![](https://s.0522.ua/section/logo/upload/pers/13/logo.png?20240727)
16:45, 17 жовтня 2013 р.
Кіровоградщина приймала веслувальників з усієї України. Фото
Всеукраїнські змагання з веслування на байдарках і каное відбулися в Вільшанці. У турнірі взяли участь юні спортсмени (2000 – 2004 р. н.) із Кіровоградської, Миколаївської, Черкаської, Вінницької, Запорізької областей і міста Києва. Серед особливостей нинішнього турніру, а він для Вільшанки вже став традиційним, називалися дві. Віднині він носить ім’я нещодавно загиблого заслуженого тренера України Сергія Крайтора, і на ньому в якості тренера дебютував легендарний спортсмен Максим Прокопенко.
Веслувальна школа у Вільшанці з’явилася у 1979 році напередодні Московських Олімпійських ігор. Після недовгої спортивної ейфорії, яка охопила тоді «великий і могутній» СРСР, держава поступово втратила інтерес до масового спорту, і він в основному тримався на ентузіастах, фанатах своєї справи.
«Ще кілька років тому на місці нинішньої веслувальної бази була, без перебільшення, руїна, — розповідає селищний голова Вільшанки Володимир Харковенко. — Нині маємо сучасне приміщення з усім необхідним. І все це завдяки Сергію Крайтору. Все зроблено його руками і руками його вихованців, майже без вкладання бюджетних коштів. Колись Сергій Петрович планував зробити тут базу всеукраїнського значення, щоб готувати майбутніх олімпійських призерів. Природні умови дозволяють: тут заводь, немає північних вітрів і дуже добра база для тренування. Йому це майже вдалося.
Максим Прокопенко, правонаступник Сергія Крайтора, – без перебільшення легенда веслувального спорту міжнародного значення. Чемпіон України, Європи, призер Олімпійських ігор. Напевне немає такого спортивного титулу, якого б не було у його арсеналі. Свого часу Максим захищав кольори збірної України, потім – Азербайджану. Завершив спортивну кар’єру в 2012 році після Лондонської олімпіади, на якій посів четверте місце.Нині видатний спортсмен повернувся до малої батьківщини, щоб продовжити справу
Ентузіазм – велика справа, але життя таке, що без спонсорів і благодійників обійтися важко, інколи неможливо. Їхні організатори й керівники району неодноразово зі словами вдячності згадували народного депутата Станіслава Березкіна.
«Зі спортивними спорудами в районі великі проблеми. Ви бачили, в якому занедбаному стані стадіон, — розповідає голова райдержадміністрації Ярослав Кіров. — Цього року ми почали приводити його до ладу, але, на жаль, без залучення бюджетних коштів. Допомагають, хто чим зможе. Колись ми ще пишалися фізкультурно-оздоровчим комплексам. Зараз це теж занедбана розруха. Цього року, дякуючи депутату Станіславу Березкіну, з державного бюджету виділили субвенцію — мільйон гривень і ми, щоб не розпорошувати, повністю її спрямували на оновлення оздоровчо-фізкультурного комплексу».
«Організація наша неприбуткова, робимо все заради дітей і пам’яті, — каже голова спортивного клубу «Каное-клуб» Роман Харковенко. — Народний депутат допоміг нам придбати п’ять човнів. Коли комплексно підходити до вирішення проблеми, за участі місцевої влади, депутатів то працювати набагато легше. Самотужки це взагалі неможливо».
![DSC_0353](http://s.0522.ua/upload/images/news/intext/525/fc12588033/780f541f52239b8c558ea24d459765e2.jpg)
![DSC_0376](http://s.0522.ua/upload/images/news/intext/525/fc12588033/5041442087372a9e9a15621dfcda4d2b.jpg)
![DSC_0575](http://s.0522.ua/upload/images/news/intext/525/fc12588033/689200a747d3d1511b15189c522459b9.jpg)
![DSC_0606](http://s.0522.ua/upload/images/news/intext/525/fc12588033/f604838568b6760d3665971c8a73afe9.jpg)
![DSC_0614](http://s.0522.ua/upload/images/news/intext/525/fc12588033/1e5ffd7b40685187d4d8d4ec95920e78.jpg)
P.S. За результатами змагань у командному заліку кращими стали веслярі із Умані Черкаської області, друге місце зайняли спортсмени з Комсомольська Полтавської області і замкнули трійку лідерів спортсмени з Миколаєва. Вихованці вільшанського «Каное-клубу» зайняли третє й четверте місця.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:00
25 липня
13:00
15 липня
Як обрати барбершоп та на що звернути увагу
Новини компаній
11:07
12 липня
Вступ без НМТ та ЗНО!
Новини компаній
13:00
11 липня
Київстар ТБ та Агенти крові запрошують до ініціативи "Справжній супергерой – це ти"
Партнерський матеріал
12:43
11 липня
Мигдалевий пілінг Enerpeel MA: Ваш шлях до досконалої шкіри
Новини компаній
17:00
8 липня
Оголошення
11:20, 12 червня
11:48, 16 липня
18:56, 18 липня
11:48, 16 липня
11:48, 16 липня
live comments feed...