Захарівка відбила напад татар… Фото

У селі Захарівці Світловодського району реконструювали місцеву легенду про сміливого козака Аудита (на його честь названо село Аудиторівка), який пішов визволяти своїх дітей з татарського полону. Яскраві костюми, постріли з рушниць, двобої на шаблях, українська музика, куліш створили для захарівців та гостей атмосферу козацьких часів. Оживити історію, підняти дух, віру в себе і в Україну взялися директор місцевого музею Любов Шкірай, вчитель історії Іван Скрипник, місцевий священик – отець Андрій та їхні друзі з Кременчуцького осередку Міжнародної асоціації «Козацтво» і Федірського військово-патріотичного клубу хортингу.

Козацькі шаблі та вогнепальна зброя, які зберігаються у фондах Захарівського музею, отримали друге життя і були використані під час відтворення місцевих переказів. Вчитель історії Іван Скрипник говорить, що їхня місцевість багата на легенди. Разом з учнями він запланував дослідити сусіднє село Серебряне, де начебто кошовий отаман Іван Сірко заховав карету зі сріблом.

DSC_0096
DSC_0116 (91)
DSC_0134 (109)
DSC_0194 (168)

Про Захарівський музей, якому виповнилося 33 роки, та його берегиню Любов Шкірай знають не тільки в області, а й в Україні. Їй вдалося зберегти та постійно поповнювати експозицію - більше 20 тисяч справжніх скарбів нині зберігаються у фондах музею.

«Донедавна найбільшою проблемою нашого музею – була проблема з опаленням, - розповіла директор музею. «Минулої зими вийшла з ладу централізована котельня. Ми не могли підтримувати температурний режим, аби зберегти наші експонати, особливо хустки, книги, рушники, одяг, техніку. Нинішній опалювальний сезон в музеї розпочнеться вчасно, бо зробили індивідуальне опалення і встановили сучасний котел. Десять тисяч гривень на обладнання котельні передав через благодійний фонд народний депутат України Станіслав Березкін. Ще сім тисяч гривень зібрала місцева громада», - розповіла Любов Шкірай.

При належній підтримці музею його експонати виховають ще не одне покоління українців.

41 просмотр в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua