Кіровоградці знову побачать своїх улюблених пантер

Креативна студія "Qwerty_Art" оголосила про те, що в Кіровограді на 1 вересня завершиться реставрація пам'ятника в сквері "Пантер".

Як не дивно, але, все ж, одна статуя пережила двадцятирічний шлях "становлення" нашої з вами держави. Більше двох років тому одна з двох залізо-бетонних пантер була зруйнована невідомими, а сьогодні місцеві активісти дають нове життя старим пам'ятникам. До 1 вересня готується концерт на підтримку подібних акцій по всіх містах, під гаслом "Ламати вже не модно". Почався цей рух з Qwerty_Art studio, під началом Віктора Філюкова і Якимахи Владислава. Це некомерційна творча організація молодих, талановитих художників, музикантів, акторів, організаторів та багатьох інших фахівців які зібралися під гаслом "to be able to art" (бути здатним творити), закликає до єднання думок і рук, так як великі творчі проекти завжди викликають захват.

Нашим кореспондентам вдалося поспілкуватися з Віктором Філюковим і розвідати докладніше про цей і наступні проекти Qwerty_Art studio.

Вас не лякає, що вашу нову пантеру спіткає та ж доля?

Не можна сказати, що не турбує це питання. "Вовка боятися в ліс не ходити". Але, звичайно, не перевелися ще любителі такого виду розваги. І це сумно. Саме тому ми цим і зайнялися, щоб показати, що ще є ті, кому важливо жити в культурному суспільстві.

Скажіть, Віктор, що спонукало вас до такої активної громадської діяльності?

Ми це вміємо. Хто, як не ми?

Сьогодні в Кіровограді багато активної, талановитої молоді, яка хоче зробити свій внесок, у розвиток культури міста і суспільства в цілому. Цього літа пройшло вже не мало громадських заходів завдяки ініціативній молоді. Ми вирішили зібрати якомога більше таких людей в одну команду. І сьогодні вже володіємо чималими ресурсами для виконання серйозних завдань.

А хто вам ставить завдання?

Ми самі. Всі і кожен учасник Qwerty_Art studio. Якщо чиясь ідея знаходить підтримку більшості - завдання виконується

Це все безкоштовно? Ви ж не благодійністю займаєтеся.

Ми йдемо за принципом "Від кожного за можливостями". Ніхто нікого не змушує. Якщо проект цікавий, то кожен учасник, який підписався під цим проектом, як виконавець, отримує цікавий досвід і можливість заявити про себе. До того ж, нерідко ми отримуємо підтримку державних та комерційних організацій, таких як будівельна компанія Епітас, власне завдяки якій цей проект знайшов життя. Державі простіше перекласти частину своїх обов'язків на суспільство, а для підприємців інвестиції в подібні проекти - це традиційна реклама.

Ви говорили, що до Дня Знань готуєте концерт.

Так, концерт відбудеться в тому ж "Сквері Пантер".  До тепер він ніколи не розглядався, як сценічний майданчик. В рамках концерту на цій сцені виступлять наші молоді вокалісти, поети з міських шкіл та інших навчальних закладів. А ближче до вечора виступлять кіровоградські музичні колективи.

А якщо заглянути ще далі. Чого нам чекати від Qwerty_Art studio?

Вперше мені ставлять це питання. Скажу лише, що наступного літа наш фестиваль прогримить на всю Україну. Звичайно, якщо знайде підтримку і державну, і зацікавлених осіб.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии