• Головна
  • Національний банк України ввів в обіг монети номіналом 50 копійок з низьковуглецевої сталі
12:15, 5 жовтня 2013 р.

Національний банк України ввів в обіг монети номіналом 50 копійок з низьковуглецевої сталі

З метою забезпечення потреб готівково-грошового обігу відповідно до статей 33 – 35 Закону України "Про Національний банк України" 1 жовтня в обіг уведені монети номіналом 50 копійок 2013 року карбування з низьковуглецевої сталі з гальванічним покриттям.

 До цього часу для карбування розмінних монет номіналом 50 копійок використовувалися заготовки, виготовлені зі сплаву алюмінієвої бронзи.

 Основна передумова зміни матеріалу заготовок, і це є загальносвітовою тенденцією, – є поєднання технологічного та економічного ефекту, а саме використання новітніх технологій під час виготовлення заготовок та карбування монет, а також зменшення вартості металу через відмову від кольорових металів (і сплавів), вартість яких на міжнародному ринку підвищується і призводить до збільшення собівартості виготовлення розмінних монет.

 Використання нового матеріалу для виготовлення монет номіналом 50 копійок не впливає на термін обігу розмінних монет та їх захищеність від підробки. За станом на 01.09.2013 в обігу перебувало 1 013 023 тис. шт. таких монет на суму 506 512 тис. грн.

 Монети номіналом 50 копійок 2013 року карбування є законним платіжним засобом на території України і функціонують в обігу разом із відповідними монетами попередніх років карбування. "Монети вводяться в обіг у межах планового випуску, монети "старого" зразка вилучатися з обігу не будуть", – підкреслив Віктор Нестеренко.

 Слід відзначити, що прийняттю рішення про заміну матеріалу заготовок для зазначених розмінних монет передувало ретельне вивчення відповідного світового досвіду. Аналіз сучасної світової монетної продукції за даними CoinRegistration Office (RoyalMint) свідчить, що для виготовлення розмінних монет у світі використовується близько десяти металевих сплавів на основі міді, алюмінію, нікелю, цинку тощо. "Є варіанти з різними пропорціями компонентів сплавів. Рідше використовується чистий монометал – мідь, нікель. Деякі країни карбують монети на плакованих заготовках – мідне ядро, покрите нікелем, залізне ядро, плаковане міддю тощо", – пояснив директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу Національого банку України Віктор Нестеренко. Він зазначив, що, наприклад, у Польщі для монет номіналами 10, 20, 50 грошей та 1 злотий використовувався мельхіор, у Росії для монет номіналами 10 і 50 копійок – мідно-цинковий сплав. Монети ж з гальванічним покриттям в обігу мають близько 40 країн світу, наприклад, країни Європейського Союзу, Великобританія, Аргентина, Канада тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...