• Головна
  • Кіровоградська влада контролює ціни на ліки для гіпертоніків
16:45, 30 вересня 2013 р.

Кіровоградська влада контролює ціни на ліки для гіпертоніків

Під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Галини Пастух відбулася нарада щодо стану реалізації в області соціальної ініціативи Президента України з впровадження пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою.

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко повідомив, що у рамках реалізації соціальної ініціативи Президента України, з метою боротьби з гіпертонічною хворобою у всіх лікувально-профілактичних закладах області створено електронний реєстр, до якого на сьогодні внесено 212, 5 тисяч жителів області, хворих на гіпертонічну хворобу ІІ-ІІІ стадії (84,6%).

У нинішньому році з державного бюджету передбачено субвенцію на відшкодування вартості лікарських засобів для гіпертоніків у сумі 4 млн. 622 тис. грн. З цих коштів на сьогодні область отримала 2 млн. 961 тис. грн., з яких вже використано більше 1 млн. грн., або ж 33,7% від отриманих коштів по субвенціям.

У пілотному проекті на сьогодні задіяні 139 закладів охорони здоров’я та 430 лікарів, зокрема, у сільській місцевості – 96 медзакладів та 138 лікарів.

Виписано більше 152 тис. рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів та здійснено відшкодування вартості гіпертензивних засобів за більше ніж 102 тис. рецептів, більше 80 тис. жителів області. які страждають на гіпертонію, вже отримали необхідні їм ліки.
Проте, незважаючи, що 100% районів області беруть участь у пілотному проекті, є території, які не спромоглися забезпечити на належному рівні використання коштів, які виділені з державного бюджету на відшкодування вартості протигіпертонічних лікарських препаратів. Зокрема, у Петрівському, Кіровоградському, Устинівському та Знам’янському районах. На сьогодні тут з отриманих коштів використано лише 22-23%, що недостатньо, щоб забезпечити ліками усіх гіпертоніків, які проживають на цих територіях.

Зважаючи на це, Галина Пастух поставила перед керівниками "проблемних" територій завдання – невідкладно виправити ситуацію із забезпеченням гіпертоніків ліками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...