• Головна
  • Які папери необхідні для подання заяви на отримання спадщини?
Новини компаній
15:17, 4 травня 2023 р.

Які папери необхідні для подання заяви на отримання спадщини?

Новини компаній

Вступ у спадщину за нерухомістю може стати складним і заплутаним процесом, особливо якщо йдеться про необхідні документи для подачі заяви в Україні у 2023 році. У цій статті ми розглянемо, які документи потрібні для вступу в спадщину за нерухомістю в Україні 2023 року.

Які папери необхідні для подання заяви на отримання спадщини?, фото-1

Список документів, необхідних для подання заяви на спадщину

Для подання заяви на вступ у спадщину на нерухомість необхідно надати низку документів. Найважливішим із них є свідоцтво про смерть спадкодавця, що підтверджує факт його відходу. Цей документ можна отримати в місцевій владі або у реєстратора смертей.

Також для підтвердження наявності нерухомості та права на спадкування необхідно надати свідоцтво про право власності на нерухомість спадкодавця, яке можна отримати в місцевому реєстраційному центрі.

Якщо спадкодавець залишив заповіт, то цей документ також буде необхідний для подачі на вступ у спадок на нерухомість. У заповіті визначається, яке майно і кому буде передано, і його можна отримати у нотаріуса.

Для підтвердження права на спадщину по нерухомості може знадобитися надати додаткові документи, залежно від конкретної ситуації. Одним із найважливіших документів є договір купівлі-продажу, якщо спадкодавець придбавав нерухомість за цим договором. Цей документ підтверджує, що спадкодавець був законним власником нерухомості і передав її вам у рамках договору.

Якщо ви є чоловіком спадкодавця, то вам може знадобитися свідоцтво про шлюб для підтвердження права на спадщину. У разі розлучення зі спадкодавцем необхідно надати свідоцтво про розлучення.

Крім того, в деяких випадках може знадобитися надати додаткові документи, як-от документи на ремонт або реконструкцію нерухомості, декларації податків тощо. Якщо виникають сумніви, краще звернутися за консультацією до адвоката або нотаріуса, щоб уникнути помилок і проблем у майбутньому.

Які строки оформлення спадщини діють в Україні у 2023 році?

В Україні встановлено певні строки для вступу у спадщину на нерухомість. До 24 лютого 2022 року цей строк становив 6 місяців. Однак в умовах воєнного часу термін було збільшено до 10 місяців. Таке рішення було ухвалено через можливі труднощі, пов'язані з оформленням прав на нерухомість у зонах обмеженого доступу та необхідністю проведення додаткових перевірок, щоб визначити законних спадкоємців і правомірність передання нерухомості.

Якщо вам потрібна юридична допомога в оформленні документів на нерухомість у Чорноморську, ви можете звернутися в агентство нерухомості "Комфорт", контакти якого вказані на головній сторінці сайту komfort.estate.

Які папери необхідні для подання заяви на отримання спадщини?, фото-2

Як стати спадкоємцем в Україні, якщо ви не є резидентом?

  • У разі, коли спадкоємець перебуває за кордоном, він може бути іноземним громадянином або українським громадянином, який є нерезидентом. Нерезидентами в Україні вважаються громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які постійно проживають за межами країни, включаючи тих, хто тимчасово перебуває на території України.
  • Статус нерезидента може бути у громадян України та іноземців, які проживають за межами країни. Якщо людина, незалежно від громадянства, проводить на території України менше ніж 183 дні на рік, вона вважається нерезидентом. Якщо спадкоємець є громадянином України, але проводить за її межами понад 183 дні на рік, він також вважається нерезидентом.
  • Згідно з податковим кодексом України, фізична особа вважається резидентом, якщо вона має місце постійного проживання в Україні, навіть якщо вона має місце проживання в іншій країні. Якщо ж фізична особа має місце постійного проживання в іншій країні, то вона також вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті або економічні зв'язки (центр життєвих інтересів) в Україні.

У разі якщо неможливо визначити країну, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, або якщо вона не має місця постійного проживання в будь-якій країні, то таку особу вважають резидентом, якщо вона перебуває на території України щонайменше 183 дні (включно з днем прибуття та відбуття) протягом податкового року.

Витрати та податки при оформленні спадщини

  • З 2017 року спадкоємці першого та другого ступеня споріднення в Україні звільнені від сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та від необхідності проводити оцінку майна при оформленні спадщини. Однак, для всіх інших спадкоємців-резидентів податок спадщини становить 5% + 1,5%. Якщо спадкоємець є нерезидентом або спадщина отримується від нерезидента, податкова ставка підвищується до 18% + 1,5%. Навіть якщо нерезидент є членом сім'ї першого або другого ступеня споріднення, це не звільняє його від сплати підвищеної ставки податку спадщини. Крім того, резидент, який отримує спадщину за межами України, також має сплатити підвищену ставку податку на спадщину.
  • Деякі категорії спадкоємців в Україні звільнені від сплати податку на спадщину за пільговою ставкою 0%, незалежно від ступеня спорідненості зі спадкодавцем. До таких категорій належать інваліди I групи, діти, позбавлені опіки батьків, діти-сироти та діти-інваліди.
  • Крім податків, при оформленні спадщини необхідно оплатити послуги нотаріуса. Ці послуги включають у себе відкриття спадкової справи, перевірку наявності заповітів, видачу свідоцтва та реєстрацію права власності. Ціни на послуги нотаріуса можуть варіюватися залежно від конкретного фахівця, тому варто уточнити вартість послуг в обраного нотаріуса.

Таким чином, під час реєстрації спадщини в Україні необхідно враховувати не тільки податкові платежі, а й витрати на послуги нотаріуса та можливі додаткові витрати, пов'язані з необов'язковими послугами нотаріуса. Під час вибору нотаріуса необхідно враховувати його розташування і вартість послуг, щоб зробити процес оформлення спадщини максимально зручним і безпечним для всіх сторін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...