• Головна
  • Понад 7600 жителів Кіровоградщини отримали медичну допомогу завдяки проєкту UNFPA
Новини компаній
13:00, 26 червня

Понад 7600 жителів Кіровоградщини отримали медичну допомогу завдяки проєкту UNFPA

Новини компаній

З березня минулого року на території Кіровоградщини працює бригада сексуального та репродуктивного здоров’я. Вона була створена та діє у рамках заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського союзу (ЕСНО), Міністерства закордонних справ Данії, Канади, Франції та Республіки Корея.

За цей час команда здійснила понад 300 виїздів, побувала у всіх чотирьох об’єднаних районах, зараз працюють на території Голованівського. Під час прийомів вдалося обстежити більше 7600 пацієнтів.

AD_4nXfCLElYgyfaqEmVDjaz7UzV76gQiywwWS3aBqrBtwWRv7Wpwi2rfNOxMZSUqtFf76HZ5uMufvodqp3JGZxbBK7B7vA5h74bap1X7sU49rR2q-TDLdiva5Ko4oKXBD9lGlgtkO_3ID59VUqPJPssq6rO4850?key=80bcjHln4lmvDcI_0ksS5A

Як розповіла регіональний координатор проєкту Наталія Журжер, за весь час роботи проєкту колектив бригади лишався тим самим. Вони працюють на базі центру планування сім’ї. Там зовсім відсутні терапевтична структура – тому використовують лікарів-гінекологів, які мають підготовку як лікарі загальної практики сімейної медицини. Вони й працюють у складі бригади.

«Два лікаря бригади пройшли навчання по УЗД, в тому числі щитовидної залози та органів брюшної полості. Тому тепер під час прийомів проводимо і такі дослідження. Також є плани долучати до роботи кардіологів, та ендокринологів, але поки що не вдається знайти спеціаліста в умовах кадрової нестачі. Доводиться надіятися лише на власні сили: консультуємо, рекомендуємо тощо», – зазначає координатор проєкту.

Звісно, виходить велике навантаження: два акушера-гінеколога та два терапевта, які ще й акушери-гінекологи. І все ж лікарям подобається, їздять з задоволенням. І такого, щоб хтось відмовлявся від виїздів, немає.

За час діє проєкту змінився підхід до організації роботи. Враховуючи те, що деякі райони знаходяться на великій відстані – до Гайворона, наприклад, треба їхати біля чотирьох годин – бригада виїжджала в вісім годин ранку. На місці була у 12. Робили до 16 і поверталися поганими дорогами. Навантаження були величезними. Лікарі скаржилися на біль у хребті. Тоді вирішили змінити роботу: домовилися з головними лікарями центрів ПСМД центральних районних лікарень. Ті надають місце, де бригада може переночувати – наприклад, VIP-палати в лікарні.

Таким чином отримали змогу працювати без виїзду три дні з двома ночами відпочинку. При цьому економлять і дороге паливо, і безцінний час, витрачаючи власне здоров’я – замість того, щоб трястися в авто, приймають пацієнтів.

«Інколи доводиться стикатися з такою проблемою. Бригада має назву сексуального та репродуктивного здоров’я. Тому повинні оглядати людей репродуктивного віку. Але приходять й люди значно старшого віку. І коли їм починаємо розказувати, що дивимося саме таких людей – ті обурюються. Хоча їх теж шкода: не всі можуть попасти до терапевта, пройти тест на цукор, дослідити щитовидну залозу. На мають можливості поїхати до райцентру: погані дороги та сполучення, висока вартість тощо. Тому вважаю за потрібне дещо змінити напрямок та назву бригад в проєкті. Хоча практично не відмовляємо у допомозі жінкам будь-якого віку», – ділиться Наталія Журжер.

Кожен день доводиться стикатися з цікавими випадками – їх кількості вже й не назвати. Наприклад, на минулому тижні звернулася жінка 65 років. На УЗД органів малого тазу в неї виявили… вагінальну спираль давно застарілого зразку. Жінка навіть забула про неї. Спіраль вилучили, все закінчилось добре.

Після виїздів до команди багато хто дзвонить та дякує – ті самі фельдшери вдячні за допомогу, бо не всіх могли направити за призначенням.

AD_4nXcW0fsDKY_s1vOjxIJOt8iH0vBy3h-u2jRdNF_rydiTVd1WbfrdRQoH0EV33QJvqEqFsWRoVpk6qH6vqGq2BlSoyZeqrN2TLn6gcEN0uDrv-RxcSDcdMiogVjXIKZ7GIXG3qez4oYfsbJBcG5irfKH7rjRH?key=80bcjHln4lmvDcI_0ksS5A

Медики бригади не женуться за кількістю прийнятих людей – вважають головним якість. Тим не менш в кожний виїзд приймають до 25 пацієнтів. За час роботи лікарі впевнилися, що програма потрібна, працювати над нею необхідно. І кожне збережене здоров’я чи навіть життя додає їм сил та натхнення для подальшою роботи – до звичайного щоденного подвигу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...