Малий та середній бізнес Кіровоградщини обирає спрощену систему оподаткування

Уже сьогодні оцінили переваги цієї системи оподаткування 23,5 тис. суб’єктів господарювання регіону, в тому числі 21,7 тис. фізичних осіб підприємців та 1,8 тис. юридичних осіб. А це на півтисячі бізнесменів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Слід зазначити, що суб’єкти господарювання самостійно обирають групу платників єдиного податку залежно від свого виду діяльності, кількості найманих працівників та розміру отриманого доходу. Приватні підприємці можуть обрати першу, другу, третю та п’яту групи платників єдиного податку, юридичні особи – лише 4 та 6 групи.

Найбільшою популярністю серед приватних підприємців користується друга група. Її обрали майже 60% „єдинщиків”. На першійгрупі перебуває 4,1 тис. приватних підприємців, на третій – 4,7 тис. „спрощенців”, на п’ятій групі – лише 2 платника. Із загальної чисельності підприємців, які працюють на третій групі 97,4 % обрали для себе ставку єдиного податку у розмірі 5% і лише 122 платника – сплачують єдиний податок у розмірі 3% та податок на додану вартість.

Що стосується юридичних осіб, то 1811 з них (99,9%) обрали четверту групу єдиного податку і лише двоє – шосту групу. Переважна більшість платників єдиного податку четвертої групи (89%) обрала ставку єдиного податку у розмірі 5% і лише 11% сплачують податок у розмірі 3% та податок на додану вартість.

Такі тенденції є результатом цілеспрямованої роботи органів доходів і зборів, направленої на спрощення процедур ведення бізнесу в Україні: можливість дистанційного „спілкування” з контролюючими органами – подання звітності та заяв на реєстрацію платником єдиного податку в електронному вигляді; збільшення дозволеної кількості найманих працівників та граничного обсягу доходів; надання права змінювати групу та ставку податку протягом року тощо. А вже, з 1 січня наступного року саме „спрощенці” першими зможуть скористатися перевагами електронної перевірки.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Новости компаний
17:00, 13 июля
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua