Відбулося позачергове засідання Колегії Управління ДСНС Кіровоградській в області

6 серпня відбулося позачергове засідання Колегії Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області. Під час засідання працівникам пожежно-рятувальної служби області довели основні доручення, поставлені Головою Держслужби Михайлом Болотських керівникам територіальних підрозділів під час розширеного засідання Колегії ДСНС за результатами роботи у першому півріччі.

Відкриваючи засідання, начальник Управління генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Федорчак, повідомив підлеглим про основні досягнення Держслужби з початку року, про які йшлося під час засідання Колегії під головуванням Михайла Болотських. Так, в рекордно короткі терміни розроблено і прийнято всю необхідну нормативно-правову базу для створення та організації роботи Державної служби. В повному обсязі виконано поставлені Президентом України та Урядом завдання, на етапі реорганізації не допущено зниження рівня готовності до дій за призначенням.Керівництво Держави неодноразово відзначало злагоджені та оперативні дії наших підрозділів як під час несприятливих погодних умов зимового періоду, зокрема потужних снігопадів у лютому-березні, так і під час пропуску весняного водопілля. Перевіркою готовності до подальших дій стало проведення 4 червня за участю Президента України Віктора Федоровича Януковича комплексних тактико-спеціальних навчань підрозділів Державної служби, Збройних Сил та Держлісагентства, під час яких відпрацьовано спільні дії при ліквідації надзвичайних ситуацій. Такі масштабні навчання проведено вперше в історії незалежної України. І тим приємніше висока оцінка дій рятувальників, яку дав Президент. Завдяки об’єднанню в одному центральному органі виконавчої влади функцій запобігання надзвичайним ситуаціям та реагування на них кількість надзвичайних ситуацій зменшилась на 36 відсотків, а загиблих від них - на 42 відсотки. Тож, цю тенденцію треба не тільки зберегти, а й зміцнити.

Заступники начальника Управління у своїх доповідях зупинилися на решті питань, які розглядалися під час розширеного засідання Колегії Держслужби. Зокрема, необхідно продовжити вдосконалення нормативно-правової бази, що регламентує діяльність системи цивільного захисту та Державної служби з надзвичайних ситуацій; вжити всіх заходів для збереження існуючої тенденції щодо зменшення кількості надзвичайних ситуацій, пожеж і негативних наслідків від них, особливо збереження життя і здоров’я людей.

Щодо стану наглядово-профілактичної діяльності, то першочергової уваги наразі потребують питання протипожежного захисту дитячих оздоровчих таборів та навчальних закладів області. На контролі рятувальників області перебуває і запобігання загибелі людей на воді. Завдяки вжитим заходам, порівняно з минулим роком, кількість смертельних випадків на водоймах зменшилася на 13,7%. Крім цього, у порівнянні з минулим роком, кількість надзвичайних ситуацій в області зменшилася на 50%, кількість загиблих на них – на 50%. Також зменшилася кількість пожеж у житловому секторі та у природних екосистемах області. Рятувальники і надалі робитимуть усе можливе, щоб зберегти цю тенденцію.

На завершення засідання начальник Управління генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Федорчак повідомив про першочергові завдання, визначені ДСНС України. З метою виконання Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" та пріоритетних завдань ДСНС України необхідно поліпшити роботу з організації ефективного та оперативного реагування на пожежі, посилювати оснащення підрозділів, звернути увагу на швидку адаптацію випускників, які вийшли на службу та забезпечити відкриття консультаційних центрів, згідно з відповідним наказом.

Прес-служба Управління ДСНС в області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі