Звинувачення кіровоградських дорожників у хабарництві передчасні та безпідставні

Звітуючи про пророблену роботу кожен намагається показати себе у як можна вигіднішому світлі. Мабуть, керуючись саме таким принципом Держфініспекція і оприлюднила свій аналітичний звіт за перший квартал поточного року, не довівши правомірність і правильність своїх висновків. Один з них стосувався діяльності Служби автомобільний доріг у Кіровоградській області та її підрядних підприємств.

За цим звітом кількома інтернет-виданнями була опублікована інформація про те, що Кіровоградські дорожні підприємства відмивали кошти, економлячи на асфальті, чим завдали державі мільйонні збитки. «Так,ТОВ «Дор-Строй» на замовлення САД в Кіровоградській області мало влаштувати асфальтобетонне покриття. Проектно-кошторисною документацією та договором була передбачена товщина 4 см, ця ж цифра фігурує і в актах виконаних робіт. Натомість підрядник поклав асфальтобетон вдвічі тонше – 2 см, чим і завдав збитків на суму 1,3 млн гривень», йдеться в повідомлені.

Варто зазначити, що дорога, про яку йде мова (а/д державного значення Новгородка - станція Шарівка - Нова Прага) ще не здана в експлуатацію і, за наявності фінансування, роботи буде продовжено. Крім того, висуваючи такі звинувачення, спеціалісти Держфінінспекції не взяли до уваги погодні умови на час проведення робіт, від яких прямо залежить робота дорожників та технології, які вони будуть використовувати. Говорячи детальніше по цій справі слід відмітити, що у зв’язку з непередбаченими обставинами (різким погіршенням погодних умов) у проектну документацію були внесені певні зміни. Суть їх полягає в наступному: аби вберегти від швидкісного руйнування нижні шари покриття автошляху, асфальтобетон було покладено товщиною у 2 см протяжністю 7,624 км, замість запланованих чотирьох кілометрів дороги. У грошовому еквіваленті ці майже 8 км. коштували стільки ж, скільки й попередньо заплановані 4, тож ніяких збитків бути не могло.

Отож, звинувачення у відмиванні чи розкраданні державних коштів необґрунтовані, що зараз і доводить у судовому порядку обвинувачувана сторона. А доки немає остаточного вироку суду, дані публікації є неправомірними, оскільки в них висвітлена недостовірна інформація, що завдає значної шкоди репутації дорожнім підприємствам Кіровоградської області.

Відділ зв’язків з громадськістю Служби

автомобільних доріг у Кіровоградській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі