У зв’язку з низкою протипожежних недоліків У ДСНС вимушене призупинити експлуатацію трьох торговельних закладів у м.Кіровоград

Управління ДСНС в області інформує стосовно серйозних протипожежних недоліків, що протягом тривалого часу не усуваються керівництвом окремих торговельних закладів Кіровограда.

Відповідно до річного плану-графіку перевірок об’єктів, у квітні 2012 року територіальним органом державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки у м. Кіровограді було здійснено перевірку магазину ТОВ «Композиція» та ТОВ «Екселент-Техно», який побудовано в обласному центрі по вул. Преображенській (біля універмагу «Дитячий світ»). За результатами проведеного обстеження зазначеного об’єкта були виявлені наступні недоліки:

1) у зовнішніх стінах та сходових клітинах не відчиняються світлові прорізи,площею не менше як 1,2 кв. м. (зазначений недолік перешкоджає швидкій та безпечній евакуації людей у разі виникнення пожежі);

2) третій поверх будівлі не виділено у протипожежний відсік шляхом встановлення у сходових клітинах сертифікованих протипожежних дверей (дане порушення сприятиме поширенню вогню та перешкодить безпечній евакуації);

3) не проведено монтаж та не введено в дію систему внутрішнього протипожежного водогону будівлі (не дозволить ліквідувати можливе загорання на початковій стадії та ускладнить дії пожежно-рятувальних підрозділів);

4) не здійснено вогнезахист металевих елементів будівлі (колони, балки перекриття, сходи тощо) (відсутність вогнезахисного покриття на металевих конструкціях призведе до їх передчасної деформації та руйнації внаслідок дії високої температури полум’я та продуктів згорання);

5) будівлю не забезпечено сертифікованими первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності (не дозволить ліквідувати можливе загорання на початковій стадії).

Усунення зазначених протипожежних недоліків пропонувалось відповідними приписами з 2011 року.

З урахуванням викладеного, з метою запобігання виникненню небезпечної події, що може призвести до травмування або загибелі значної кількості людей, 4 травня 2012 року територіальним органом державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки у Кіровоградській області було винесено постанову про застосування запобіжних заходів по вищезазначеному магазину ТОВ «Композиція» та ТОВ «Екселент-Техно».

Враховуючи звернення та запевнення керівництва зазначеного об’єкта, Управлінням ДСНС п’ять разів приймались рішення (20.06.2012, 25.07.2012, 06.11.2012, 10.01.2013 та 20.05.2013)про призупинення дії постанови та надання терміну на усунення перелічених недоліків.

З огляду на те, що протягом тривалого часу не вжито вичерпних заходів щодо приведення будівлі магазину у пожежобезпечний стан, 9 серпня 2013 року У ДСНС України в області відмовило у призупиненні постанови.

Станом на 23 вересня п.р. невиконаними залишаються 1, 2 та 3 пункти вищезазначеного переліку недоліків, вказаних у відповідній постанові.

У лютому 2013 року низка порушень, які можуть призвести до виникнення пожежі, перешкоджати її гасінню та евакуації людей, була виявлена при перевірці ринку «Європейський» та торговельного комплексу «Полоса» товариства з обмеженою відповідальністю «XXI-ВІК», розташованих у м. Кіровограді, а саме:

Ринок «Європейський»:

1) торгівельні кіоски розміщено на шляхах евакуації, які зменшують нормативну ширину проходів та не відображені в затвердженій схемі розміщення торговельних рядів;

2) не забезпечено рух відвідувачів територією ринку проходами, рівним покриттям без порогів та інших виступів;

3) територію не забезпечено сертифікованими первинними засобами пожежогасіння згідно з нормами належності.

Торговельний комплекс «Полоса»:

1) приміщення комплексу не обладнано сертифікованою системою пожежної сигналізації з наступним укладанням угоди на її технічне обслуговування з організацією, яка має відповідну ліцензію, та виводом сигналу від приймально-контрольного приладу установки автоматичної на пульт централізованого спостереження;

2) радіатори системи опалення в сходових клітках не встановлено на висоті не менше 2,2 м від поверхні проступів маршів та сходових площадок;

3) не виконано замір опору ізоляції електромережі та електроустановок.

З огляду на значну кількість людей, яка щоденно перебуває на зазначених торговельних підприємствах, та наявні протипожежні недоліки,
У ДСНС України в області було прийнято рішення про винесення постанов про застосування запобіжних заходів від 27.02.2013 (по ринку «Європейський») та від 01.03.2013 (по торговельному комплексу «Полоса»).

Враховуючи листи та запевнення керівництва, по обох зазначених об’єктах У ДСНС України в області двічі (28.03.2013 та 20.05.2013)призупинялась дія постанов та надавався термін для усунення протипожежних недоліків.

З огляду на тривале невиконання протипожежних заходів, Управління 12 вересня п.р. відмовило у призупиненні постанови, винесеної по ринку «Європейський», а 9 серпня та 12 вересня п.р. – по торговельному комплексу «Полоса».

Станом на 23 вересня п.р. по ринку «Європейський» не усунуто недоліки, які створять перешкоди у разі необхідності евакуації людей під час виникнення небезпечної події, а саме:

1) торгівельні кіоски розміщено на шляхах евакуації, які зменшують нормативну ширину проходів та не відображені в затвердженій схемі розміщення торговельних рядів;

2) не забезпечено рух відвідувачів територією ринку проходами, рівним покриттям без порогів та інших виступів (виконано лише частково).

Станом на 23 вересня п.р. по торговельному комплексу «Полоса» не виконано захід, якій дозволить своєчасно виявити пожежу на початковій стадії до набуття нею значних розмірів:

1) приміщення комплексу не обладнано сертифікованою системою пожежної сигналізації з наступним укладанням угоди на її технічне обслуговування з організацією, яка має відповідну ліцензію, та виводом сигналу від приймально-контрольного приладу установки автоматичної на пульт централізованого спостереження.

З урахуванням того, що протипожежні недоліки, зазначені у відповідних постановах про застосування запобіжних заходів, протягом тривалого часу не усуваються, а також з метою уникнення можливих конфліктних ситуацій, керівництво товариств з обмеженою відповідальністю «Композиція», «Екселент-Техно» та «XXI-ВІК» 12 серпня 2013 року було попереджено про приведення в дію вищезазначених постанов у разі невжиття вичерпних заходів щодо усунення наявних порушень у протипожежному захисті підпорядкованих об’єктів (магазин біля універмагу «Дитячий світ», ринок «Європейський» та торговельний центр «Полоса»).

Адміністрація зазначених об’єктів перешкоджає введенню постанови в дію, адже уникає зустрічі з представниками територіального органу державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки, незважаючи на те, що керівництво було письмово попереджено. У зв’язку з цим УДСНС в області готує позови до суду.

DSC_0013

 Розміщені товари зменшують нормативну ширину проходів.

DSC_0005

 Не обладнано сертифікованою системою пожежної сигналізації з виводом сигналу на пульт централізованого спостереження.

DSC_0037

Не забезпечено рух відвідувачів територією ринку проходами, рівним покриттям без порогів та інших виступів (виконано лише частково).

DSC_0035

Дах виконано з матеріалів з невідомими властивостями.

DSC_0046

Стіни виконано з матеріалів з невідомими властивостями.


У ДСНС України у Кіровоградській області

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии