
17:15, 8 листопада 2013 р.
У Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію творів художника-земляка Віктора Шульги
7 листопада у Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію творів художника-земляка Віктора Шульги (1923-2005) до 90-річчя від дня народження.
Поет, художник, журналіст Віктор Андрійович Шульга народився 7 листопада 1923 року в місті Новомиргород Кіровоградської області. Брав участь у Великій Вітчизняній війні. Захоплення образотворчим мистецтвом стало поштовхом для вступу до Одеського художнього училища в 1946 році, втім, через два роки він змушений був полишити навчання і повернутися на свою малу батьківщину. Будучи різнобічно обдарованою особистістю, малював картини, писав статті та вірші. Автор сотень живописних та графічних робіт (пейзажів, портретів, натюрмортів), Віктор Шульга майже все життя пропрацював у новомиргородській районній газеті «Червона зірка». У 1995 році вийшла книга його поезій «На тихій пристані».
В експозиції представлені різножанрові твори художника з фондового зібрання Кіровоградського обласного художнього музею.
«Автопортрет» (1969) у теплих тонах показує нам, з одного боку, статечну людину середнього віку, з іншого – іронічний погляд примружених очей видає жартівливу вдачу портретованого.
Малюючи дівчину, яка з життєрадісною усмішкою зустрічає новий день на картині «Юність» (1970), майстер, ймовірно, надихався образом Ассоль з повісті-феєрії О. Гріна «Алые паруса».
У живописному пейзажі «Новомиргород» (1981) помітний вплив творчості близького друга В. Шульги, художника-земляка Володимира Федорова (1920-1986).
Слушну думку Оскара Уайльда про прості задоволення, які є останнім прихистком для складних натур, чудово ілюструє жанрова сценка з життя рибалки «І таке буває…» (1965).
Помітний слід у творчості Віктора Шульги залишила шевченківська тематика.«Тарас Шевченко запав мені в душу з дитячих літ і мені захотілося побувати на батьківщині Кобзаря», – писав Шульга. Після подорожі у середині 60-х і на початку 70-х років шевченківськими місцями, художник створив серію робіт, присвячених Великому Кобзарю. В експозиції представлено графічний етюд «Дзвіниця церкви XVII століття, яку малював Т.Г. Шевченко для журналу «Живописная Украина» (із серії «По шевченківських місцях», 1972).




Володимир Мороз
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
KSE Foundation втретє інвестує $1 млн у розвиток українських талантів: Як отримати грант Talents for Ukraine?
Новини компаній
15:00
Вчора
14:27
21 березня
15:00
20 березня
Оголошення
12:47, 14 березня
14
09:14, 19 березня
4
00:41, 17 березня
1
live comments feed...