Кіровоградці, подбайте про безпеку – бережіть власні домівки від пожеж!

Щоб у вашій оселі не трапилося лиха, готуватись до опалювального сезону потрібно заздалегідь. У процесі наведення ладу у будинку напередодні холодної зимової пори зверніть увагу на стан пічного опалення, якщо саме у такий спосіб обігріваєте оселю взимку. Майте на увазі, що у будинках загорання найчастіше відбуваються внаслідок перегрівання печей, появи в кам'яній кладці тріщин, а також у результаті застосування для розтоплювання горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки жарин. Причиною пожежі також можуть стати металеві та азбестові труби, встановлені у якості димоходу.

Щоб запобігти виникненню пожеж в опалювальний сезон, при користуванні пічним опаленням необхідно дотримуватися наступних правил:

 • усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, мають бути заштукатурені й побілені;
 • перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі;


  • розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей не ближче ніж за 0,7 м., від топкових отворів – не менше ніж 1,25 м.
 • перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром 0,5 х 0,7 м;
 • не можна закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

Забороняється:

 • розпалювати печі легкозаймистими та горючими рідинами, залишати розтоплені печі  без нагляду, доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;
 • користуватися печами, які мають тріщини;
 • сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
 • розміщувати паливо, горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
 • зберігати непогашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;
 • використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топки;
 • палити печі при відкритих дверцятах топки;
 • зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

  • закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар - це може призвести до отруєння чадним газом;
 • попіл та шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою і виносити в спеціально відведені місця, не ближче 15 метрів від будівель.

Не забудьте про допомогу людям похилого віку, самотнім пенсіонерам та інвалідам. Саме у їх помешканнях пожежі стаються найчастіше, адже утримання пічного опалення в належному стані - дуже копітка, нелегка справа.

У випадку пожежі, нагадуємо, необхідно негайно телефонувати до служби порятунку за телефоном «101», при цьому вказати точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище та номер телефону з якого надійшло повідомлення. Необхідно попередити людей та вжити заходів по їх евакуації, спробувати погасити пожежу первинними засобами пожежегасіння, спробувати врятувати матеріальні цінності. Здійснити аварійне вимкнення електрообладнання.

Прес-служба У ДСНС в області

3 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua