13:00, 17 листопада 2013 р.

Небезпека міських вулиць

У сучасному світі небезпека чатує на людину звідусіль, а блага цивілізації інколи можуть і завдати шкоди. Як приміром, відкриті каналізаційні люки, випадки потрапляння до яких останнім часом трапляються дуже часто.

У таких випадках постраждалі звинувачують комунальників, закликаючи їх навести лад у своєму господарстві. Ті, у свою чергу, дорікають мисливцям за металом, які активно здають їх на брухт. Але проблема залишається.

За статистикою від падіння у відкриті каналізаційні люки люди потерпають майже щомісяця.

Найбільше потрапляють до такої пастки діти, результатом чого є тяжкі травми, а інколи й загибель дитини. Так 10 жовтня 2013 року в місті Львів стався жахливий випадок, під час якого дворічній малюк провалився в каналізаційний колодязь та загинув там. Тіло дитини знайшли наступного дня за півтора кілометри від місця падіння. На жаль, подібні випадки трапляються не так уже й рідко. Наприкінці квітня цього року в м. Дніпродзержинську від падіння в каналізацію загинув ще один хлопчик. В травні в м. Рівне дивом уціліла дворічна дитина, впавши в каналізаційний колодязь двометрової глибини. А 30 липня в м. Олевськ Житомирської області загинула однорічна дитина, потрапивши в стічну каналізацію.

Рятувальники попереджають, що небезпечні не лише відкриті люки, а й каналізаційні отвори з незакріпленими кришками, які, перевертаючись, також можуть стати причиною травмування або загибелі людини.

Що робити при падінні в каналізаційний отвір?

Потрапивши до такої пастки, слід озирнутися, адже у багатьох таких колодязях є металеві сходи, якими можна вибратися нагору.

Якщо ви не отримали серйозних травм та можете вибратися нагору самостійно, радимо зробити це якнайшвидше, адже часто в каналізаціях накопичується отруйний газ.

Якщо немає можливості самостійно вибиратися, намагайтеся будь-яким чином привернути до себе увагу: голосно кричіть, стукайте по трубах. Спробуйте повідомити про себе за допомогою мобільного телефону, набравши номер служби порятунку 101.

Якщо вам пощастило вибратися з такої екстреної ситуації, не полишайте справу напризволяще: у вас є право звернутися до суду для компенсації від організації, що відповідає за цей конкретний люк.

Аби уникнути таких прикрих випадків, радимо дотримуватися таких простих правил:

З настанням сутінок намагайтеся триматися освітлених ділянок вулиць, уважно дивіться під ноги, користуйтеся кишеньковим ліхтариком. Прямуючи темними вулицями, намагайтеся сконцентруватися, не відволікайтеся прослуховуванням музики та розмовами по мобільному телефону.

Оминайте місць, де лунають звуки дзюркотіння води з-під землі та виходить пара, легка вібрація ґрунту під ногами, калюжі з коловоротами посередині, просідання асфальту тощо. Ці ознаки можуть вказувати на прорив водопровідних або теплових труб.

У разі виявлення таких місць слід по можливості позначити небезпечні ділянки підручними засобами, наприклад, гіллям, та повідомити про це комунальні служби.

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...