
10:55, Сьогодні
У Міносвіті розповіли про етапи підготовки до пілотування реформи старшої профільної школи

лісовий
З 1 вересня розпочинається перший етап пілотування.
У Міністерстві освіти і науки України повідомляють, що з 1 вересня 2025 року в Україні розпочнеться перший етап пілотування реформи старшої профільної школи. Це важливий крок до реалізації нової освітньої моделі, яка передбачає зміну підходів до організації навчального процесу в старшій школі.
Проєкт, розроблений Міністерством освіти і науки України, передбачає створення спеціальних “ліцеїв-амбасадорів” реформи, які стануть пілотними майданчиками для апробації нових методик навчання. Національний форум «Старша профільна школа: від освітньої програми до практики» став важливим етапом підготовки цих закладів.
У межах реформи буде запроваджено нові підходи до вибору профілів та освітніх траєкторій для учнів, що дозволить їм обирати курси та спеціалізуватися на напрямках, які найкраще відповідають їхнім інтересам і кар’єрним амбіціям.
Пілотні ліцеї — основа для змін
30 ліцеїв, що стануть пілотними учасниками реформи, вже активно готуються до нового навчального року. Вони працюють над розробкою нових навчальних планів, організацією профорієнтаційних програм та розкладом, що відповідатиме новим вимогам. Важливим аспектом стане також інтеграція STEM-освіти та новітніх технологій у навчальний процес.
«Ми інвестуємо в повернення учнів до очного навчання, але водночас не менш важливо – переосмислити зміст освіти й вкладатися в освітні простори. Зокрема, виділено 500 млн грн для пілотних ліцеїв і ще майже 500 млн – для інших закладів. Та найголовніше – це те, як реформу реалізовуватимуть у школах. Пілотні ліцеї є тими закладами, які будуть прикладами для інших. Кінцева мета реформи – реалізована особистість, яка, осмисливши свій досвід навчання, скаже, що це все завдяки школі й учителю», – зазначив міністр освіти Оксен Лісовий.
Міжнародна підтримка та досвід
Українська реформа старшої школи спирається на міжнародний досвід. Партнери з Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) активно допомагають Україні в розробці змісту нової програми. Завдяки такій співпраці Україна адаптує кращі світові практики, забезпечуючи таким чином інноваційний підхід до освітнього процесу.
Фінансування та підтримка реформ
Для підтримки пілотних ліцеїв виділено майже 500 млн грн, що дозволить закладам закупити необхідне обладнання, навчальні матеріали та організувати навчання для вчителів. Крім того, окремо фінансується будівництво укриттів для шкіл, що стане важливим аспектом безпеки для учнів.
Що чекає на учнів?
Завдяки цій реформі, учні старшої школи матимуть змогу не лише отримати глибші знання з обраних дисциплін, а й обрати індивідуальний шлях навчання. Підготовка до профільної освіти допоможе молодим людям зробити свідомий вибір кар’єри та надасть їм необхідні знання для успішного старту в дорослому житті. З 1 вересня 2025 року пілотні ліцеї розпочнуть свою роботу, ставши основою для змін, які згодом впроваджуватимуться у всіх українських школах.
Інформує enovosty.com
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:00
17 травня
Оголошення
13:34, 9 травня
16:57, 9 травня
13:34, 9 травня
16:57, 9 травня
09:15, 17 травня
live comments feed...