• Супервольова перемога кіровоградської «Зірки»
11:30, 19 серпня 2013 р.

Супервольова перемога кіровоградської «Зірки»

«Геліос»  Харків  -  «Зірка»  Кіровоград -  2 :  4   (2:2)

17 серпня 2013 р.   19:00.   Харків.  Стадіон «Сонячний».

Арбітри:  В.Саік (Одеса);  В.Кисельов (Суми), О.Дашко (Вишгород, Київська  обл.).

Делегат  ФФУ – В.Куцев (Донецьк).

«ГЕЛІОС»:  Сидоренко,Михайлюк, Мельник, Чаус, Комарницький (Хамільтон, 59), Костюк, Задоя, Кандауров (Пархоменко, 56), Герасимець (Собко, 68), Расков, Качур.  Запасні:  Попович, Кравченко, Дзвонка.  Тренер -  Сергій  Єсін.

«ЗІРКА»: Ширяєв, Мостовий, Бочкур (Загальський, 85), Горбаненко (Осадчий, 59), Шаврін, Сокуренко,  Степанов, Гонщик, Березовський, Чичиков  (Самойленко, 90+1), Логінов (Рудницький, 90+2).  Запасні: Поштаренко, Пінчук, Бурдіян. Тренер – Микола  Федоренко.

Голи:  Герасимець (7, з пенальті), Р.Качур (41)  -  В.Горбаненко (16), О.Чичиков (45), В.Шаврін (62, 89).

Попередження:  Ф.Хамільтон (61),  Т.Михайлюк (81), В.Мельник (88).

Харківський  «Геліос»  не  дуже  вдало  стартував  у  нинішній  першості, але  команда  поступово  додавала  у  грі.  Навіть  в  програному  поєдинку  попереднього  туру  в  Олександрії  (0:2)  спортивні  оглядачі  відзначали  непоступливий  характер  харків`ян.  Щоправда,  після  цієї  виїзної  гри  «Геліос»  втратив  через  дискваліфікацію  капітана  команди  Дмитра  Борзенка, Сергія  Давидова  та  головного  тренера  Сергія  Єсіна. Напередодні  гри  з  «Зіркою»  президент  «Геліоса»  Олександр  Гельштейн  звернувся  з  відкритим  листом  до  куратора  системи  арбітражу  в  професійному  футболі  України  Пьєрлуіджі  Колліни,  в  якому  жалівся  на  упереджене  ставлення  арбітрів  до  його  команди  та  два  пенальті, призначені  у  ворота  «Геліоса»  за  перші  п`ять  матчів.  Що ж  тоді  говорити  кіровоградцям,  у  ворота  яких  призначили  вже  чотири  пенальті, а  арбітр  з  Сум  Пєсоцький  зробив  це  в  двух  матчах  поспіль?!

В  минулорічній  першості, в  Харкові,  «Геліос»  отримав  право  пробити  пенальті  у  ворота  Євгена  Ширяєва  вже  на  9-й  хвилині,  рукою  начебто  зіграв  Роман  Бочкур.  Сильний  удар  з  11-метрової  позначки  Сергія  Герасимця  прийшовся  в  поперечину  воріт,  а  сам  матч  завершився  унічию – 0:0.  У  другому  колі, в  Кіровограді,  «Зірка»  перемогла  з  рахунком  1:0. `М`яч    забив  Ярослав  Галенко  після  передачі  Олександра  Кочури.  У  звітному  матчі  О.Кочури  на  футбольному  полі  не  було.  Як  і  іншого  травмованого  гравця  «Зірки»  Дмитра  Тітова.  Нагадуючи  тему  вихованців  кіровоградського  футболу (а  ми  про  це  вже  говорили  і  будемо  говорити  після  кожного  поєдинку  «Зірки»),  зазначимо  таку  цікавинку.  Власник  «Анжі» (Махачкала)  Сулейман  Керімов, який  лише  в  трансфери  гравців  вклав  230  млн. євро,  вирішив  змінити  вектор  розвитку  клубу.  Річний  бюджет  дагестанського  клубу  буде  секвестований  з  180  до  50-60  млн.євро.  «Анжі»  відтепер  буде  орієнтуватися  не  на  зірок, а  на  власних  вихованців.  Ще  один  позитивний  приклад  на  користь  політики  та  філософії  кіровоградської  «Зірки»…

Цього  разу  серед  18-ти  гравців, заявлених  на  гру,  було  три  місцевих  вихованця  (Осадчий, Загальський, Самойленко ), які з`явилися на полі у другому таймі. З різних причин матч у складі «Зірки» пропускали Д. Фатєєв , А. Смалько, А. Порошин та Я. Галенко і В. Родіна, які ще не оговталися після травм.

В  турнірній  таблиці  суперників  розділяли  чотири  сходинки  в  турнірній  таблиці  та  три  очки  («Зірка» - 9 місце, 7 очок;  «Геліос» - 14 місце, 4 очка).  Тобто,  у  господарів  було  бажання  наздогнати  супротивників,  а  у  гостей  -  відірватися  від  переслідувачів. І  ще  один  цікавий  факт.  «Зірка»  проводила  650-й, ювілейний  матч  в  національних  чемпіонатах  України,  програвати  в  якому  було  би  не  бажано…

Поєдинок  розпочався дещо несподівано і вже на 7-й хвилині арбітр з Одеси В. Саік за начебто гру рукою В. Березовського призначив пенальті у ворота «Зірки» (4-й за шість матчів). Цього разу Сергій Герасимець минулорічної помилки не допустив, - 1:0. Невже на арбітрів так вплинув лист О. Гельштейна до пана Колліни? І чому арбітр у другому таймі не призначив пенальті у ворота господарів поля, коли захисники «Геліоса» хапали за руки та футболку Олександра Логінова? У кіровоградців спочатку нічого не виходило в атаці, аж поки на 16-й хвилині багатоходова комбінація Бочкур – Чичиков – Шаврін – Горбаненко не завершилася точним ударом останнього в дальній кут, - 1:1. Здавалося, «Зірка» перехопила ініціативу, але Шаврін, Горбаненко, Березовський не зуміли переграти голкіпера господарів поля. На 40-й хвилині, коли на полі лежав травмований Р. Бочкур, «Геліос» , забувши про фейєр-плей, продовжив свою атаку, яка завдяки В. Гонщику завершилася лише кутовим. І ось саме після його розіграшу, коли здавалося, що атаку відбито, помилилися центральні оборонці «Зірки» , чим і скористався Руслан Качур, - 2:1. Гол в роздягальню? Так. Але на останній хвилині першого тайму свій гол в роздягальню забивають вже підопічні Миколи Федоренка. В межах штрафного майданчика Сокуренко пасом знаходить Чичикова, - 2:2!

У другій половині гри «Зірка» виявила справжній чоловічий характер, та волю до перемоги. Двічі поступатися в рахунку та зрівняти його, - дорогого коштує. А забити ще два переможні м’ячі?! Їх автором став лідер кіровоградських атак Вадим Шаврін. На 62-й хвилині Д. Осадчий, який щойно вийшов на заміну, віддав пас на Шавріна, але того збили біля кута штрафного майданчика. Штрафний відмінно виконав Андрій Мостовий, а Вадим Шаврін перед «самим носом» голкіпера головою переправив м’яч у ворота «Геліоса», - 2:3! А на передостанній хвилині матчу зі штрафного (збили Чичикова) Шаврін поцілив у самісінький кут воріт, оформивши дубль, -2:4!

У підсумку, - супервольова перемога «Зірки» в ювілейному поєдинку. І перша на виїзді! Приємно, що радість перемоги разом з футболістами та тренерами розділили 15-ть відданих фанів кіровоградської команди та все керівництво ФК «Зірка» на чолі з президентом Максимом Березкіним , які були присутні на грі.

М. Ковальов, керівник прес-служби ФК «Зірки».