• Головна
  • Кіровоградщина: у трійку злісних «паліїв» потрапили бабусі
12:15, 18 жовтня 2013 р.

Кіровоградщина: у трійку злісних «паліїв» потрапили бабусі

17 жовтня, в актовій залі державної пожежно-рятувальної частини №1 м. Кіровограда (далі ДПРЧ-1) відбулась прес-конференція, на якій обговорювались проблеми, пов’язані з настанням осінньо-зимового періоду: отруєння дикорослими грибами, прогноз розвитку гідрометеорологічних умов на найближчий період, а також нова хвиля пожеж на початку опалювального сезону і, відповідно, стан готовності державних служб до зимової негоди.

Не зважаючи на численні попередження про ризики вживання дикорослих грибів у їжу, що періодично лунають по телевізору та радіо, кіровоградці й досі виряджаються на «тихе полювання» до найближчих лісосмуг або у ліс, а також купують гриби на стихійних «точках», обабіч дорожніх шляхів (с. Олександрівка Кіровоградського району, ряд населених пунктів на Київські трасі). Відтак, станом на 14 жовтня цього року в області зафіксовано 23 випадки отруєння грибами (30 постраждалих, з яких 10 – діти), одна людина померла. Та чи не найбільше шокує лікарів легковажність тих, хто влаштовує частування грибами на великі свята. Приміром, нещодавно у Гайвороні «швидка» забирала з хрестин шістьох непритомних гостей.

Токсичності тутешніх грибів – як отруйних, так і їстівних, що ростуть поблизу доріг та полів, щедро «здобрених» отрутохімікатами, - не зарадить ані тривала термічна обробка, ні міфічні срібний посуд з цибулиною. Щонайменше – проблеми з травленням та роботою печінки, тимчасова втрата працездатності, внаслідок ураження периферійної нервової системи. Нерідко в перші тижні реабілітації після перенесеного випадку з отруєнням такі хворі не здатні самостійно обходити себе у побуті.

Ситуацію з пожежами безпосередньо взявся коментувати головний речник ДСНС області Микола Леськів. За його словами, найбільшими паліями на Кіровоградщині є старенькі бабусі, що не завжди можуть самотужки впоратися зі своїми печами (7%) та придбаними газовими й електрокотлами ( до 29%), а також любителі розводити багаття (53%). У зв’язку з цим, левова частка роз’яснювальної роботи служби спрямовується саме в область, на села (415 «відпрацювань», проведених спільно з головами сільрад). Дечим допомагають і священники – все-таки люди їх дослухаються.

Щодо зими – рятувальники звітують по свою повну стовідсоткову готовність. На цілодобовому чергуванні перебувають 210 чоловік особового складу та 59 одиниць техніки. Також у резерві ще 218 чоловік, 10 одиниць інженерної техніки, 4 тягачі, 29 засобів подолання водних перешкод, переносні електростанції та пункти обігріву на базі позашляховиків. Працівникам держслужби з надзвичайних ситуацій обіцяли свою гарантовану поміч вояки Збройних Сил (99 осіб і 9 одиниць техніки); певна співпраця налагоджена з місцевими дорожньо-комунальними службами та операторами мобільного зв’язку.

Начальник Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології Олена Юрченко навпаки агітувала кіровоградців тримати на по готові парасольки і пуховики – на часі нова порція «вибриків» від осені. 18-19 числа очікуються тривалі дощі з пониженням температури на кілька градусів, а 20 жовтня матимемо аномально холодну ніч (до -1 градусу тепла) при плюсових 20-и градусах у день. І вже в останні дні місяця насолоджуватимусь поверненням бабиного літа. Температура повітря зупиниться на поділці + 14-16 градусів – сонячно, сухо, безвітряно.
Фото У ДСНС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...