![](https://s.0522.ua/section/logo/upload/pers/13/logo.png?20240727)
12:15, 23 вересня 2013 р.
У Кіровограді відбудеться засідання Краєзнавчих студій “70 років форсування Дніпра”
25 вересня о 14.00 у відділі краєзнавства відбудуться Краєзнавчі студії.
Найближчим часом Кіровоградщина та уся Україна відзначатимуть низку визначних дат 8 січня 2014 року – 70 років визволення Кіровограда, 28 жовтня 2014 року – 70 років визволення України, 9 травня 2015 року – 70 років Великої Перемоги.
Відзначенню 70-ої річниці історичної події - форсування річки Дніпро під час Великої Вітчизняної війни в районі с.Куцеволівка-Дериївка і присвячені Краєзнавчі студії. Ця дата надзвичайно важлива в історії Кіровоградщини, - саме з цієї події кіровоградці відліковують час, коли почалися активні бойові дії зі звільнення області від навали німецько-фашистських загарбників.
До обговорення теми запрошені: кандидат історичних наук Олександр Чорний, директор Світловодського краєзнавчого музею Віктор Сєргєєв, історики, краєзнавці, вихованці ліцею “Сокіл”.
У дні підготовки до 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників ми згадуємо всіх поіменно - живих і полеглих, хто брав участь у двобої з фашизмом.
Сьогоднішнє наше засідання - це перший крок з підготовки відзначення цих подій.
Історична довідка:
Битва за Дніпро - одна з яскравих сторінок Великої Вітчизняної війни. В результаті наступу з 26 серпня по 30 вересня 1943 року радянські війська вийшли до Дніпра на майже 750-кілометровому фронті від Лоєва до Запоріжжя, захопили 23 плацдарми, хоча гітлерівці надавали великого значення оборонному рубежу під назвою "Східний вал" з забезпеченням особливої неприступності укріплення по Дніпру.
Битва за Дніпро переросла в боротьбу за визволення Правобережної України від фашистських загарбників. 28 вересня - 3 жовтня 1943 року частини 37 армії, 4-ї і 5-ї гвардійських армій під керівництвом командуючого 2-м Українським фронтом генерала І.С.Конєва форсували Дніпро на дільницях Деріївка - Куцеволівка (Онуфріївського району) Табурище - Новогеоргіївськ, Змитниця - Старе Липове Новогеоргіївського району.
18 жовтня 1943 року радянські війська зайняли міцний вузол оборони - села Куцеволівка, Деріївка Онуфріївського району. Це були перші визволені кілометри Кіровоградщини. Про масовий героїзм воїнів у боях за ці села свідчать їхні нагороди. За подвиги під час форсування Дніпра, розширення плацдарму на дільниці Куцеволівка - Деріївка 218 воїнів 37-ї армії (командуючий - генерал-лейтенант М.М.Шарохін) були удостоєні звання Героя Радянського Союзу і 3433 нагороджені орденами і медалями.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:00
25 липня
13:00
15 липня
Як обрати барбершоп та на що звернути увагу
Новини компаній
11:07
12 липня
Вступ без НМТ та ЗНО!
Новини компаній
13:00
11 липня
Київстар ТБ та Агенти крові запрошують до ініціативи "Справжній супергерой – це ти"
Партнерський матеріал
12:43
11 липня
Мигдалевий пілінг Enerpeel MA: Ваш шлях до досконалої шкіри
Новини компаній
17:00
8 липня
Оголошення
12:55, 17 липня
1
18:14, Вчора
07:26, 17 липня
10:51, 19 липня
37
19:33, 24 липня
1
live comments feed...