що показник мого здоров’я у 47 років як у двадцятирічного. Щодо навчання, то коли я тільки починав, це було дуже важко. Це зараз, є інтернет, а тоді доводилось самостійно шукати і вивчати відповідну літературу. Також я відвідував курси з йоги, займався самоосвітою.

        Щодо рангів, то специфікою йоги є відсутність рангової ієрархії. Це зумовлено її філософською основою, адже ієрархія розвиває его, приглушити яке прагне йога. В Україні існує Федерація йоги, але це лише тренування, поглиблення знань, а не організація з видачі дипломів.

        • Чи можливо займатись самостійно?

          Можливо все, але ефективність таких занять невисока. Звичайно, можна знайти відео в інтернеті і працювати за ним, але завжди виникає проблема самодисципліни. Також в залі ви відволікаєтесь від усього, що може заважати вдома.


          • Йога для всіх вікових категорій? Як щодо занять з дітьми?

            Взагалі фізична активність не є показником віку. Доведено, що діти, які займаються йогою, краще розвинені не тільки фізично, а й інтелектуально. У жінок, що займаються легше проходять пологи. За кордоном більше дітей віддають на заняття. В нас на жаль не така культура. Краще віддати дитину на танці, вона буде скрізь їздити виступати. Тобто йога не надає дитині статусності, але розвиває на більш високому рівні.

            • Яку б літературу ви порадили почитати тим, хто зацікавився йогою, адже в інтернеті зараз знаходиться безліч інформації і буває не легко відрізнити інформаційне сміття від корисної книги?

              Перш за все, це автори солідного віку, я б ніколи не став би читати книгу про йогу двадцятилітнього письменника. Я читаю з задоволенням книги Шивананді Свамі, Аенгара, Девіда Лайфа та Шерон Геннон. Найбільшим авторитетом для мене є Ошо Раджниш, індійський майстер медитації ти йоги. Дуже цікаво і корисно читати записи його лекцій.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...