• Головна
  • Навушники протишумні: обов'язковий захист у боротьбі із шумом
Новини компаній
18:00, 26 червня 2023 р.

Навушники протишумні: обов'язковий захист у боротьбі із шумом

Новини компаній

Вчені встановили, що "звукове забруднення" мегаполісів скорочує життя їх мешканців приблизно на 10 років. Погодьтеся – це багато! За середньостатистичними даними, куріння тютюну – на 5-6 років. Люди по-різному реагують на шум, але перевищення рівня більш ніж на 70 дБ веде до зниження слуху та психічних розладів. При дії понад 100 дБ знижується слухова чутливість і настає глухота. Приклади не втішні.

Із зростанням урбанізації шум стає невід'ємною частиною нашого життя. Ми відчуваємо неприємні уху звуки в побуті і на роботі. Промисловий шум від працюючого обладнання та інструментів ще небезпечніший. Рівень звуку в 130 дБ (робота з відбійним молотком) викликає болючі відчуття, при 145 дБ (зліт літака) відбувається розрив барабанної перетинки.

Слух є тонкою сполучною ланкою з навколишнім середовищем і заслуговує на максимальну турботу. Не нехтуйте безпекою. Варто придбати протишумні навушники https://promsiz-tm.ua/ua/catalog/zashchita-organov-slukha/naushniki-protivoshumnye/ та забути про проблеми. Принцип дії навушників ґрунтується на застосуванні матеріалів з високою звукоізоляцією, які блокують проходження шуму до вух робітника.

Видові відмінності між протишумними навушниками

Ринок ЗІЗ наповнений різними за конфігурацією та характеристиками протишумними навушниками. Серед них моделі:

  • зі сталевим, пластиковим оголов'ям;

  • із кріпленням на захисну каску;

  • із переговорними пристроями.

Вибір залежить від кількох складових: специфіки виробничої діяльності, рівнів звукового навантаження, необхідності поєднання інших засобів індивідуального захисту (касками, захисними окулярами, подшлемниками, каскетками). У спектрі сучасного якісного захисту акцент ставиться на універсальні навушники зі сталевим оголов'ям. З принципу практичності. Регульоване по висоті гнучке оголов'я кріпиться до чашок у двох точках та забезпечує рівномірне притискання звукопоглинаючих чаш до голови.

Як правило, чашки виготовляються із АВС-пластику. Вкладиші із спеціального спіненого П/У, що максимально поглинає звуки. Чим менша вага навушників – тим комфортніше працювати протягом тривалого часу. Оптимальною вважається вага в районі 130 – 150 грн. Моделі з кріпленням на будівельну каску дещо важчі за 180 – 200 гр. Чим більший розмір чаші – тим вище звукоізоляційні характеристики навушників.

І ще одна перевага навушників – вони не повністю блокують звуки, що надходять. Ви можете розрізняти промову колег та необхідні сигнали безпеки. Основна відмінність у моделях – наявність рівня зниження шумової дії SNR. Індекс акустичної ефективності в різних варіантах варіюється від 25 до 38 дБ. Залежно від сили звукової агресії ви вибираєте захист із потрібним показником.

Сфери застосування промислових навушників

Всі описані варіанти навушників рекомендуються для захисту слухових органів від звукових негативних впливів при шумовому тиску понад 75-80 дБ. Вони оптимально використовують у машинобудівних цехах, текстильної промисловості, поруч із бурильними установками, під час проведення дорожніх ремонтів. Рекомендовані для захисту слуху при обробці металів під тиском – штампування, кування. Їх купують для безпечної стрижки газону та під час домашнього ремонту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...