Кіровоградська «Зірка» не змогла перемогти

МФК «Миколаїв» (Миколаїв) – «Зірка» (Кіровоград) – 2:1 (1:1).

25 жовтня 2013 року. Миколаїв. Стадіон Центральний міський. Початок о 15.00. 1500 глядачів. +17 С.

Асистенти арбітра: Марчик Олександр (Київ), Марченко Денис (Чернігів).

4-й арбітр: Мамчур Віктор (Миколаїв).

Спостерігач арбітражу: Лазенко Олексій (Чернівці).

МФК «Миколаїв»: 33. Товт Андрій, 3. Пєсков Євген (к/к), 9. Сергійчук Михайло, 10. Кучеренко Сергій (14. Луценко Ігор, 85), 11. Найко Володимир (23. Ковалев Андрій, 46), 15. Владов Дмитро, 17. Чучман Станіслав, 19. Берко Віктор (13. Чорній Артем, 73), 24. Джгереная Гіоргі (7. Каблаш Олександр, 58), 25. Бринько Олександр, 27. Буличев Юрій. Запасні: 77. Восконян Валерій, 18. Ординський Володимир, 22. Голенков Антон. Головний тренер: Федорчук Олег.

«Зірка»: 33. Поштаренко Павло, 2. Допілка Олег, 4. Мостовий Андрій, 8. Родіна Вадим (к/к), 11. Галенко Ярослав, 16. Гонщик Вадим (9. Лисюк Антон, 56), 18. Бурдіян Андрій, 20. Фатєєв Дмитро, 23. Березовський Віталій, 66. Осадчий Дмитро, 77. Чичиков Олексій (7. Рудницький Іван,77). Запасні: 5. Бочкур Роман, 12. Травкін Роман, 15. Степанов Андрій, 25. Мартинюк Максим, 79. Логінов Олександр. Головний тренер: Федоренко Микола.

Голи: 1:0, Бринько Олександр (3), 1:1, Гонщик Вадим (26), 2:1, Владов Дмитро (70).

Попередження: Мостовий Андрій (23), Бурдіян Андрій (64), Березовський Віталій (66), Чучман Станіслав (87), Чорній Артем (90+2).

Остання перемога «Зірки» в Миколаєві датована 2001 роком, коли відзначився один з нинішніх тренерів кіровоградців Самір Гасанов. Отже, «Зірка» не вигравала в гостях 12 років, не виграла і цього разу. Більше того – програла, хоча в першому таймі ніщо не віщувало біди. Миколаївці відверто остерігалися суперника, але вже в першій контратаці несподівано відкрили рахунок. Диво-гол забив Олександр Бринько, влучивши ударом без підготовки метрів з 20-ти в самісінький нижній кут воріт. Склалося враження, що воротар «Зірки» цей удар просто прогавив. Але навіть після такого ляпасу відчувалося, що кіровоградці обов’язково зрівняють рахунок. Принаймні, важелі гри знаходилися в їх руках (ногах). Виділялися своєю активністю Осадчий та Чичиков, але вони нерідко перетримували м’яч. Контроль над м’ячем та територіальна перевага втілилися в забитий м’яч на 26-й хвилині, коли на простріл з лівого флангу Галенка встиг зреагувати Гонщик. Він в боротьбі з двома захисниками невідпорно пробив по воротам екс-кіровоградця Андрія Товта. На певний час господарі поля перехопили ініціативу, але єдиний гольовий момент на 31-й хвилині не реалізував Сергій Кучеренко – вдало зіграв голкіпер «Зірки». В цей період часу господарі грали доволі жорстко, а іноді й грубо, але арбітр з Харкова Сергій Скирда ніяк не реагував на такі дії миколаївців. Втім, він все-таки знайшов можливість покарати за небезпечну атаку суперників (на його думку) спочатку Мостового, а в другому таймі Бурдіяна та Березовського. Але кіровоградці продовжили тиснути на захист господарів, і в останні п’ять хвилин першого тайму повинні були вирішувати долю зустрічі. На 41-й хвилині, обігравши декількох суперників, вражаючий прохід лівим флангом здійснив Дмитро Осадчий. Його гостру передачу повинен був замикати Галенко, але Ярослав вибрав невірну позицію. За хвилину вже Олексій Чичиков з усієї сили приклався до м’яча, але у ворота не поцілив.

Другій тайм підопічні Миколи Федоренка провели значно гірше. Зрозуміло, що після 8-ми матчів, в яких господарі набрали лише одне очко, миколаївці з усіх сил намагалися реабілітуватися перед своїми вболівальниками. І це їм вдалося на 70-й хвилині, коли масована атака з декількома добиваннями завершилася таки влучним ударом Дмитра Владова. А розпочалося все з незрозумілих дій бокового арбітра з Чернігова Дениса Марченка, який замість того, щоб зафіксувати порушення правил з боку господарів, чомусь вирішив, що грубо зіграв Вадим Родіна (який був спиною до суперника та ще й з м’ячем), що призвело до небезпечного штрафного. Зазначимо, що і до забитого другого м’яча господарі мали декілька гольових моментів. На 61-й хвилині Каблаш, що виходив сам на сам з голкіпером «Зірки», не переграв Павла Поштаренка. А за шість хвилин на небезпечний штрафний у виконані Сергія Кучеренка знову відмінно зреагував наш воротар. Лише після другого пропущеного м’яча «Зірка» знову активізувалася в атаці, але ударам Мостового і Лисюка (відзначимо, що для Антона це був дебютний матч в складі «Зірки») не вистачило влучності. А ось що всій кіровоградській команді заважало (окрім арбітрів) діяти так же впевнено, як і в першому таймі, залишається загадкою. До кінця гри рахунок не змінився, і, таким чином, «Зірка» перервала свою безпрограшну п’ятиматчеву серію, а також серію поєдинків без пропущених м’ячів, зупинившись на відмітці в 454 хвилини.

На післяматчевій прес-конференції перебіг подій на футбольному полі дуже влучно охарактеризував головний тренер МФК «Миколаїв» Олег Федорчук, який зазначив, що його підопічні хоча і виграли, але суперника не переграли.