«Зірка» (Кіровоград) – «Десна» (Чернігів) – 0:0 (0:0).

5 жовтня 2013 року. Кіровоград. Стадіон «Зірка». Початок о 15.00. 1100 глядачів. + 5 С.

Арбітр: Кутаков Андрій (Бровари)

Асистенти арбітра: Матяш Віктор (Донецьк), Толмачов Сергій (Маріуполь).

Четвертий арбітр: Дяденко Віталій (Кіровоград).

Спостерігач арбітражу: Кобичик Петро (Чернівці).

«Зірка»: 1. Ширяєв Євген, 2. Допілка Олег, 4. Мостовий Андрій, 7. Рудницький Іван, 8. Родіна Вадим, 11. Галенко Ярослав (10. Степанков Роман, 77), 13. Сокуренко Віталій, 20. Фатєєв Дмитро (3. Пінчук Тарас, 46), 21. Загальський Ігор (15. Степанов Андрій, 89), 23. Березовський Віталій, 77. Чичиков Олексій (к/к) (16. Гонщик Вадим, 46). Запасні: 18. Бурдіян Андрій, 33. Поштаренко Павло, 77. Логінов Олександр. Головний тренер: Федоренко Микола.

«Десна»: 1. Федоренко Андрій, 21. Рустамов Тимур, 4. Мельник Вадим (к), 22. Каваців Ярема, 27. Смалько Андрій, 18. Гулордава Леван (15. Фурта Юрій, 90+2), 9. Кондратюк Петро, 5. Чуланов Володимир, 12. Картушов Єгор, 7. Козак Михайло (10. Кругляк Андрій, 84), 23. Агапов Микола (17. Мачуленко Роман, 79). Запасні: 13. Шевченко Олег, 11. Бовтрук Вадим, 19. Малюк Андрій, 6. Стеценко Олександр. Головний тренер: Рябоконь Олександр.

Попередження: Кондратюк Петро (26), Березовський Віталій (34), Фатєєв Дмитро (41), Рудницький Іван (64), Картушов Єгор (66), Загальський Ігор (67), Мельник Вадим (80), Родіна Вадим (90+3).

Враховуючи турнірне становище команд («Зірка» - 8 місце, 17 очок; «Десна» - 11 місце, 13 очок), командам-суперницям перемога була потрібна, як ковток свіжого повітря. Для кіровоградців, аби продовжити боротьбу за входження до групи лідерів, чернігівцям, щоби вибратися з підвалин турнірної таблиці. У «Десни» матч пропускали дискваліфіковані Павло Щедраков та Вадим Жук (обидва захисники),  у «Зірки» ніяк не закриється шпиталь (травмовані та хворіють О.Кочура, Д.Тітов, Р.Бочкур, Д.Осадчий, О.Толстяк). «Десна» останнім  часом  перебуває на підйомі, - три поспіль перемоги в чемпіонаті та кубку  України  вдома  над тернопільською «Нивою» (1:0) та «Олександрією» (2:0) і в Кривому Розі над «Гірником» (1:2 в доданий час).  З чотирьох м’ячів в цих матчах два забив Єгор Картушов. Він був найкращим в складі «Десни»  і в Кіровограді, небезпечно виконуючи штрафні та кутові удари біля воріт Ширяєва. А в складі «Зірки» саме Євгена визнали кращим гравцем матчу. Він дійсно декілька разів рятував кіровоградців, а серед польових гравців і відзначити немає кого. Чому гравці «Зірки» так блідо  виглядають саме в домашніх поєдинках досить незрозуміло. Елементарна недооцінка суперника? Тоді ми наступаємо на одні і ті самі граблі, а можливо це питання і до тренерського штабу.

Матч команди розпочали  занадто обережно, навіть боязливо, але поступово ініціатива перейшла до гостей, які доволі швидко  освоїлися  на полі суперника. Певний період часу гра тривала між штрафними майданчиками суперників, з великою кількістю  єдиноборств та помилок при передачах м’яча.  Гравці обох команд намагалися турбувати голкіперів суперників зі штрафних ударів, але спроби Родіни та Картушова   виявилися  невдалими. А найбільш реальний гольовий момент в першому таймі змарнував все той же Єгор Картушов,який обігравшись з Миколою Агаповим, на швидкості увірвався до карного майданчика  «Зірки», але пробиа майже у воротаря. Вже на післяматчевій прес-конференції головний тренер кіровоградців Микола Федоренко визнає, що його команда провалила перший тайм і під час перерви в роздягальні команди відбулася чоловіча розмова. По перерві тренер замінив Фатєєва і Чичикова на Пінчука і Гонщика, але малюнок гри спочатку не змінився. Більше того на 52-й хвилині Петро Кондратюк, завершуючи багатоходову комбінацію чернігівців, пробив небезпечно поруч з правою стійкою. «Зірка» відповіла стрімкою атакою з ліва Мостового та небезпечним кутовим Рудницького. На 58-й та 71-й хвилинах двічі мав нагоду відзначитися Микола Агапов, але обидва рази надійно зіграв Євген Ширяев. Самий небезпечний гольовий момент кіровоградці створили на 73-й хвилині, коли масовану атаку завершував Віталій Березовський, але в останню мить на заваді стали захисники гостей. На 83-й хвилині вже помилився арбітр матчу Андрій Кутаков, який замість попередження за симуляцію Левану Гулордаві, призначив небезпечний штрафний біля воріт «Зірки». Знову удар Картушова і Ширяєв рятує свою команду, «витягуючи» м’яч з дев`ятки. Між іншим, воротарі «Зірки» ( двічі Ширяєв та Поштаренко) не пропускають м’ячі у свої ворота в чемпіонаті вже три гри поспіль.  На останніх хвилинах матчу напів моменти мали Рудницький (87 хвилина, удар зі штрафного, воротар) та гравці «Десни», але м’яч з лінії воріт виніс Тарас Пінчук, хоча перед цим і був напад на воротаря «Зірки», який прогавив арбітр зустрічі. Але в аналогічному епізоді вже на третій доданій хвилині він чітко розібрався в епізоді з нападом на Ширяєва и відмінив гол гостей.

На після матчевій прес-конференції наставник «Десни» Олександр Рябоконь відзначив жорсткий характер гри (вісім жовтих карток), багато боротьби та фолів.  Микола Федоренко вважає, що «Зірка» у другому таймі зіграла дещо краще, гольові моменти були в обох команд, а тому нічия – результат закономірний.  Ось тільки чи згодні  з такими висновками вболівальники «Зірки», яких на трибунах стає все менше…