• Головна
  • Захарівка відбила напад татар… Фото
13:45, 17 жовтня 2013 р.

Захарівка відбила напад татар… Фото

У селі Захарівці Світловодського району реконструювали місцеву легенду про сміливого козака Аудита (на його честь названо село Аудиторівка), який пішов визволяти своїх дітей з татарського полону. Яскраві костюми, постріли з рушниць, двобої на шаблях, українська музика, куліш створили для захарівців та гостей атмосферу козацьких часів. Оживити історію, підняти дух, віру в себе і в Україну взялися директор місцевого музею Любов Шкірай, вчитель історії Іван Скрипник, місцевий священик – отець Андрій та їхні друзі з Кременчуцького осередку Міжнародної асоціації «Козацтво» і Федірського військово-патріотичного клубу хортингу.

Козацькі шаблі та вогнепальна зброя, які зберігаються у фондах Захарівського музею, отримали друге життя і були використані під час відтворення місцевих переказів. Вчитель історії Іван Скрипник говорить, що їхня місцевість багата на легенди. Разом з учнями він запланував дослідити сусіднє село Серебряне, де начебто кошовий отаман Іван Сірко заховав карету зі сріблом.

DSC_0096

 

DSC_0116 (91)

 

DSC_0134 (109)

 

DSC_0194 (168)

 

Про Захарівський музей, якому виповнилося 33 роки, та його берегиню Любов Шкірай знають не тільки в області, а й в Україні. Їй вдалося зберегти та постійно поповнювати експозицію - більше 20 тисяч справжніх скарбів нині зберігаються у фондах музею.

«Донедавна найбільшою проблемою нашого музею – була проблема з опаленням, - розповіла директор музею. «Минулої зими вийшла з ладу централізована котельня. Ми не могли підтримувати температурний режим, аби зберегти наші експонати, особливо хустки, книги, рушники, одяг, техніку. Нинішній опалювальний сезон в музеї розпочнеться вчасно, бо зробили індивідуальне опалення і встановили сучасний котел. Десять тисяч гривень на обладнання котельні передав через благодійний фонд народний депутат України Станіслав Березкін. Ще сім тисяч гривень зібрала місцева громада», - розповіла Любов Шкірай.

При належній підтримці музею його експонати виховають ще не одне покоління українців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...