Кіровоград: рятувальники провели врятування та реанімацію потерпілого на воді

Справжня літня спека, що встановилася на території області, спонукає людей все частіше виходити до водойм, переважно за прохолодою та активним відпочинком.

У будній день на пляжі зібралося чимало людей, тож і відпочивальникам було цікаво дізнатися про прийоми порятунку на воді та першу медичну допомогу потерпілим. Територію пляжу для брифінгу обрали недарма – адже він є одним з місць стихійного відпочинку кіровоградців біля води. Саме про стан із офіційно дозволеними пляжами розповів журналістам прес-секретар начальника Управління ДСНС в області підполковник служби цивільного захисту Микола Леськів. Він зазначив, що на сьогодні в області офіційно визначено 25 місць масового відпочинку на воді, які приведено у відповідність Правилам охорони життя людей на водних об’єктах України. Отже, на об’єктах, що входять у це число, обстежене дно та очищена акваторія, складена карта виміру глибини, проведена паспортизація пляжу, влаштовано сезонні рятувальні пости, де чергують рятувальники. Також обов’язковою умовою функціонування офіційного пляжу є постійне та обов’язкове обслуговування аварійно-рятувальною службою та наявність стендів з матеріалами щодо попередження загибелі людей на воді.

За усіма критеріями найкраще про безпеку громадян подбали у Петрівському районі, де офіційно визначено 10 місць масового відпочинку біля води та у м. Олександрії – 5. У Світловодському районі безпечних пляжів лише 2, у Гайворонському, Кіровоградському, Олександрійському, Олександрівському, Маловисківському, Новоархангельському, Вільшанському та Онуфріївському – по 1, відповідно.

У решті районів та обласному центрі цьогоріч офіційно не визначено жодного місця масового відпочинку людей біля води. Як наслідок,  у цьому році на воді у м. Кіровограді, Добровеличківському та Долинському районах загинуло по 3 особи, Бобринецькому, Новогородківському, Новоукраїнському та Новомиргородському районах – по 2.

Загалом же на території області 80 місць стихійного відпочинку, на яких офіційно купатися заборонено. Але затятих відпочивальників це не зупиняє. Як результат, у нинішньому році на водоймах області загинуло 30 людей, з яких – 1 дитина. Минулого року на водоймах загинули 46 осіб, у тому числі – 4 дитини. Хоча тенденція до зменшення існує, заспокоюватися не варто. Адже, за словами Миколи Леськіва, поширеними причинами загибелі у воді є невміння плавати, перевтома, перегрівання, переохолодження, та, найчастіше, алкогольне сп’яніння. Останніми роками такі причини призводять до резонансних випадків загибелі - наприклад, у 2010 році у селі Первозванівка Кіровоградського району сім’я святкувала 3-річчя сина. Хрещена вирішила навчити малюка плавати, але втонула разом з хлопчиком. А у 2011 році у Бобринецькому районі чоловік  вирішив побитися об заклад зі знайомими, що перепливе водойму. Але на середині ставка зник з поля зору та більше не з’явився на поверхні води.

Микола Леськів від імені керівництва обласного Управління Держслужби з надзвичайних ситуацій закликав усіх жителів області суворо дотримуватись елементарних правил безпеки.

Далі журналісти та відпочивальники на власні очі побачили, як треба рятувати людину, яка поступово зникає з поверхні води. «Потерпілий» голосно покликав на допомогу і до нього швидко дістався водолаз, який захопив чоловіка під руки та почав пливти з врятованим до берега. Дії водолаза прокоментував керівник аварійно-рятувальної служби оперативного реагування Кіровоградської області Ігор Спірін. Він зазначив, що потерпілого треба обов’язково захоплювати за його спиною – під руки, за волосся, щоб людина у приступі паніки не притопила свого рятівника. Якщо ви вже витягли постраждалого не берег, потрібно надати йому невідкладну допомогу. «Майстер-клас» з цієї дисципліни продемонстрував начальник медичної служби УДСНС підполковник служби цивільного захисту Віталій Кушнарьов. Тож, покладіть постраждалого животом на своє зігнуте коліно, натисніть рукою на спину між лопаток, піднімаючи при цьому іншою рукою його голову за лоб, щоб вода вилилася з трахеї та бронхів. Штучне дихання робіть будь-яким відомим вам способом, з розрахунку 15-18 подихів у хвилину до появи у потерпілого власного дихання. Якщо у потерпілого відсутні і дихання, і серцева діяльність, штучне дихання необхідно поєднати з масажем серця. Після кожного вдування повітря повинно бути 4-5 енергійних натискань на грудну клітку. Прийоми першої допомоги дали результат і потерпілий «ожив». Проте, Віталій Кушнарьов зазначив, що навіть у випадку вдалої реанімації, людині все одно потрібен фаховий огляд у лікарні.

P2720799


Як бачимо, перед виходом на водойму, вам доведеться взяти з собою не лише сонцезахисні окуляри, а й міцну практичну підготовку. Адже знання допоможуть врятувати життя не лише вам, а й оточуючим, які раптом опинилися у біді.

У ДСНС у Кіровоградській області

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі