• Головна
  • Що відбувається з банками в Україні
10:30, 19 жовтня 2013 р.

Що відбувається з банками в Україні

Банківський сектор України – галузь контрастів: комерційні фінустанови почувають себе аж надто неоднаково. Якщо одні з приголомшливим успіхом нарощують активи та прибутки, то інші, навпаки, фіксують ріст збитків та розпродують активи.

Так, прибуток найбільшого в Україні Приватбанку за дев’ять місяців 2013-го склав 1,732 млрд грн, або на 74,7% більше аналогічного показника минулого року (991,2 млн грн).

У третьому кварталі 2013 прибуток банку склав 349,5 млн грн, або на 12,8% менше, ніж за відповідний період 2012-го (400,8 млн грн).

Сукупні активи банку за січень-вересень виросли на 17,5% – до 202 551 000 000 грн, у тому числі кредити і заборгованість клієнтів – на 13,6%, до 129 млрд 183 млн грн.

У той же час резерви під знецінені кредити за цей період скоротилися до 25,066 млрд грн (-0,7%), або 19% суми кредитів та заборгованості клієнтів.

Банк наростив свій капітал на 9,8%, до 16 млрд 352 млн грн, сукупний власний капітал – на 9,9%, до 20 млрд109 млн грн.

Як повідомляють у фінустанові, в третьому кварталі Геннадій Боголюбов наростив участь у статутному капіталі банку з 33,9%, до 34,12%, а Ігор Коломойський – із 33,8%, до 33,86%. У власності кіпрської Triantal Investments Ltd. на початок жовтня як і раніше знаходилися 24,99%.

Як повідомлялося раніше, підконтрольний Ігорю Коломойському і його партнерам ПриватБанк, а також державні Ощадбанк та Укрексімбанк стали лідерами за приростом активів у 2012-му році. У першому півріччі ПриватБанк заробив більше всієї банківської системи України.

А тим часом сім українських банків, у тому числі дехто з десятки найбільших, передали активи вартістю 1 млрд грн на продаж в Інтернеті, повідомляє джерело в товарній біржі Електронні торги України (ЕТУ).

Джерело стверджує, що мова йде про заставні активи компаній-боржників, які перебувають у стадії банкрутства. За його словами, мінімум три банки – ПАТ Промінвестбанк, ПАТ Банк Форум та ПАТ Банк Кіпру – підписали зі згаданою біржею договори про співпрацю. При цьому об’єкти боржників ПІБ та Банку Форум уже виставлені на продаж на електронному майданчику біржі. Також готуються до продажу об’єкти, що знаходяться в заставі у банку Надра.

Біржа ЕТУ повідомляє, що торги активами банкрутів, які перебували в заставі у ПАТ ПУМБ і ПАТ ВТБ Банк, пройшли успішно. Ще як мінімум три банки домовилися з біржею про продаж активів боржників -банкрутів.

«Загальна оціночна вартість таких об’єктів, які будуть продані через біржу ЕТУ – понад 950 млн грн», – стверджує джерело. За його словами, банкам вигідно продати проблемні активи на відкритих торгах в Інтернеті, адже на звичайних торгах вони втрачають більше половини ринкової вартості об’єктів через змови між покупцями й організаторами торгів.
"Економіст"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...