• Головна
  • росіяни майже «здулися» під Бахмутом, але готуються до вирішальної контратаки на Луганщині – ISW
11:35, 26 січня 2023 р.

росіяни майже «здулися» під Бахмутом, але готуються до вирішальної контратаки на Луганщині – ISW

росіяни майже «здулися» під Бахмутом, але готуються до вирішальної контратаки на Луганщині – ISW

російська окупаційна армія готується провести вирішальну контратаку в Луганській області, аби перешкодити просуванню українських військ до Кремінної та відкинути їх. Для цього вони намагаються роззосередити українські підрозділи, змушуючи їх реагувати на свої атаки на інших напрямках.

Про це сказано у звіті Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє "Дзеркало тижня"

Аналітики ISW зауважили російські атаки у Запорізькій області і вважають, що їх метою є не стільки просування, скільки саме відволікання українських підрозділів.

«Українські офіційні особи відзначають, що ці атаки проводяться невеликими десантними групами чисельністю від 10 до 15 осіб і мають на меті розосередити українську оборону. Масштаби і характер цих атак свідчать про те, що вони скоріше є диверсіями, які мають на меті відволікти і притиснути українські сили до окремих ділянок фронту, аніж цілеспрямованими зусиллями, спрямованими на відновлення наступальних операцій з метою закріпитися», – сказано у звіті ISW.

Водночас, як відзначають вони, темпи атак вагнерівцями Бахмута дещо сповільнились і, схоже, досягли кульмінації.

«"Група Вагнера" не змогла виконати свою обіцянку щодо забезпечення безпеки Бахмута і не змогла просунутися далі незначних тактичних досягнень у Соледарі та інших навколишніх малих населених пунктах. Таким чином, російське військове керівництво, можливо, вирішило змінити пріоритети, визнавши низьку ймовірність того, що "Вагнеру" справді вдасться взяти цей населений пункт», – вважають експерти Інституту. 

Також наступальні операції в Запорізькій області, зазначається у звіті, мають на меті роздути російський інформаційний простір позитивними наративами, які компенсують невдачі навколо Бахмута.

Окрім того, російське командування, схоже, знову зміщує свою увагу в бік звичайних Збройних сил і перестає спиратися на «групу Вагнера», потенційно готуючись до вирішальних дій у Луганській області. На це вказує не лише призначення Валерія Герасимова командувачем російськими військами в Україні, а й пониження в посаді фаворита Євгєнія Прігожина генерала Сєргєя Суровікіна. 

«Різні звичайні елементи були розташовані на лінії Сватове-Кремінна в Луганській області і, зокрема, не підтримують операції "групи Вагнера" навколо Бахмута, що вказує на те, що російське військове керівництво, можливо, спрямовує звичайні сили на те, що вони вважають більш перспективним напрямком просування. – сказано у звіті. – Розташування звичайних сил на лінії фронту в Луганській області свідчить про те, що росіяни, можливо, готуються до рішучих зусиль у цьому секторі».

Проте російські війська, вважають аналітики ISW, навряд чи зможуть завоювати суттєві позиції на цьому напрямку, навіть якщо вони розпочнуть успішну наступальну операцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #військоваАгресіяРФ #ІнститутВивченняВійни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...