• Головна
  • У Кіровограді відкрилась виставка творів художника-земляка Сергія Дриги. Фото
09:15, 13 вересня 2013 р.

У Кіровограді відкрилась виставка творів художника-земляка Сергія Дриги. Фото

11 вересня 2013 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрилась виставка творів художника-земляка Сергія Дриги.

Сергій Алімович Дрига – не просто талановитий художник. Він – художник унікальний, зі своїм неповторним творчим «Я», майстер, роботи якого відрізняються від картин інших художників оригінальною технікою, неймовірно яскравою (інколи – вогняною) кольоровою гаммою, феєрверком виплеснутих на полотно почуттів та безмежним польотом фантазії.

Народився митець в 1960 році у Голованівську Кіровоградської області, потім жив та навчався у Кіровограді, але якхудожник сформувавсяв Одесі, якій не зраджує до сих пір, що дає підставу одеситам з гордістю називати його одеським художником. В 1980 році Сергій закінчує Одеське державнехудожнє училище імені Грекова і розпочинає активну участь у виставках різного рівня – всеукраїнських, всесоюзних, міжнародних.

Серед найбільш значимих в житті Сергія Алімовича виставок, що відкрили його для людей як майстра високого рівня, можна відзначити Міжнародну виставку «Нева-95» (Петербург, 1995), Міжнародну виставку «Марина-96» (Одеса, 1996), персональні виставки в одеській Морській галереї та галереї «На Уютной». Художник декілька разів отримував призові міста на міжнародній бієнале «Марина», зарекомендувавши себе чудовим мариністом.

Роботи Сергія Дриги неодноразово презентувались і в країнах далекого зарубіжжя, серед яких – Болгарія, Бельгія, Нідерланди. Багато картин художника стали складовою чисельних приватних колекцій у країнах Європи, США та Ізраїлю.

Для кіровоградців знаковими є виставки Сергія Алімовича Дриги в 2011 році в галереї «Єлисаветград» та в 2012 році в Кіровоградському обласному художньому музеї.

Сергій Дрига вже є постійним учасникомВеликоднього благодійного аукціону, що проводиться медіа-групою «Весь Кіровоград», арт-студією Андрія Кадигроба та Кіровоградським обласним художнім музеєм. У 2012 та 2013 роках він надавав свої твори для участі в даній акції, і кожного разу саме його роботи мали великий успіх та встановлювали рекорди з продажу.

Художник надає перевагу роботі на пленерах, розуміючи, що ніяка художня фантазія не замінить спілкування з живою природою. І все ж його роботи є унікальним синтезом реальної дійсності, віддзеркаленням почуттів, навіть - філософських роздумів художника відносно цієї дійсності, та оригінальної фантазії, завдяки якій художник ніби піднімається над повсякденною метушнею. Фахівці відзначають, що майстер талановито відображує на своїх картинах світло, воду і повітря. Важливим є і те, що все це ніби перебуває за межамиконкретного часу і простору, хоча і має під собою цілком реалістичне підґрунтя.

Сергій Дрига створив цілу серію картин, на яких перед нами постає загадкове і таємниче «Місто Д», назву якого сам автор розшифровує як «МістоДриги», або – «Місто Дитинства».

Воно виникло у свідомості художника під впливом побаченого і відчутого. Комусь із нас воно нагадає Одесу, другому – Венецію, третьому – щось інше. Важливим є і те, що у картинах даного спрямування відчувається любов майстра до старих куточків міста, старої архітектури, та взагалі - всього архаїчного, що приречене на знищення невблаганним наступом цивілізації.

Але головним фактором, який відрізняє творчість Сергія Дриги, є те, що практично усі його твори вписуються у такі визначення як «оптимістичний пейзаж» та «мажорний живопис». Адже всі вони – сонячні, оптимістичні, заряджають відвідувача позитивною енергетикою, створюють відповідний настрій, змушують пробудити власну фантазію і уяву, одним словом – виконують функцію такого важливого у нас час антидепресанта.

На виставці, що відкрилася в обласному художньому музеї, представлено тридцять робіт художника, подарованих у жовтні минулого року під час візиту співробітників обласного художнього музею до його майстерні. Автор навіть надав можливість кіровоградським музейникам відібрати картини відповідного тематичного спрямування. Таким чином, діючи в кращих традиціях благодійницької діяльності, художник-меценат не на словах, а на ділі, проявляє почуття патріотизму до своєї малої Батьківщини – Кіровоградщини, що є гарним прикладом для наслідування.

Частина з представлених робіт розкриває романтику приморського міста, часто – вечірнього, або навіть – нічного, осяяного світлом міських ліхтарів та світла, що лине з вікон будинків. Серед таких картин – «Одеський трамвай» (1999), «Вогні Валкенбурга» (1999), «Ранок у Антверпені» (1999), «Біле місто» (1999), «Коли місто спить» (1999), «Сузір’я дахів» (2001), «Палітра міста» (2001), «Місто йдепід дахи» (2001), «Незнайомі рідні вогники» (2001), «Господарі дахів» (2005), «Чаклунка ніч» (2005), «Веселка південної ночі» (2005), «І падав в Одесі сніг» (2007) та інші.

Одою красі, тиші і спокою можна вважати картини «Холодний ранок» (1999), «Осінній блюз» (2002), «Вілковські яблуні» (2003), «Натюрморт з яблуками» (2005), «Березневий день» (2010), «Оксамитова тиша» (2010).

Окрасою виставки стали і такі картини майстра як – «Жінка» (1995), «Холод самітності» (1996), «Донька трактирника» (1999), «Протиріччякарнавалу» (1999), «Поєдинок» (2005), «До Сонця» (2011). Деякі з них пронизані не стільки романтичним, скільки – філософським сприйняттям дійсності.

Ну а загальну атмосферу свята та радісних спогадів, пов’язаних з дитинством, передають картини «Свято дитинства» (1999) та «Різдвяна гостя» (1999).

На виставці також представлений цікавий ілюстративно-інформаційнийматеріал, який знайомить відвідувача музею з етапами творчого шляху Сергія Дриги та художньою специфікою його картин.

Під час відкриття виставки була презентована картина художника «Синьовирська галявина» (2012), створена під час Всеукраїнського пленеру у Закарпатті. Ця робота також була подарована автором та поповнила колекцію творів Сергія Дриги у фондовому зібранні обласного художнього музею.

IMG_1608

 

IMG_1614

 

IMG_1626

 

IMG_1629

 

IMG_1635

 

IMG_1647

 

IMG_1920

 

IMG_1922

 

Олег Юрченко – старший науковий співробітник Кіровоградського обласного художнього музею

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...