Підприємства теплоенергетики області активно впроваджують заходи, направлені на економію природного газу

Керівники 4 підприємств - найбільших споживачів природного газу в області, інформували голову облдержадміністрації про розроблені заходи на виконання президентського завдання щодо скорочення об’ємів споживання блакитного палива.

Як відомо, в області уже давно ведеться активна робота щодо використання альтернативних джерел енергії, іще більш важливого значення вона набуває з огляду на поставлені Президентом України завдання щодо скорочення обсягів споживання природного газу вдвічі. Аби виконати це завдання найперше обсяги споживання мають скоротитися на об’єктах, які використовують газ найбільше в області – а це 4 підприємства теплоенергетики: 2 кіровоградських ДП „Кіровоградтепло” ТОВ „ЦНТІ УНГА” і КП „Теплоенергетик”, олександрійське КП „Теплокомуненерго” і світловодське СП ТОВ „Світловодськпобут”.

Керівники якраз цих підприємств й інформували голову ОДА Андрія Ніколаєнка про впроваджувані заходи модернізації виробничих потужностей, а також про плани подальших реконструкцій котелень впродовж наступних років. Вже сьогодні зроблено чимало, а плани іще більш масштабні.

ДП „Кіровоградтепло” ТОВ „ЦНТІ УНГА” (м.Кіровоград).

Тривають роботи по реконструкції системи теплопостачання мікрорайону "Шкільний" з улаштуванням блочно-модульної котельні, паралельно виводиться з експлуатації котельня по вул. Полтавській, де значний відсоток переходу на індивідуальне опалення помешкань, з подальшим перепідключенням споживачів централізованого тепла до котельні по вул. Башкірська, де міняють старий котел на більш потужний. Зазначені заходи дозволять зекономити 1,80 млн.куб.м. природного газу на суму майже 4 млн.грн.

Окрім цього, за літо підприємство замінило більше 1 кілометра трубопроводу, адже чималий відсоток втрати тепла припадає саме на транспортування тепловими мережами.

За словами директора підприємства Валерія Гармаша, у планах – впровадження на ДП „Кіровоградтепло”одразу кількох установок, одна з яких – когенераційна, дозволить підприємству виробляти власну електроенергію, а інша - працюватиме на синтез-газові, що добувається з вугілля.

Іще один шлях для поступального руху у цьому напрямку – перехід від великої котельні (для ДП "Кіровоградтепло" це Південно-західна котельня) до економних блочно-модульних, що дозволить скоротити витрати тепла при транспортуванні з 19% до 2%.

КП "Теплоенергетик" (м.Кіровоград). На сьогодні найбільш масштабні роботи на цьому підприємстві стосуються реконструкції теплової турбіни, виконуються у 2 етапи, будуть продовжені і в наступному році – очікуваний результат скорочення споживання газу на 1 млн. 400 тис. куб.м. у рік.

На завершальному етапі реконструкція системи теплопостачання для селища Нове. Очікувана економія природного газу - 960 тис.куб.м., або це майже 2 млн.грн.

У той час як ДП "Кіровоградтепло" лише планує запроваджувати установку, що працюватиме на синтез-газові, "Теплоенергетик" уже має першу установку по виробництву генераторного газу з вугілля, ввести в експлуатацію її збираються вже цього опалювального сезону. Та й загалом, підприємство має проект щодо повного переходу на роботу з вугіллям, зараз він на погодженні у профільному міністерстві.

КП „Теплокомуненерго” (м.Олександрія). Детально про модернізацію підприємства інформувала його керівник Алла Грибачова. Серед першочергових цьогорічних заходів – реконструкція системи теплопостачання селища Димитрове, що передбачає встановлення 4 модульних котелень і реконструкція котельні по вул. Карла Лібкнехта Економія природного газу - 840 тис.куб.м. природного газу на рік на суму майже 1,8 млн.грн.

А на більш довгострокову перспективу підприємство запланувало встановлення 25 блочно-модульних котелень з подальшим їх переведенням на піролізний газ. Сума для реалізації цього задуму потрібна чимала – більше 100 мільйонів гривень, але олександрійське "Теплокомуненерго" уже має показовий досвід, а саме грант фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності більш ніж на 5 млн. євро.

СП ТОВ „Світловодськпобут” уже має 3 власні когенераційні установки, активно працює над заміною теплових мереж, а в планах - встановлення установки з виробництва синтез-газу.

Як зауважив голова ОДА Андрій Ніколаєнко, нині навряд чи потрібно когось переконувати серед громадян чи підприємців, що Україна платить занадто дорогу ціну за газ. Тому завдання Президента України щодо пошуків шляхів альтернативної енергетики, а зокрема, відхід від природного газу до місцевих джерел енергії, цілком логічне, продиктоване до того ж досвідом інших європейських держав.

Андрій Ніколаєнко наголосив, що Глава держави перед органами виконавчої влади усіх рівнів поставив завдання розробити і затвердити план розвитку галузей енергетичної сфери на середньострокову перспективу з орієнтацією на показники і напрями діяльності, що закладено в Енергетичну стратегію України на період до 2030 року, зосередивши при цьому увагу на зменшенні енергоспоживання і підвищенні рівня енергоефективності національної економіки до середньоєвропейського рівня.

Представлені плани заходів керівниками теплопостачальних підприємств області якраз й ілюструють реалізацію президентського завдання на регіональному рівні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У рамках проведення профiлактичних заходiв викрили 54-рiчного громадянина Азербайджанської Республiки, що ранiше притягувався до адмiнiстративної вiдповiдальностi за порушення мiграцiйного законодавства та стосовно нього прийнято рiшення про примусове повернення до країни походження. Про це повiдомили в ГУ НП в областi. Нелегальний мiгрант у встановлений термiн Україну не залишив, вiдтак 17 квiтня Устинiвський районний суд задовольнив адмiнiстративний поз...
Суспільство
Монiторингова група Секретарiату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини працює у Кропивницькому. Про це повiдомила прес-службi мiської ради. Комiсiя вивчає конфлiктну ситуацiю, що склалася навколо ринку «Європейський»  в обласному центрi. Члени групи здiйснюють монiторинг дотримання майнових прав громадян – пiдприємцiв Кропивницького та їхнiх прав на пiдприємницьку дiяльнiсть.
Суспільство
Науковi дослiдження з виявлення та обґрунтування доцiльностi заповiдання цiнних природних територiй буде проводити Центральноукраїнський державний педагогiчний унiверситет iменi В. Винниченка. Про це повiдомляють «Олександрiйськi новини». Як зазначається на порталi публiчних закупiвель «Прозорро», замовником наукових дослiджень є департамент екологiї та природних ресурсiв обласної державної адмiнiстрацiї. Вартiсть робiт унiверситету департамент оцiнив у 19...
Суспільство
Громадськi активiсти Кропивницького висловили обурення роботою однiєї з пiдрядних органiзацiй, яка виконує обрiзку дерев на територiї мiста. Про це повiдомили в мiськiй радi. Свою позицiю вони озвучили у мiськiй радi. Екозахисники вимагали усунути вiд здiйснення таких видiв робiт пiдприємство, яке, на їх думку, наносить шкоду зеленим насадженням. Замовником виконання робiт з обрiзки дерев у Кропивницькому виступає управлiння земельних вiдносин та охорони н...
Культура
У Кропивницькому 20 та 21 квітня відбудетьcя ХІ Міжнародний феcтиваль піcні і танцю «Об’єднаймо дітей миcтецтвом», який є наймаcштабнішим cеред некомерційних феcтивалів в Україні.  Про це повідомили організатори заходу. Цього року у феcтивалі візьмуть учаcть півтори тиcячі учаcників  з уcієї України (Львів, Кривий Ріг, Дніпро, Полтава, Одеcа, Київ, Черкаcи, Донецька, Полтавcька облаcті та ін.), а також із зарубіжжя. Події феcтивалю Cубота, 21 квітня 10.0...
Кримінал
Прокуратура області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом надання непрaвомірної вигоди працівнику поліції у сумі 1.5 тис доларів США. Про це повідомили в обласній прокуратурі. Адвокат, який  предстaвляв інтереси фігурaнта у кримінaльному провaдженню, розпочaтому зa ч.2 ст.191 КК Укрaїни, зaпропонувaв посaдовцю поліції хaбaрa у сумі 1,5 тисячі долaрів СШA. Так зaхисник спробувaв «домовитися» з поліцейським про зaкриття мaте...
Кримінал
У Знам’янці шукають крадія, який поцупив медичні інструменти з приміщення КЗ «Знам’янська міська лікарня імені А.В.Лисенка». Про це повідомляє Komora.info. 31 березня до Знам’янського ВП ГУНП надійшло повідомлення про те, що невідома особа, пошкодивши замок, проникла до приміщення отоларингологічного відділення КЗ «Знам’янська міська лікарня імені А.В. Лисенка» по вулиці Гагаріна та викрала звідти медичні інструменти. За цим фактом розпочали кримінальне п...
Суспільство
Cпівробітники У ДCНC забезпечуватимуть пожежну та техногенну безпеку виборців під чаc другого туру виборів Президента України. Про це повідомили в преc-cлужбі УДCНC в облаcті. Для забезпечення безпеки громадян під чаc другого туру виборів Президента України на уcіх виборчих дільницях облаcті будуть чергувати cпівробітники У ДCНC. Наразі з ними проводять інcтруктажі щодо порядку дій на випадок виникнення надзвичайних подій чи cитуацій на виборчих дільницях....
Кримінал
Правоохоронці розcлідують розтрату бюджетних коштів, виділених на реконcтрукцію школи в cелі Диківка Знам’янcького району. Про це повідомляє KOMORA.INFO. У провадженні cлідчого відділення Знам'янcького відділу поліції перебувають матеріали доcудового розcлідування. Інформацію внеcли до Єдиного реєcтру доcудових розcлідувань 22 лютого 2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 cт.191 ККУ за фактом розтрати держкоштів підрядною органі...
Новини по темі
Нелегального мiгранта видворили з Кiровоградщини
У Кропивницькому в конфлiктi навколо «Європейського» ринку розбираються представники омбудсмена
Стало вiдомо, хто розшукуватиме новi заповiднi мiсця на Кiровоградщинi
Екозахисники обуренi вандальною обрiзкою дерев у Кропивницькому
Виборцям обіцяють абсолютну безпеку під час президентських виборів на Кіровоградщині
На Кiровоградщинi придбали спецтранспорт за 12 мiльйонiв, ще 6 мiльйонiв – на пiдвищення зарплат медикам (ФОТО)
Студентка з Кропивницького перемогла у всеукраїнському конкурсі
36 колективiв та поважне журi: у Кропивницькому вiдбудеться конкурс хореографiї
На Кiровоградщинi через любов до мистецтва оштрафували 18-рiчного хлопця
У Кропивницькому дiти стрiляли та штурмували будiвлi (ФОТО)